Mikrokawalerki – urządzanie i porady

25 lutego 2019, dodał: patia-pe22

Gdy jesteś aktywnym i młodym singlem, mikrokawalerka wydaje się idealnym pomysłem w przypadku wyboru własnego mieszkania.

Mikrokawalerki dla młodych

Deweloperzy, chcąc zachęcić młodych do zakupu swojego pierwszego lokum, proponują kawalerki o niewielkiej powierzchni, ale wykończone w wysokim standardzie. W takich mieszkaniach urządzono kuchnię, łazienkę, sypialnię, ale znajdzie się także miejsce na biurko. Oferta skierowana jest głównie do młodych i aktywnych ludzi, którzy wkraczają dopiero w swoje zawodowe życie i nie mają jeszcze rodzin, więc duże wielopokojowe mieszkanie wydaje się zbędne.

Przekonuje także cena, ponieważ np. we Wrocławiu lokal o powierzchni 12 mkw. można zakupić już od 90 tys. złotych. Mieszkanie na rynku pierwotnym wykonane pod klucz jest niemożliwe do zdobycia w stolicy Dolnego Śląska w tak dobrej cenie. Dodatkowo, wiele młodych osób nie posiada jeszcze odpowiedniej zdolności kredytowej, która umożliwi zakup czegoś większego. Tutaj z ratunkiem przychodzą właśnie tanie mikro mieszkania. Warto pamiętać, że nie zostało ich wiele, a funkcjonują już głównie na rynku wtórnym ze względu na ustawę o minimalnej powierzchni mieszkania. Wynosi ona obecnie 25 mkw.

Jak mieszkać w takiej mikrokawalerce?

W Japonii ekstremalnie małe mieszkania już nikogo nie dziwią. Trend ten zawędrował następnie na Zachód, a później do Polski, gdzie zdobył sporą popularność. Kto może w nich zamieszkać?

Każdy, kto zdecyduje się na zakup takiego mieszkania raczej nie pomieszka w nim dłużej niż kilka lat. Prędzej czy później lokal będzie wynajmowany. Dlatego też głównymi odbiorcami takich nieruchomości będą rodzice studentów, wolący kupić mieszkanie zamiast wynajmować, świeżo upieczeni absolwenci oraz klient inwestycyjny.

Zmieniają się także nawyki Polaków. Coraz częściej jesteśmy gotowi przeprowadzić się z miejsca zamieszkania tam, gdzie dostaniemy pracę, oraz żyć samodzielnie, nie bojąc się podejmowania wyzwań od początku i tzw. zaczynania od nowa. Taka mikrokawalerka będzie zatem idealna również dla takich osób. Kolejną grupą zainteresowanych stanowią na pewno firmy chcące zapewnić odpowiednie warunki dla swoich pracowników, np. podczas służbowych wyjazdów, oraz sprzyjająca tej sytuacji rozwijająca się kultura korporacyjna.

Czy warto?

Nierzadko o atrakcyjności mikrokawalerek nie decyduje tylko cena, ale także odpowiednia aranżacja przestrzeni mieszkania pod klucz, która nadaje prestiżu. Warto natomiast przed podjęciem decyzji o zakupie przeliczyć cenę na koszt metra kwadratowego, ponieważ może się okazać, że dokładając kilkadziesiąt tysięcy złotych stać nas będzie na większe mieszkanie. Pytanie tylko, czy inwestujemy w mniejsze, modniejsze i elegancko zaaranżowane, czy może większe, w które już na samym początku na pewno trzeba będzie włożyć więcej pracy i pieniędzy.

Materiał przygotowany przez GetHome.pl – mieszkania na sprzedaż z całej Polski

 

 

 Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

Skuteczny demakijaż z olejkiem herbacianym i olejkiem z orzechów macadamia
Cena:
36 zł
Skutecznie nawilża, pielęgnuje i odżywia skórę, łagodzi podrażnienia
Cena:
98 zł
Technologia ŻYWEJ WODY
Cena:
290 zl
Modelujące talię, wygładzające linię bioder
Cena:
45 zł
Naturalny, łagodny i hipoalergiczny balsam do oczyszczania twarzy - zmywa tusz, szminkę i eyeliner!
Cena:
74,90 zł
Świetnie oczyszcza i nawilża skórę. Zawiera hydrolat z lawendy i inne składniki roślinne.
Cena:
12,66 zł
STOP

FORUM - bieżące dyskusje

Darmowa szkola policealna dla doros…
Uczysz się NIBY „za darmo”, a Twoja szkoła właśnie wprowadziła dodatkowe opłaty za...
krem na rozstępy - skuteczny i natu…
> GochaGo napisał/a:> Wczoraj po kąpieli zauważyłam, że porobiły mi się jakieś brzydkie bliznowate...
Dobry jubiler opinie
Zawsze coś ładnego i taniego kupię a Aparcie, jest w czym wybierać.
Zakupy przez internet
Lubię kolekcję biżuterii Misty.