Miesiące pylenia roślin – porady dla alergików | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Miesiące pylenia roślin – porady dla alergików

2 maja 2018, dodał: EKSPERTKA
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Kto z nas nie czekał na upragnioną wiosnę? Na słoneczko, kwitnące rośliny, ciepłe powietrze. Niestety nie wszyscy są fanami tej pory roku. Większość z nas cierpi na okropne alergie, głównie na pyłki. Od marca do czerwca to okres pylenia roślin. Zobacz jak wyglądają dane miesiące.

alergia

Miesiące pylenia

Marzec

To pierwszy miesiąc, w którym rośliny zaczynają pylić i rosnąć.

Przede wszystkim są to  drzewa taki jak:

  • leszczyna
  • olcha
  • topola
  • cis
  • wierzba

Najsilniejszym alergenem jest olcha. Jej pyłki mogą spowodować  nieżyt nosa, trudności z oddychaniem oraz swędzenie i łzawienie oczu. Z kolei leszczyna i cis może wywołać silne pieczenie oczu. Natomiast pyłki wierzby powodują silne drapanie w gardle.

Kwiecień

Przekleństwem dla alergików są pyłki brzozy, jesionu oraz dębu. W kwietniu mogą również pylić wierzby i topole. Alergia może objawiać się świądem skóry, oczu i nosa, katarem siennym, kaszlem i zapaleniem spojówek.

Maj

Jeżeli cierpisz na alergię, to staraj się unikać spacerowania w pobliżu łąk oraz wysokich traw i kwiatów. W tym miesiącu właśnie trawy i kwiaty pylą najbardziej. Uważaj też na pyłki szczawiu i pokrzywy. Drzewa pylące w maju to grab, buk oraz dąb. Co ciekawe w maju pylą również grzyby.

Czerwiec

To czego alergicy powinni się obawiać to zarodniki grzybów mikroskopowych, szczaw, komosa i czarny bez. Podobnie jak w maju należy unikać łąk oraz lasów. Pamiętajcie o okularach przeciwsłonecznych,które ochronią Was przed dostawaniem się pyłków do oczu.

alegia

Jak sobie radzić?

Niestety alergia może być na tyle uciążliwa, że uniemożliwi normalne funkcjonowanie. Jednym ze sprawdzonych sposobów jest picie dużej ilości wody, ponieważ nawodniony organizm dużo lepiej radzi sobie z alergią. Można też pomyśleć o zmniejszeniu ilości pyłków w najbliższym otoczeniu. Wynieś kwiaty z domu, zainwestuj w nawilżacz oraz oczyszczacz powietrza. Dodatkowo możesz stosować profilaktycznie krople do oczu i regularnie oczyszczać nos ( idealnie nada się woda morska w sprayu ). Nie zaszkodzi również skorzystać z pomocy alergologa, który może przepisać leki zmniejszające objawy alergii.

alergia

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz