Korkowa podłoga – mocna i trwała

23 kwietnia 2015, dodał: gutpr

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Oprócz wiedzy na temat Ziemi i jej budowy, geologia dostarcza nam także wiele wyjątkowych doznań estetycznych. Surowe piękno spękanej pustynnej gleby czy świeżo zastygłej lawy należą do najbardziej fascynujących dzieł natury. Miłośników jej piękna z pewnością zainteresuje więc fakt, że najnowsze wzory korkowych podłóg Corkromfort firmy Wicanders umożliwiają bezpieczny i komfortowy spacer po rozgrzanej pustynnym słońcem ziemi lub jeszcze ciepłej powierzchni wulkanu…

 

file1429790976

Fornir Crackle bazuje na charakterystycznym wyglądzie spotykanych w naturze spękanych powierzchni, takich jak wyschnięta gleba i skały. Dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych – Crackle Natural i Crackle Dark. Pierwsza wprowadza do wnętrz nieregularną strukturę utrzymaną w jasnych, ciepłych brązach, bliskich zarówno naturalnej barwie korka, jak i opalonych słońcem pustynnych skał. Z kolei druga prezentuje ten sam motyw w tonacjach ciemnego grafitu, przypominając świeżo zastygłą lawę.

Oryginalna prezencja najnowszych wzorów z linii Corkcomfort marki Wicanders pozwala na ich wszechstronne zastosowanie w dekoracji wnętrz. Fornir Crackle Natural znakomicie eksponuje intrygujący rysunek motywu, stając się dzięki temu jednym z najistotniejszych elementów aranżacji i stanowiąc stylowe uzupełnienie minimalistycznego wystroju przestrzeni. Głęboka, ciemna kolorystyka wzoru Crackle Dark będzie z kolei ciekawie kontrastować z jasnymi barwami pomieszczenia.

Pomimo inspiracji surowymi materiałami, podłogi wykonane przy użyciu klejonych płytek z fornirami Crackle oferują wyjątkowy komfort i wygodę użytkowania. Jest to zasługą niezwykłych właściwości korka, z którego zostały wykonane. Dzięki temu, stąpając nawet boso po pustynnej ziemi lub świeżo zastygłej lawie, nie tylko nie odczujemy ich twardości i skrajnych temperatur, ale będziemy mogli cieszyć się przyjemnym, łagodnym ciepłem oraz miękkością podłoża, wykorzystującego surowiec o doskonałych właściwościach termoizolacyjnych i amortyzujących. Nie grozi nam również wdychanie pyłu i kurzu ani szkodliwych wyziewów wulkanicznych, bowiem korek jest także materiałem antystatycznym i hipoalergicznym. Połączenie licznych zalet technicznych z niezwykle realistycznym odwzorowaniem wyglądu fascynujących powierzchni pozwoli tworzyć we wnętrzach wyjątkowo oryginalnych i jednocześnie praktycznych aranżacji.  

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Jeden komentarz do Korkowa podłoga – mocna i trwała

  1. avatar Milena pisze:

    A jak się zachowuje przy myciu? Nie ma problemów z nasiąkanie? Trzeba dodatkowo zabezpieczać?

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Nasze mniejsze i większe kłamstwa:)…
Ja najczęściej unikam decyzji, jak ktoś pyta o coś niewygodnego dla mnie...
Jak sprawdzić fachowców od remontu?…
Myślę, że w czasie remontu warto pokazać to, co już zrobili komuś zaufanemu,...
Opieka medyczna
W ogóle chyba idziemy w tę stronę co USA, wydaje mi...
Zbieractwo i zakupoholizm
Tego nałogu się nie kontroluje, wolna przestrzeń jest dla takiej osoby brakiem, trzeba ją wypełnić...