Podłogi Artcomfort marki Wicander

23 kwietnia 2015, dodał: gutpr

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Naturalne materiały potrafią zachwycać niepowtarzalnym wyglądem i wyjątkowymi właściwościami. Nowoczesne technologie pozwalają z kolei wykorzystywać ich walory w coraz bardziej innowacyjny sposób. Dzięki temu podłogi Artcomfort marki Wicanders łączą unikalne zalety korka z urodą dębowych, sosnowych i jesionowych desek. Najnowsze wzory fornirów pomogą idealnie dopasować korkową podłogę do wymarzonych, stylowych aranżacji wnętrz.

file1429790790

 

Kora dębu korkowego jest jednym z najbardziej fascynujących materiałów, jakie stworzyła natura. Powietrze stanowi aż 90% jej objętości i około 50% masy, ponieważ każdy centymetr sześcienny tego surowca składa się z ponad 40 milionów wypełnionych gazem komórek o budowie przypominającej plaster miodu. Dzięki temu, podłogi wykonane przy użyciu korka charakteryzują się wyjątkowymi parametrami akustycznymi, mechanicznymi i termoizolacyjnymi.

Konstrukcja paneli podłogowych z linii produktowej Artcomfort składa się z wytrzymałej płyty HDF, obustronnie obłożonej warstwami korka o łącznej grubości 4,5 mm.  Powierzchnia wykończona została nadrukiem wykonanym w technologii Realistic Surface Technology i zabezpieczona niezwykle wytrzymałym, elastycznym lakierem. Dzięki temu naturalne wzory zachowują doskonały wygląd przez wiele lat użytkowania posadzki. Z kolei innowacyjny system CORKLOC firmy Wicanders zapewnia idealne połączenie paneli. W ich wyprofilowanych wpustach umieszczone zostały specjalne, sprężyste listy, które z charakterystycznym kliknięciem zaciskają się na piórze kolejnej deski, zapewniając precyzyjne przyleganie przy jednoczesnym zachowaniu dylatacji na poszczególnych łączeniach.

Najnowsze podłogi z linii Artcomfort wykorzystują nie tylko właściwości kory dębu korkowego, ale także urodę jego drewna. Fornir Sorrel Carve Oak zachwyca wyglądem dębowych desek z pozostałymi po piłowaniu rzazami, doskonale prezentując się szczególnie we wnętrzach utrzymanych w stylu rustykalnym, a także ocieplając bardziej nowoczesne aranżacje. Wyjątkowa tekstura bielonego drewna jest z kolei ozdobą wzorów Ivory Chalk Oak oraz Platinum Chalk Oak. Pierwszy rozjaśnia pomieszczenia łagodnym, delikatnym brązem, drugi natomiast operuje chłodniejszą, bardzo modną ostatnio szarością, odpowiadającą najaktualniejszym trendom dekoratorskim. Miłośnicy klasyki zwrócą z kolei szczególną uwagę na fornir Prime Oak, prezentujący naturalną barwę dębowych desek. Oryginalny wygląd szlachetnego drewna sprawdzi się jako ozdoba zarówno tradycyjnych, jak i modernistycznych wnętrz.

 

Wśród przygotowanych przez firmę Wicanders nowości znalazły się także forniry wykorzystujące inne gatunki drzew. Wzór Ferric Rustic Ash wzbogaci wystrój wnętrza o unikalną i czarującą urodę jesionu – wysoko cenionego ze względu na wyjątkowo dekoracyjny charakter struktury słojów. Proponowany wariant kolorystyczny bazuje na jasnych szarościach bielonego i szczotkowanego drewna. Z kolei fornir Nebraska Rustic Pine wprowadza do pomieszczeń harmonię oraz delikatność sosny. Jej ponadczasowa elegancja w modnym zabarwieniu sprawia, że będzie idealnie korespondować z minimalistycznymi aranżacjami w stylu skandynawskim.

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Nasze mniejsze i większe kłamstwa:)…
Ja najczęściej unikam decyzji, jak ktoś pyta o coś niewygodnego dla mnie...
Jak sprawdzić fachowców od remontu?…
Myślę, że w czasie remontu warto pokazać to, co już zrobili komuś zaufanemu,...
Opieka medyczna
W ogóle chyba idziemy w tę stronę co USA, wydaje mi...
Zbieractwo i zakupoholizm
Tego nałogu się nie kontroluje, wolna przestrzeń jest dla takiej osoby brakiem, trzeba ją wypełnić...