Mezoterapia osoczem – jakie przynosi korzyści? | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne

Mezoterapia osoczem – jakie przynosi korzyści?

13 czerwca 2022, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Mezoterapia osoczem to doskonały zabieg iniekcyjny, który naturalnie regeneruje skórę i niweluje oznaki starzenia. Podczas terapii wykorzystuje się niewielką ilość krwi pacjenta, bogatą w płytki krwi i czynniki wzrostu. Niski potencjał uczulający i silne właściwości regenerujące sprawiają, że osocze bogatopłytkowe jest doskonałą terapią odmładzającą. Co warto wiedzieć o tzw. wampirzym liftingu? Jakie może przynieść korzyści?

wampirzy lifting

Co to jest mezoterapia osoczem?

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym, nazywana też wampirzym liftingiem, to nic innego, jak wykorzystanie potencjału własnej krwi w zabiegu odmładzającym. Zabieg polega na wstrzyknięciu w skórę koncentratu osocza, pochodzącego z krwi pobranej od pacjenta. Czynniki wzrostu znajdujące się w tym naturalnym preparacie odmładzającym stymulują procesy odnowy w skórze.

Mezoterapia osoczem to szybki proces w porównaniu do innych zabiegów medycyny estetycznej – trwa około 30 minut (czas ten może różnić się w zależności od osoby). Polega na pobraniu niewielkiej próbki krwi z ramienia, którą następnie wiruje się w wirówce przez około pięć minut, aby oddzielić osocze od innych elementów krwi. Tak przygotowany materiał jest następnie wstrzykiwany do obszaru zabiegowego, aby stymulować produkcję kolagenu i elastyny.

Na zakończenie zabiegu lekarz może nałożyć na skórę serum lub balsam, aby złagodzić wszelkie zaczerwienienia i podrażnienia po nakłuciach. Nie ma też przeciwwskazań, żeby po zabiegu na twarz nałożyć makijaż w celu zakamuflowania tymczasowych skutków ubocznych po „wampirzym liftingu”.

Zalety ostrzykiwania osoczem bogatopłytkowym

Specjaliści z Kliniki Miracki w Warszawie wymieniają liczne zalety mezoterapii osoczem – preparat ten można zastosować w leczeniu wielu różnych problemów skórnych. Zabieg z osoczem może stanowić element terapii łączonych, co pozwala na osiągnięcie spektakularnych efektów terapeutycznych. Osocze bogatopłytkowe regeneruje, przyspiesza gojenie i wzmacnia rezultaty terapii odmładzających. Jakie korzyści można osiągnąć dzięki mezoterapii osoczem

  • Naturalne odmłodzenie

Mezoterapia osoczem stymuluje produkcję kolagenu i elastyny w skórze, czego efektem jest jej wzmocnienie i napięcie oraz skuteczne wygładzenie zmarszczek. Stymulacja kolagenu pozwala również na poprawę ogólnej kondycji skóry – m.in. jej tekstury i kolorytu.

  • Leczenie najdelikatniejszych obszarów

Ostrzykiwanie osoczem sprawdza się w odmładzaniu delikatnych obszarów, takich jak okolice oczu, gdzie często pojawiają się pierwsze oznaki starzenia, ale nie można zastosować bardziej inwazyjnej terapii, np. lasera.

  • Redukcja blizn

Mezoterapia osoczem wspomaga leczenie blizn o różnej etiologii – zarówno po urazach, jak i po trądziku. Możliwe jest to dzięki wzmożonym procesom regeneracyjnym zachodzącym w miejscu wstrzyknięcia osocza bogatopłytkowego.

  • Wzmocnienie włosów

Coraz popularniejsze staje się zastosowanie osocza na skórę głowy. Substancja ta wzmacnia cebulki włosów, pobudza je do wzrostu i wspomaga walkę z łysieniem.

  • Hipoalergiczny preparat

Ponieważ osocze bogatopłytkowe pochodzi z Twojej własnej krwi, jest dla Ciebie całkowicie bezpieczne. W zasadzie nie istnieje ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej po jego podaniu.

  • Długotrwałe efekty

Dzięki temu, że mezoterapia osoczem stymuluje naturalne procesy regeneracyjne skóry, rezultaty zabiegu są długotrwałe. Efekty pojawiają się stopniowo w ciągu 3-4 tygodni i utrzymują się od 12 do 18 miesięcy. Zwykle dla uzyskania oczekiwanych rezultatów wykonuje się serię kilku zabiegów.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o zastosowaniu osocza bogatopłytkowego w medycynie estetycznej, skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie.

Zapraszamy także do naszego sklepu po kremy pozabiegowe: https://doctorlaser.pl

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Strony internetowe
A ja lubię strony o innych krajach, teraz czytam o Gruzji.
Firany. Jakie wybrać
U mnie są muslinowe firany.
Sztywność stawów , reumatyzm
Kolagen też trzeba uzupełniać żeby stawy nie sztywnialy.
Czy każdy facet to oszust i kłamca?…
Ponoć w USA 30 procent kobiet to singielki właśnie z powodu braku odpowiednich facetów.. .