Mezoterapia igłowa i lecznicza — co warto o nich wiedzieć?

22 maja 2023, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Mezoterapia to zabiegi medycyny estetycznej, które umożliwiają poprawę wyglądu skóry oraz jej głębszych warstw przez wprowadzanie przezskórne wszelakich substancji odżywczych, koktajli witaminowych, kwasu hialuronowego, peptydów biomimetycznych, czy preparatów farmakologicznych. Przystąpienie do takiej procedury powoduje powstawanie mikrouszkodzeń w tkankach, co z kolei zmusza je do wzmożonej produkcji włókien kolagenowych i elastyny. Przyspieszona regeneracja, podczas której organizm korzysta dodatkowo ze wstrzykniętych substancji, przyczynia się do poprawy kondycji skóry, spłycenia widocznych zmarszczek, złagodzenia rozstępów, widocznego cellulitu, a także leczniczo wspomaga terapię skóry i wspiera proces ponownego, szybszego wzrostu włosów w przypadku walki z łysieniem. Co zatem jeszcze warto wiedzieć o mezoterapii igłowej i leczniczej?

mezoterapia

Mezoterapia igłowa — na czym polega i kiedy się ją stosuje?

Można śmiało powiedzieć, że mezoterapia igłowa jest stosunkowo popularnym zabiegiem. Cała procedura opiera się na wykonywaniu nakłuć na różnej głębokości tkanek. Przez specjalne igły wprowadzany jest wybrany preparat, który w pierwszej kolejności dobierany jest do konkretnego pacjenta i potrzeb jego skóry. Cała procedura poprzedzona jest optymalnym oczyszczeniem miejsca zabiegowego na skórze i najczęściej nie trwa dłużej, niż 20 minut. Jeśli pacjent przejawia niski próg bólu, może otrzymać znieczulenie.

Naturalnie po zabiegu może występować opuchlizna i niewielkie siniaki oraz strupki. Jest to spowodowane podrażnieniem głębszych warstw tkanek, które zostają pobudzone do intensywnej regeneracji.

Ważne, by po takim zabiegu odpowiednio pielęgnować skórę, jednak zazwyczaj już następnego dnia pacjentki mogą zdecydować się na delikatny makijaż. Przeważnie pierwsze efekty widoczne są po kilku dniach, gdy ustanie obrzęk i siniaki.

Preparaty stosowane do mezoterapii igłowej cechuje prawdziwa różnorodność. W zależności od potrzeb może to być witamina C, kolagen, peptydy, kwas hialuronowy i wiele innych substancji o działaniu nawilżającym, odmładzającym, rozjaśniającym, odżywczym.

To z kolei oznacza, że efekty zabiegu mogą być zróżnicowane. Najczęściej jest to ogólna poprawa kondycji skóry przejawiająca się zwiększeniem jej gęstości, napięcia, uelastycznienia, poprawą kolorytu, redukcją cellulitu, czy odnowieniem w niej procesów regeneracji, produkcji kolagenu i elastyny. Wraz z wiekiem aktywność skóry w tym obszarze maleje, dlatego mezoterapia igłowa skutecznie ją pobudza i skłania do wytężonej biologicznej odnowy.

Jak twierdzi lekarz Mirosław Rodak z Natura Med w Nowym Sączu, mezoterapia jest skutecznym sposobem na problemy skórne, także przy usuwaniu zmarszczek, blizn oraz przeciwdziała wiotkości, zwiększając gęstość skóry.

Terapia skóry z wykorzystaniem mezoterapii igłowej

Szerokie i wieloaspektowe zastosowanie leczniczej mezoterapii igłowej sprawia, że wykorzystuje się ją nie tylko w procesie odmłodzenia swojego wizerunku i poprawy kondycji skóry, ale także w przypadku terapii skóry i zahamowania łysienia androgenowego.

W takich okolicznościach pacjentowi wstrzykiwane są substancje lecznicze, najczęściej w celu złagodzenia widoczności blizn, miejscowych dolegliwości bólowych, przy stanach zapalnych o różnym podłożu, ale również przy wspomnianym postępującym łysieniu i nadmiernym wypadaniu włosów.

Cały zabieg opiera się na iniekcji specjalnych preparatów pod skórę głowy. Jego przeprowadzenie ma kluczowy wpływ na samą skórę, które ulega lepszemu ukrwieniu i poprawia się mikrokrążenie na poddanym zabiegowi obszarze. Jednocześnie dawka substancji odżywczych rewitalizuje mieszki włosowe, które są mocniejsze, cebulki mniej podatne na wypadanie, a odrastające włosy są grubsze i gęstsze.

W zależności od potrzeb sesje zabiegowe są dostosowywane indywidualnie do każdego pacjenta pod kątem wyboru preparatów, częstotliwości zabiegów i czasu ich trwania.

Jak widzisz, istnieją różne wskazania do mezoterapii igłowej. Jeśli uważasz, że i Tobie przydałby się taki zabieg, możesz umówić się na konsultację w Natura Med w Nowym Sączu i porozmawiać o swoich potrzebach i oczekiwaniach.

 

 Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz