Jak pozbyć się bryczesów na udach?

22 maja 2023, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Uda, podobnie jak brzuch i pośladki, to partia ciała najbardziej narażona na gromadzenie się tkanki tłuszczowej. Lokalny depozyt tłuszczu na zewnętrznej części ud określany jest potocznie jako bryczesy – częsty problem osób o różnej masie ciała. Przyczyny tego defektu estetycznego są złożone, dlatego też jego redukcja wymaga sporej uwagi. Dowiedz się, jak się pozbyć bryczesów na udach za pomocą domowych i specjalistycznych metod!

Jak pozbyć się bryczesów na udach?

Bryczesy na udach – co to za problem i jakie są jego przyczyny?

W modzie bryczesy oznaczają spodnie, które przy zewnętrznej części ud nie mają żadnych szwów. Z kolei w kwestii anatomii nazwę tę stosuje się jako potoczne określenie miejscowego nadmiaru tkanki tłuszczowej właśnie przy zewnętrznej części ud, które naturalnie i tak są najszerszym obszarem nóg.

Bryczesy na udach są problemem estetycznym, który w dużej mierze zaburza proporcje całej sylwetki. Główną przyczyną takich zmian jest niezdrowa dieta i brak aktywności fizycznej, co oczywiście prowadzi do nadwagi i otyłości. Zdarza się jednak, że lokalny depozyt tłuszczu na tej partii ciała pojawia się także u osób szczupłych, co może wynikać z predyspozycji genetycznych.

Ponadto bardzo często bryczesy występują wspólnie z cellulitem, a problem ten może już mieć zarówno podłoże genetyczne, jak i hormonalne. Do nierównomiernego odkładania się tkanki tłuszczowej na nogach przyczyniają się też zaburzenia układu limfatycznego.

Jak zlikwidować bryczesy dietą i ćwiczeniami?

Najlepszym, naturalnym sposobem na bryczesy na udach jest zdrowy styl życia. Przede wszystkim należy zadbać o odpowiednią dietę – zwiększyć ilość warzyw, natomiast unikać produktów wysokoprzetworzonych.

Przy redukcji miejscowej tkanki tłuszczowej ważna jest też aktywność fizyczna. Jakie ćwiczenia pomagają na bryczesy? Na tę partię ciała warto wykonywać głównie przysiady, wykopy w bok, przyciąganie kolan do klatki piersiowej w pozycji leżącej. Warto też zdecydować się na pływanie, czy jazdę rowerową. Jeśli natomiast to nie wystarcza lub chcesz przyspieszyć efekty, do dyspozycji masz zabiegi na bryczesy, np. w Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy i Częstochowie.

Jak się pozbyć bryczesów? Dostępne zabiegi

Ponieważ bryczesy na udach to nadmiar tkanki tłuszczowej, niekiedy w połączeniu z cellulitem, zastosowanie znajdują głównie zabiegi, które stymulują rozkład tłuszczu, usprawniają przepływ krwi i limfy oraz ujędrniają skórę. Istnieje wiele metod dedykowanych temu problemami, a wśród nich są m.in.:

  • Endermologia – jest to nieinwazyjny, bezbolesny zabieg, określany również jako masaż, czy też drenaż limfatyczny. W jego trakcie wybrane obszary ciała są intensywnie zasysane i masowane w różnych kierunkach przez specjalne głowice. Zabiegi takie wykonuje się systematycznie. Pozwalają zredukować nadmiar tłuszczu, a także ujędrniają skórę i wyrównują jej powierzchnię.
  • Liposukcja – przy sporym nadmiarze tkanki tłuszczowej można usunąć ją za pomocą nowoczesnych form liposukcji, np. ultradźwiękowej, które cechują się mniejszą inwazyjnością w porównaniu do tradycyjnego zabiegu.
  • Mezoterapia – niekiedy zastosowanie znajdują również metody iniekcyjne. Podatnie odpowiednio dobranych preparatów wprost do tkanek może skutkować redukcją tkanki tłuszczowej i ogólną poprawą kondycji skóry.
  • Zabiegi HIFU – rozkład tkanki tłuszczowej oraz pobudzenie produkcji kolagenu i elastyny można zainicjować również dzięki ultradźwiękom przekazywanym do tkanki podskórnej w sposób nieinwazyjny.

Który sposób na bryczesy wybrać?

Każda z wymienionych metod pozwala na redukcję bryczesów na udach, ale podstawą jej właściwy wybór. Niekiedy wystarczający jest już jeden zabieg, np. w przypadku liposukcji czy ultradźwięków, innym razem zaleca się metody wykonywane w seriach lub terapię łączoną, polegającą na wykorzystaniu kilku metod uzupełniających się.

Jeśli więc Twoim problemem są bryczesy na udach, zapytaj o szczegóły dostępnych możliwości w Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy lub Częstochowie. Lekarz podczas konsultacji zaproponuje najlepszą dla Ciebie formę terapii.

 Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz