Materac nawierzchniowy co to takiego?

23 stycznia 2020, dodał: pinkmause

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Materace nawierzchniowe bardzo skutecznie podnoszą komfort snu na starym lub niewygodnym materacu, mogą być także stosowane jako wierzchnia warstwa kanap czy sof poprawiając wygodę snu bez konieczności wymiany starego materaca bądź kanapy. Materace nawierzchniowe Hilding to również stylowy dodatek i ochrona dla materaca głównego. 

Sen jest niezwykle ważny dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia. Materace nawierzchniowe Hilding to doskonały sposób na zniwelowanie niewygody podczas snu w każdych warunkach. Dzięki nim, można spać komfortowo, wygodnie i zdrowo, nawet w przypadku braku dobrego, ergonomicznego materaca w sypialni. Materace nawierzchniowe Hilding to także stylowy dodatek i ochrona dla materaca głównego.

Materace nawierzchniowe inaczej nazywane materacami cienkimi lub padami, to propozycja stworzona po to, aby podnieść standard i komfort snu na aktualnym podłożu. Materac nawierzchniowy oprócz poprawy komfortu snu posiada także szereg innych właściwości takich jak zmiękczenie, utwardzenie lub wyrównanie powierzchni spania. Jest to rozwiązanie dla osób, które zmuszone są do spania w salonie na kanapie lub nie chcą wymieniać swojego dotychczasowego materaca w sypialni. Modele materacy nawierzchniowych Hilding doskonale sprawdzają się jako stosunkowo tani i wygodny sposób renowacji starego, odkształconego materaca. Jest to doskonałe rozwiązanie ponieważ nawet mebel najwyższej jakości nie zapewnia takiego komfortu i zdrowej pozycji dla kręgosłupa, jak dobry materac. Z powodzeniem materac nawierzchniowy można stosować także na wersalkach, które z racji charakterystycznego łączenia nie zapewniają dostatecznego komfortu. Jeśli mamy 2 oddzielne materace a nie planujemy zakupu innego, nakładając materac nawierzchniowy wyrównujemy powierzchnię spania na całej szerokości, w ten sposób również można zniwelować niekomfortową przerwę między materacami. Materace cienkie sprawdzają się również w przypadku chęci korzystania ze starego materaca, który jest już wysłużony i nie spełnia swojej funkcji. Materace nawierzchniowe zazwyczaj stosowane są też do wyregulowania twardości posiadanego już materaca, są to również świetne rozwiązania dla osób sypiających na innych nierównych powierzchniach, które wymagają dodatkowej warstwy komfortu. Ich kupno jest korzystnym rozwiązaniem, gdy nie chce się wydawać dużych pieniędzy na modyfikację posłania lub gdy jest ona po prostu niemożliwa. Materace nawierzchniowe Hilding to rozwiązanie poprawiające komfort snu nawet w najlepszym łóżku i na najwygodniejszym materacu.

Oferta sklepu sennamaterace.pl: HILDING SELECT TOP – materac nawierzchniowy, piankowy (559 zł)

 

Materac cienki nakładany na posłanie zwiększa poczucie wygody oraz chroni znajdujące się pod nim powierzchnie przed zniszczeniem czy zabrudzeniem. Nakładając nakładkę, materac zasadniczy zużywamy mniej, co pozwala wydłużyć żywotność materaca głównego i zabezpieczyć go przed zniszczeniami, łatwiej bowiem jest wymienić materac nawierzchniowy na nowy niż nasz ulubiony materac główny. Dodatkowo stosując materac nawierzchniowy możemy częściej zadbać o czystość w sypialni. Łatwiej jest przecież zdjąć sam ochraniacz z materaca nawierzchniowego, i częściej go wyprać. Wszystkie materace nawierzchniowe Hilding wyposażone są w pokrowce wykonane z bezpiecznych materiałów, które można prać w warunkach domowych, dzięki temu zachowujemy wszystkie właściwości prawidłowo zbudowanego materaca, takie jak przewiewność, bakteriostatyczność, hipoalergiczność oraz utrzymanie odpowiedniej temperatury.

Ponadto warto rozważyć zakup materaca nawierzchniowego, w przypadku gdy mamy do czynienia z materacem zbyt twardym lub zbyt miękkim, materace nawierzchniowe mogą bowiem zmienić twardość materaca bazowego. Top materac pełni funkcję nakładki, a w zależności od rodzaju wypełnienia cechuje się odpowiednimi właściwościami i ma adekwatny do wypełnienia poziom twardości. Pianka mięknie pod wpływem temperatury naszego ciała dopasowując się, aby idealnie podpierać kręgosłup w czasie snu, a im wyższy materac nawierzchniowy, tym bardziej zmiękcza powierzchnię. Stosując materac nawierzchniowy nie trzeba się obawiać, że pozbawi on materac bazowy możliwości oddychania jest bowiem skonstruowany w taki sposób, by zapewniać właściwą cyrkulację powietrza.

Oferta sklepu sennamaterace.pl: HILDING JIVE – materac nawierzchniowy, piankowy (319 zł)

 

Wybierając materac nawierzchniowy powinniśmy kierować się wypełnieniem materaca oraz efektem, jaki chcemy uzyskać. Należy pamiętać, by wybrać model odpowiednio do własnych potrzeb i oczekiwań. Jeśli chcemy utwardzić miejsce do spania, wybierzmy materac nawierzchniowy twardy. Jeśli natomiast chcemy przeciwnego efektu, dobrym rozwiązaniem będzie materac nawierzchniowy miękki. W związku z tym, istotne jest podłoże, na którym położymy materac. Dzięki możliwości wyboru wkładu można dopasować pad nawierzchniowy do swoich potrzeb, sprawić by dopasowywał się do ciała pod wpływem ciepła, redukował pocenie się lub podniósł sprężystość podłoża. Warto także wspomnieć o jednej z największych zalet materaców nawierzchniowych – rozmiarze po zwinięciu. Dzięki elastycznym właściwościom pianek wszystkie materace nawierzchniowe Hilding można z powodzeniem zwijać w rulon. Dzięki temu gabaryty materaca nawierzchniowego stają się bardziej „układne” i możliwe do schowania w skrzyni na pościel lub sypialnianej szafie.

Materace nawierzchniowe zazwyczaj składają się z jednej warstwy wypełnienia, przez co są stosunkowo cienkie. Ich wnętrze najczęściej stanowi pianka termoelastyczna, pianka wysokoelastyczna lub lateksowa. Pianka termoelastyczna reaguje na ciepło wydzielane przez ciało użytkownika i na tej podstawie dopasowuje się do jego naturalnych krzywizn, zapewniając mu tym samym optymalne podparcie i komfort. Materace nawierzchniowe z pianki termoelastycznej lub lateksu znacząco podnoszą komfort snu, zmiękczając np. zbyt twardą powierzchnię materaca głównego lub wersalki. Pianki wysokoelastyczne i lateksowe podnoszą też higieniczność i sprężystość materacy nawierzchniowych. Pianka wysokoelastyczna jest bardziej elastyczna i sprężysta, nie zapada się pod wpływem nacisku, ma doskonałe właściwości i nie odkształca się nawet po latach użytkowania, gwarantując zdrowie kręgosłupa. Zapewnia optymalną elastyczność punktową oraz bardzo dobrą wentylację, nie ulega deformacji wraz z upływem czasu. Natomiast pianka o zwiększonej gęstości jest bardziej twarda, jednocześnie dopasowuje się pod wpływem nacisku podpierając nasz kręgosłup. Pianki wysokoelastyczne i lateksowe nadają materacom nawierzchniowym Hilding również właściwości antyalergiczne, nie dopuszczając do rozwoju szkodliwych dla zdrowia bakterii, roztoczy i grzybów.

Oferta sklepu sennamaterace.pl: HILDING BLUES – materac nawierzchniowy, piankowy (449 zł)

 

Materac nawierzchniowy wykonany z lateksu znacznie poprawia elastyczność, zwiększając tym samym komfort snu. Dzięki sprężystości lateks szybciej reaguje na każdy wykonywany ruch na materacu, co ułatwia zmianę pozycji osoby śpiącej. Znaczne ułatwienie dla osób starszych mających problemy z siadaniem czy wstawaniem z łóżka. Lateksowe materace nawierzchniowe dodatkowo doskonale sprawdzają się w przypadku gorących nocy lub gdy użytkownik ma tendencję do przegrzewania się, bowiem dzięki wysokiej przewiewności bardzo dobrze odprowadzają wilgoć nie doprowadzając do uczucia dyskomfortu w czasie snu. Takie właściwości czynią z materacy nawierzchniowych bardzo praktyczny i łatwy w użytkowaniu element wpływający na komfort i wygodę podczas odpoczynku oraz snu.

Materace nawierzchniowe Hilding idealnie pasują do każdego materaca pod względem komfortu, jak i wyglądu. To stylowy dodatek, wygoda i komfort oraz ochrona.

 

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Oszczędzanie
Numizmatyka to calkiem fajna metoda odkładania pieniędzy. W końcu mają całkiem sporą...
Jak skutecznie zabezpieczyć się na …
Zbierałam przez wiele lat monety i banknoty. Teraz postanowiłam je wycenić i sprzedać...
Ciekawe konkursy internetowe
Ja szukam konkursów na Fb, tam dużo za samą aktywność można wygrać
krem pod oczy
Dobry jest z Dermedic, ale też z Eveline się sprawdził