URODA I ZDROWIE

Masz problem z wypadaniem włosów?

15 listopada 2017, dodał: EKSPERTKA

Masz stresującą pracę? Nie dbasz o skład produktów kosmetycznych, których używasz? Twoja dieta opiera się głównie na słodyczach i niezdrowych przekąskach? A może się nie wysypiasz? Chociaż wydaje się to niepowiązane, prawdą jest, że taki styl życia może sprawić, że Twoje włosy staną się cienkie lub zaczną pomału zmniejszać swoją objętość.

Wypadanie włosów to problem bardzo powszechny, aczkolwiek trudny do zdiagnozowania. Jest to spowodowane faktem, że często trudno jest określić przyczynę ich osłabienia, ponieważ czynników na to wpływających jest wiele. Oczywiście, aby w pełni pozbyć się problemu trzeba zmienić swój sposób codziennego funkcjonowania, jednak na rynku dostępne są różnego rodzaju kosmetyki na wypadanie włosów, które wspomagają ich regenerację.

Jak odróżnić łysienie od wypadania włosów?

Przede wszystkim należy udać się na konsultację specjalistyczną, najlepiej do trychologa, który oceni czy wypadanie włosów stanowi problem tymczasowy czy jest dolegliwością poważniejszą. Należy odróżnić tracenie niewielkiej ilości pojedynczych włosów od łysienia, objawiającego się brakiem owłosienia, które już nie odrasta i pozostawia po sobie gładkie place na skórze głowy.

Ten drugi rodzaj utraty włosów stereotypowo przypisywany jest mężczyznom, ale może dotykać także kobiety i wcale problem ten nie jest u nich tak rzadki jak się wydaje.

Co oferuje rynek?

Przede wszystkim na półkach znajdziesz różnego rodzaju produkty myjące, które wspomagać mają odrastanie. Jednak warto pamiętać, że skuteczne szampony na wypadanie włosów to takie, które pasują do wymagań konkretnego człowieka. Dlatego bądź uważna, gdy wybierasz środki tego typu, ponieważ mogą one dobrze wpłynąć na odrastanie włosów, ale np. osłabić ich strukturę lub doprowadzić do szybszego przetłuszczania się, co nie jest efektem pożądanym. Istnieją także produkty, które nakładane są na skórę głowy i stosowane są wyłącznie w celu pobudzenia cebulek do wzrostu. Są to m.in.:

  • Wcierki do skóry głowy

Zawierają one różnego rodzaju wyciągi roślinne np. z papryki chili, która to ma za zadanie stymulować włosy do szybszego wzrostu.

  • Maski do włosów

W ich przypadku należy dokładnie przeczytać etykietę i upewnić się, że przystosowane są do nakładania na skórę głowy. Nieodpowiednio dobrany produkt tego typu może spowodować trudności w przebijaniu się włosa przez naskórek, a także nadmiernie wydzielanie łoju.

  • Ampułki do włosów

Ich główną zaletą jest to, że zazwyczaj zawierają zwiększone ilości składników aktywnych, które oczyszczają skórę głowy i stymulują cebulki. Jednak warto pamiętać, że kuracja ampułkami to proces, który należy wykonywać bardzo regularnie i przez odpowiednią ilość czasu, ponieważ stosowana przez krótki okres bądź z przerwami, nie przyniesie pożądanych efektów.

Pamiętaj, że pierwszym krokiem leczenia jest ustalenie przyczyny

Oczywiście niezależnie czy wybierasz szampon, wcierkę czy ampułki na wypadanie włosów, powinnaś przede wszystkim spróbować ustalić przyczyny Twojego stanu, gdyż eksperymentowanie może tylko pogorszyć stan zarówno włosów, jak i skóry głowy, a w konsekwencji przynieść nieprzyjemne dolegliwości, np. łupież czy łojotok.

 

 

 

 


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Peeling
Ja robię domowy peeling z cukru trzcinowego, olejku migdałowego i fusów kawy:)
Gdzie szukać oprogramowania dla fir…
Są też darmowe programy, np. do faktur, które wystarczają w przypadku mniejszych firm.
Piersi
Oczywiście że efekt będzie nietrwały, czyli po odstawieniu kremu czy tabletek spada poziom substancji...
Pomoc psychologiczna
NFZ na stronie ma listę specjalistów w danym mieście, a można też iść prywatnie,...