URODA I ZDROWIE

Masaż kamieniami: na czym polega?

31 sierpnia 2011, dodał: Redakcja

Kamienny mur, kamienny posąg, kamienny masaż… zaraz, zaraz… masaż kamieniami? Tak! To możliwe! Coraz więcej salonów kosmetycznych oferuje właśnie taką formę relaksu.

Technika masażu gorącymi i zimnymi kamieniami wywodzi się z Dalekiego Wschodu, badacze uważają, że jest starsza niż akupunktura. Szamani, by ułatwić proces uzdrawiania, układali kamienie blisko ciała pacjenta. Kobiety, w celu zmniejszenia bólów menstruacyjnych, kładły ciepłe kamienie na brzuchu.

Rzymianie w łaźniach chłodzili ciało na marmurowych stołach, a pielgrzymi umieszczali gorące kamienie na brzegu łóżka w celu rozgrzania stóp. To tylko kilka przykładów z przeszłości, od tego czasu zastosowanie kamieni ewoluowało i stały się one doskonałym narzędziem do masażu.
Masaż kamieniami opiera się na teorii przepływu energii przez organizm. W ciele każdego człowieka znajdują się ośrodki energii zwane w jodze czakrami. Czakry położone są blisko gruczołów produkujących hormony i stymulują ich działanie. Te punkty energii łączą kanały- meridiany, wzdłuż których przesuwa się kamienie podczas masażu. Zalety takiego zabiegu są liczne: relaks, regeneracja organizmu, rozluźnienie napiętych mięśni, polepszenie pracy serca, ogólne przywrócenie homeostazy. Ciepłe kamienie dostarczają przyjemnego ciepła do głęboko położonych tkanek i wymieniają w nich krew i limfę. Zimne kamienie są pomocne w usuwaniu krwi z miejsc zapalnych. Bardzo efektywne jest stosowanie ciepłych i zimnych kamieni na przemian.
Masaż rozpoczyna się od rozgrzania kamieni w wodzie do temperatury około 60 °C. Do masażu najczęściej stosuje się czarny bazalt i biały marmur. Wybiera się kamienie o różnych rozmiarach – największe do tułowia, mniejsze do twarzy. Dana część ciała przygotowywana jest do masażu poprzez głaskanie. Na skórze rozciera się oliwkę, by uzyskać poślizg kamieni. Następnie terapeuta wykonuje głaskanie kamieniami w celu przyzwyczajenie pacjenta do ciepła. Gdy kamień jest na tyle ochłodzony, że można go utrzymać w ręce, a pacjent toleruje daną temperaturę, wykonywany jest szybkimi ruchami masaż. Wraz z ochładzaniem się kamienia, tempo masażu maleje. Czas zabiegu na całe ciało trwa od 60 do 90 minut. Koszt masażu wynosi ok 120 zł.

Terapia kamieniami odpowiednia jest dla każdego. Gwarantuje ona równowagę fizyczną i duchową. Szczególnie polecana dla osób przemęczonych lub zestresowanych. Wystarczy jeden zabieg, żeby poczuć się lepiej.

Autor: kosmetyczka Gdańsk

Zobacz również:

  1. Masaż miodem
  2. Masaż bambusem
  3. Odprężający masaż muszlami
  4. Najbardziej relaksujące masaże świata


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Jeden komentarz do Masaż kamieniami: na czym polega?

  1. avatar Olga pisze:

    Świetna sprawa taki masaż kamieniami. Wiem to po sobie, bo chodzę do Masmed w Unieściu i tam mam taki robiony <3

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Wydarzenia kulturalne
jak się ktoś interesuje koncertami jest fajna apka going i można bilety na niej...
Żywienie psa
ja daję mojemu yorkowi suchą royal canin coś tam mini adult, na wagę...
róże miniaturki w domu ??
niestety ale róże nigdy w domu doniczkowe się nie trzyamją choćbym nie wiem...
Czyraki
laser na czyraki? maść ichtiolowa i tyle, posmarować na cały dzień zakleić jakimś gazikiem...