URODA I ZDROWIE

Rekordziści w otyłości – oni jedzą bez umiaru!

28 kwietnia 2011, dodał: Redakcja
echo adrotate_group(10);

Syndrom nadmiernego obżarstwa prawdopodobnie dotyka milionów Amerykanów. Problem ten dotyczy około 3% wszystkich dorosłych w Stanach Zjednoczonych. Zaburzenia występują najczęściej w wieku od 46 do 55 lat u osób dorosłych, nieco częściej u kobiet niż u mężczyzn. Chociaż większość osób otyłych nie cierpi na zaburzenia jedzenia, ludzie z tym problemem zwykle borykają się z nadwagą lub otyłością.

42-letnia Amerykanka – Donna Simpson waży obecnie 273 kg i wcale nie zamierza schudnąć. Chcę osiągnąć wagę 570 kg i stać się najgrubszą kobietą na świecie – wyznała dziennikowi „Daily Mail„. Już jest posiadaczką  tytułu najgrubszej matki na świecie. Zdobyła go w 2007 roku. Ważyła wtedy 241 kg, wydała na świat córkę, a przy porodzie asystowało aż 30 lekarzy. Amerykanka robi, co może, by codziennie choć trochę przytyć. Spożywa dziennie 12 tysięcy kalorii. Dla porównania, polska biegaczka Justyna Kowalczyk w okresie zawodów pochłania 6 tys., a przeciętna kobieta 2 tys. Mieszkanka stanu New Jersey zażera się hamburgerami, frytkami, ciastkami, batonami, czyli tym, co dietetycy uważają za niezdrowe. Stara się też w ogóle nie ruszać. Może przejść 4-5 metrów, potem siada. Do supermarketu po chipsy jeździ specjalnym elektrycznym wózkiem. Na jedzenie wydaje tygodniowo 750 dolarów. Żeby zarobić na żarcie (bo inaczej nie można tego nazwać), założyła stronę internetową. Za opłatą internauci mogą oglądać, jak je hamburgery i frytki. W obsesyjnym dążeniu do coraz większej wagi, Donnę wspiera jej partner życiowy. Choć sam waży tylko 75 kg chciałby, żeby Donna była jak najcięższa. Czy jest to odmiana choroby? Moim zdaniem na pewno…
Fot. Donna Simpson
22-letni Matt Gaebel na drugim roku studiów był hospitalizowany z powodu anoreksji po tym, jak schudł z 70 do 48 kg. Mierzący 183 cm Gaebel opowiada, że następnie rozwinął bulimię, by poradzić sobie z wagą, którą przybrał podczas leczenia anoreksji. Z kolei bulimia ze strachu, że wywoływane przez niego samego wymioty zniszczą mu zęby, przerodziła się w napadowe objadanie się. Jak mówi Gaebel, gwałtowne objadanie się, uspokaja go. Pozostawia ono jednak również poczucie otyłości oraz wyizolowania i depresji. Obecnie Gaebel waży 102 kg.
Paul Mason to też nietypowy człowiek. Mimo że jego waga została wpisana do księgi rekordów Guinessa to ten nawet nie myśli o jakiejkolwiek diecie. Brytyjczyk waży 444 kg i uznaje się go za najgrubszego człowieka świata. Żyje w specjalnie dla niego przebudowanym domu i obsługuje go siedmiu pielęgniarzy, a on tylko pochłania swoje góry jedzenia. I to wszystko na koszt państwa! Obsługa Masona kosztuje podatnika 100.000 funtów rocznie, bo były mechanik i listonosz, jest po prostu ubezpieczony. Teraz niezbędne jest kolejne 20.000 funtów na operację zmniejszenia żołądka, bo monstrualna tusza zagraża jego życiu. Brytyjczyk od ośmiu lat praktycznie nie rusza się z łóżka, spędza czas na oglądaniu telewizji i graniu na komputerze. Pochłania codziennie 20.000 kalorii, czyli osiem razy więcej niż wynosi zapotrzebowanie mężczyzny w jego wieku. Paul uwielbia hamburgery, hot dogi, ryby z frytkami, ciastka, a wszystko popija colą. Lekarze ostrzegają, że samo zmniejszenie żołądka na nie wiele się zda, jeśli Paul nie zmieni swoich nawyków żywieniowych.
Fot. Paul Mason
Suman Khatun jest 5 letnią Indiańską dziewczynką, która po prostu nie potrafi przestać jeść. Lekarze twierdza że jeśli nie otrzyma specjalistycznej pomocy to niebawem umrze.
Problemy Suman zaczęły się, gdy miała 3 miesiące id od tego czasu przytyła 75 kg. Oznacza to ze przybiera na wadze po 15 kg rocznie! Niestety jej rodzice zarabiają 10 $ dziennie i mają spore problemy by zapewnić jej zdrowe jedzenie. „Mała” zjada tygodniowo 10 kg ryżu, 5kg pomidorów, 24 jajka i wypija 6 litrów mleka. Gdy rodzice starają się ograniczać jej rację żywnościowe to córka krzyczy, płacze i rzuca kamieniami.
Fot. Suman Khatun
Materiały:
A. Sosnowska, A. Łuczak – Gołacka, Homeopatia praktyczna Nr 8 (4/2000), 9 (1/2001).
www.eufic.org, www.mamzdrowie.pl, www.spichlerz.blox.pl.


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

3 komentarzy do Rekordziści w otyłości – oni jedzą bez umiaru!

  1. avatar ... pisze:

    Sry ale nie wiem co sobie myślą rodzice tego dziecka, przecież w wieku 10 lat ono nie będzie w stanie się poruszać. Wgl to w jaki sposób to dziecko „konsumuje” jest żałosne i obrzydlwe.

  2. avatar And pisze:

    Wg. mnie? Albo kulka w łeb, albo niech sami na siebie zaczną zarabiać. Kpina, że na świecie tyle osób głoduje, a te paskudztwa obżerają się w najlepsze, nie dla tego że muszą, ale że mają taką ochotę. Świnie wysłałbym do rzeźni by z nich parówki zrobili :)

  3. avatar Szeryf pisze:

    Nieporozumienie… Przeczytałem cały artykuł i jestem zniesmaczony… Zabrać tym ludziom rentę (ZUS by tak zrobił), a dziewczynkę odizolować na jakiś czas. Wszystko to potwory…

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Domowe pieczywo.
Kiedyś piekłam swój chleb, ale teraz nie mam na to po prostu czasu...
zakupy przez internet
Zwykle kupuję przez internet ubrania, buty, kosmetyki, chemie, torebki i akcesoria. Jednym słowem wszystko...
materac na zamówienie
> xxxyyy napisał/a:> Najlepiej jest właśnie szukać takich sklepów jak ten z materacami gdzie...
Prezent na Dzień Kobiet
Też tak uważam. Może bransoletka z charmsami? Taka biżuteria robiona jest z wysokiej...