Liczby nie kłamią – Vaclav Smil

18 maja 2022, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Jak daleko mogą zajść Chiny? Ile ważą wszystkie krowy na świecie? Co jest bardziej szkodliwe dla środowiska – twój samochód czy twój telefon?

Przeczytaj nową książkę Vaclava Smila, jeśli chcesz zrozumieć współczesny świat.

Liczby nie kłamią książka

Liczby nie kłamią to książka o mieszkańcach Ziemi, o pożywieniu i paliwach, które dostarczają im energii, o transporcie i wynalazkach współczesnego świata, a także o tym, jak to wszystko wpływa na naszą planetę. Profesor Vaclav Smil zabiera swoich czytelników na pasjonującą wyprawę, której celem jest odkrywanie faktów. Podsuwając nam zaskakujące dane statystyczne i prezentując pouczające wykresy, zachęca nas do otrząśnięcia się z intelektualnego lenistwa.

Liczby nie kłamią to obowiązkowa i zajmująca lektura, prowokująca do stawiania pytań w sprawach, które zbyt często traktujemy jako pewnik. Smil udowadnia, że fakty mają znaczenie. Liczby nie kłamią, ale jaką prawdę nam przekazują?

Z tej pełnej fascynujących informacji i frapujących przykładów książki dowiemy się między innymi, ilu ludzi potrzebnych było do zbudowania piramidy Cheopsa, dlaczego szczepionki nie tylko ratują życie, ale są także opłacalną inwestycją, i czemu samochody elektryczne nie są (jeszcze) tak dobrym rozwiązaniem, jak nam się wydaje. Smil błyskotliwie łączy wiedzę naukową i historyczną ze zdrowym rozsądkiem, poruszając niezwykle szerokie spektrum zagadnień, które przedstawia w formie krótkich, ale treściwych rozdziałów.

Zamów książkę w przedsprzedaży w najlepszej cenie już dzisiaj!

https://bit.ly/liczby-nie-klamia

Nie ma autora, na którego książki czekałbym bardziej. – Bill Gates

Nie ma chyba drugiego naukowca, który za pomocą liczb potrafiłby odmalować rzeczywistość równie wiernie co Smil – „Guardian”

Smil to ambitny omnibus z wdziękiem poruszający się po wielu dziedzinach – „Wired”

Autor, który nie pozwala, by polityka przysłaniała fakty – „New York Review of Books”

***

Vaclav Smil to wybitny naukowiec i nauczyciel akademicki, emerytowany profesor kanadyjskiego Uniwersytetu Manitoby. Jest autorem ponad czterdziestu książek, poświęconych między innymi energetyce, zmianom środowiskowym i populacyjnym, zagadnieniom żywienia i produkcji żywności, innowacjom, technologicznym, problematyce oceny zagrożeń oraz polityce publicznej. Członek Royal Society of Canada, kawaler Orderu Kanady.

Share and Enjoy !

Shares

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

1% podatku
ja oddaję na fundację opiekującą się zwierzętami
Moodo
Ostatnio fajną ramoneskę tam kupiłam w promocji - 40%!
Torebka duża czy mała?
Mam kilka małych i jedną dużą
Co zrobić ?
Ludzie są roztargnieni, wiecznie w biegu i chwila nieuwagi może spowodować nieszczęście. mnie prawie...