Książki Dana Browna – co warto przeczytać?

23 marca 2022, dodał: Alfa i Omega
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Dan Brown to jeden z najpopularniejszych współczesnych pisarzy. Międzynarodową sławę przyniosła mu powieść „Kod Leonarda Da Vinci”, a kolejne powieści tylko ugruntowały jego pozycję. Aktualnie pisarz ma na swoim koncie całkiem sporą serię powieści. Sprawdź, jakie książki Dana Browna warto przeczytać i z czego wynika fenomen tego twórcy.

książki

Symbole, kody i teorie spiskowe

Książki Dana Browna łączą w sobie elementy kryminału, thrillera i powieści sensacyjnej. Obfitują w symbole, klucze, kryptografy, teorie spiskowe i kody. Można stwierdzić, że są współczesnymi powieściami o poszukiwaniach skarbów. Seria powieści, których głównym bohaterem jest Robert Langdon, porusza motywy chrześcijańskie i tematykę historyczną, przez co publikacje wzbudzają liczne kontrowersje. Sam pisarz przyznał jednak, że jego powieści nie są antychrześcijańskie, a mają po prostu opowiadać wciągające, poruszające historie, które wywołują debaty i dyskusje na tematy duchowe.

Książki Dana Browna wyróżniają się szybką akcją – fabuła zamknięta jest zazwyczaj w czasie jednej doby. Zaledwie 24 godziny mają bowiem bohaterowie na odkrycie tajemnicy i często zapobiegnięcie tragediom. Do najpopularniejszych powieści, które warto przeczytać, należą: „Kod Leonarda Da Vinci”, „Anioły i demony”, „Inferno”, ale również „Cyfrowa twierdza”, „Zaginiony symbol” oraz „Zwodniczy punkt”. Wszystkie publikacje Browna znajdziesz w księgarni internetowej https://matfel.pl/tra-pol-228047-Dan-Brown.html.

„Kod Leonarda Da Vinci”

Książki Dana Browna sprzedano w ponad 200 milionach egzemplarzy na całym świecie i przetłumaczono na 52 języki. Największą popularnością niewątpliwie cieszy się „Kod Leonarda Da Vinci”. Na podstawie powieści nakręcono nawet film z Tomem Hanksem w roli głównej.

Głównym bohaterem publikacji jest Robert Langdon – historyk, światowej sławy specjalista od symboli. Podczas swej podróży służbowej po Francji profesor odebrał pilny telefon z informacją, że kustosz Luwru został brutalnie zamordowany w muzeum. Obok ciała policja odkryła skomplikowane, trudne do odszyfrowania kody. Policja poprosiła o pomoc w ich odczytaniu Langdona. Szybko jednak okazuje się, że prośba o pomoc w odczytaniu znaków nie jest jedynym powodem, dla którego policja zgłosiła się do profesora.

Wkrótce Langdon wraz z francuską kryptolożką Sophie Neveu próbują rozwikłać tajemnicze zagadki i wpadają na trop prowadzący do dzieła słynnego wynalazcy i artysty Leonarda da Vinci. Zdobyta wiedza wywraca ich dotychczasowe życie i myślenie na temat chrześcijaństwa do góry nogami.

„Anioły i demony”

„Anioły i demony” to kolejna powieść Browna, która szybko stała się bestsellerem na całym świecie. Jej głównym bohaterem jest znów profesor Langdon, który tym razem został pilnie wezwany do centrum badań jądrowych CERN koło Genewy. Jego zadaniem jest odczytanie tajemniczego wzoru wypalonego na ciele zamordowanego fizyka. Ekspert stwierdza ze zdumieniem, że jest to znak tajemnego bractwa iluminatów. Organizacja walcząca z Kościołem zamierza wysadzić Watykan przy użyciu antymaterii skradzionej z laboratorium w Genewie. Robert wraz z córką zamordowanego fizyka – Vittorią Vetrą mają jedynie 24 godziny na to, aby odnaleźć siedzibę tajemnego bractwa i zapobiec tragedii.

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Sklep a jego reklama ?
To przecież ważne kwestie. Jeśli o to nie zadbacie, to efekt może być...
szkoła trenerów biznesu
Sama byłam na takim szkoleniu i sporo praktycznej wiedzy stamtąd wyniosłam, oczywiście nie...
szkoła trenerów biznesu
Sama byłam na takim szkoleniu i sporo praktycznej wiedzy stamtąd wyniosłam, oczywiście nie...
Tkwienie w nieszczęśliwym związku…
Człowiek nie chce być sam, dla wielu odejście w pustkę bywa bardziej przerażające niż...