Krem ceramidowy: nawilżenie + regeneracja. Dlaczego jeszcze o nim nie słyszałaś?! | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne

Krem ceramidowy: nawilżenie + regeneracja. Dlaczego jeszcze o nim nie słyszałaś?! 

30 maja 2022, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Kremy ceramidowe to ostatni i jeden z najlepszych trendów w kosmetyce. Dodatek tych substancji potrafi sprawić, że skóra będzie prezentowała się znacznie lepiej, dlatego warto bliżej poznać te produkty. W naszym artykule opisujemy ich wszystkie zalety!

Kremy ceramidowe

Na początek warto opowiedzieć co nieco o samych ceramidach. Odgrywają one niezwykle istotną rolę w ochronie skóry przed czynnikami zewnętrznymi. Ceramidami nazywa się cząsteczki lipidowe, które można naturalnie spotkać w wielu komórkach naszego ciała. Są odpowiedzialne za budowanie błony komórkowej, czyli bariery chroniącej wnętrze komórki przed obcymi czynnikami zewnętrznymi. Innymi słowy – ochraniają organizm przed tym, co nie powinno się w nim znaleźć. Może się jednak nasunąć pewne pytanie: skoro ceramidy występują w organizmie naturalnie, to po co stosować krem z ich dodatkiem? Na to i inne pytania odpowiadamy w artykule!

Dlaczego krem ceramidowy powinien znaleźć się w codziennej pielęgnacji?

Ceramidy są organicznymi związkami chemicznymi, które naturalnie występują między innymi w skórze oraz we włosach. Skoro istnieją już one w organizmie, to po co ktokolwiek miałby je sobie dodawać przez specjalne kosmetyki z ich dodatkiem?

Niestety, ilość ceramidów nie pozostaje taka sama przez cały czas. Przez wiele lat obumierają i regenerują się – podobnie jak inne cząsteczki w naszym ciele. Z upływem czasu ten proces spowalnia, aż w końcu całkowicie zanika. Nie kończy się jednak zapotrzebowanie organizmu na ceramidy. Właśnie dlatego należy zadbać o to, aby dostarczyć je z zewnątrz. W tym celu wykorzystuje się odpowiednie kosmetyki.

Jakie zalety ma stosowanie kremu ceramidowego?

Ceramidy w kosmetyce można znaleźć pod wieloma różnymi formami. W przypadku preparatów do włosów bardzo często są one składnikami szamponów odbudowujących pasma, a oprócz tego można je stosować także w formie masek.

Jeśli chodzi o produkty do skóry, to prym wiodą przede wszystkim różnego rodzaju produkty nawilżające takie jak serum, kremy i balsamy. Regularne stosowanie tych produktów pozwala poprawić nawilżenie skóry o nawet 70%. To oznacza, że jest to intensywna i efektywna forma pomocy. Oprócz tego ceramidy są naturalnymi związkami, a zatem są bardzo dobrze tolerowane przez organizm.

 Intensywne nawilżenie dzięki kremowi z ceramidami

Ceramidy, oprócz obrony przed czynnikami zewnętrznymi, pełnią też bardzo istotną funkcję w budowaniu bariery hydrolipidowej. Są one odpowiedzialne za utrzymanie wody w organizmie, dzięki czemu nie musisz obawiać się nadmiernego przesuszenia. Jest to zatem walka z napiętą skórą. To problem, z którym należy działać dwutorowo – leczyć zarówno objawy, jak i przyczyny. To najlepszy sposób na pomoc napiętej i przesuszonej skórze.

Regeneracja nawet bardzo zniszczonej skóry

Ponieważ ceramidy budują błony komórkowe poszczególnych komórek, doskonale radzą sobie z odpieraniem różnego rodzaju zagrożeń. Regularnie stosowane kosmetyki przyczyniają się do wytworzenia na skórze bariery ochronnej, która nie dopuszcza do niej zagrożeń i czynników mogących je zagrozić. Efektem jest skóra odporna na podrażnienia, a co za tym idzie prezentująca się znacznie lepiej. Korzystając z dobrodziejstw kremu ceramidowego, będziesz mogła cieszyć się nawilżoną i odżywioną skórą.

Dla kogo nada się krem ceramidowy?

Kremy ceramidowe mogą być stosowane przez osoby w różnym wieku i zmagające się z różnymi problemami. Przede wszystkim skorzystają z niej ci, którzy potrzebują intensywnego odżywienia i nawilżenia. Kosmetyki ceramidowe są też doceniane przez osoby z cerą dojrzałą, ponieważ dodatek tych związków doskonale wypełnia zmarszczki i przyczynia się do młodszego wyglądu cery.

Kremy i inne kosmetyki ceramidowe powinny na stałe znaleźć się w twojej kosmetyczce, jeśli zmagasz się z opisanymi powyżej problemami. Po kilku tygodniach regularnego stosowania zauważysz znaczną poprawę!

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz