Kosmetyki naturalne jak działają i co warto o nich wiedzieć?

3 lutego 2022, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Naturalne kosmetyki zyskują coraz więcej zwolenników. Jeszcze do nich nie należysz? A może chciałabyś się dowiedzieć, czym się kierować przy wyborze naturalnych kosmetyków, aby sięgnąć po te naprawdę najlepsze? Kilka odpowiedzi znajdziesz poniżej.

Kosmetyki naturalne

Naturalne kosmetyki — działaj na ciało od środka i na zewnątrz

Naturalne i ekologiczne kosmetyki zyskują popularność analogicznie jak innego rodzaju produkty, które ograniczają nasz negatywny wpływ na środowisko, a jednocześnie pozwalają nam o siebie samych dbać. Coraz więcej z nas wybiera posiłki bez sztucznych barwników, więc właściwie dlaczego mielibyśmy po niego sięgać w kosmetykach. Zagraniczne, jak i polskie kosmetyki naturalne pozwalają zaś zadbać nam o nasze ciało, twarz, włosy bez sięgania po chemiczne dodatki, które niekoniecznie zawsze są neutralne dla naszej skóry.

Dzisiaj bez problemu znajdziesz naturalne produkty do pielęgnacji włosów, twarzy, całego ciała. Kosmetyki ekologiczne i naturalne są bezpieczne, nie wywołują podrażnień (chyba że masz alergię na jakiś składnik, np. olejek eteryczny konkretnej rośliny). Co ważne, kosmetyki do pielęgnacji twarzy, skóry całego ciała czy włosów bez chemicznych dodatków wcale nie są mniej skuteczne od tych ze zwykłej drogerii. Może nie mają tak idealnego koloru, być może nie pienią się tak spektakularnie, natomiast działają na twoją skórę. Co ważne, nie blokują jej, nie tworzą sztucznego filtra, a współpracują ze skórą. Po dłuższym czasie stosowania naprawdę widać efekty. Naturalne kosmetyki pozwalają ci skutecznie zadbać o ciało.

Kosmetyki organiczne i naturalne — czego tutaj nie znajdziesz?

W naturalnych kosmetykach do codziennej pielęgnacji ciała czy włosów nie znajdziesz parabenów, sztucznych barwników oraz zapachów, silnych środków myjących takich jak SLS czy SLES, które często bardzo silnie negatywnie działają choćby na skórę głowy. Naturalne składniki zastępują tutaj parafinę oraz inne składniki sztucznego pochodzenia, które mają dawać efekt gładkości skóry. Glinki kosmetyczne zastępują silne środki czyszczące, a olejki eteryczne sprawdzają się dużo lepiej niż sztuczne zapachy. Czy warto sięgnąć do półki z naturalnymi kosmetykami? Oczywiście, że tak, natomiast warto pamiętać, że nadal trzeba tutaj pamiętać o potrzebach swojej skóry czy włosów, typie skóry twarzy. Nie wszystkie kosmetyki naturalne będą skuteczne, trzeba je bowiem dopasować do twoich konkretnych potrzeb. Wybór tego typu produktów jest obecnie jednak tak duży, że nie stanowi to większego problemu.

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Sklep a jego reklama ?
To przecież ważne kwestie. Jeśli o to nie zadbacie, to efekt może być...
szkoła trenerów biznesu
Sama byłam na takim szkoleniu i sporo praktycznej wiedzy stamtąd wyniosłam, oczywiście nie...
szkoła trenerów biznesu
Sama byłam na takim szkoleniu i sporo praktycznej wiedzy stamtąd wyniosłam, oczywiście nie...
Tkwienie w nieszczęśliwym związku…
Człowiek nie chce być sam, dla wielu odejście w pustkę bywa bardziej przerażające niż...