Dom parterowy – dlaczego zyskuje na popularności? | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Dom parterowy – dlaczego zyskuje na popularności?

3 lutego 2022, dodał: Alfa i Omega
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Domy parterowe mają wielu zwolenników i cieszą się rosnącą popularnością, bo chociaż wymagają nieco większej działki i nie na każdej parceli można je zbudować, są domami niezwykle efektownymi, które harmonijnie korespondują z otoczeniem. Jednokondygnacyjny układ funkcjonalny spełnia  oczekiwania wielu rodzin, jest przyjazny zwłaszcza dla  rodzin z małymi dziećmi oraz osób starszych, dla których schody w domu mogą stanowić utrudnienie. Dodajmy do tego także przestronne wnętrza bez skosów oraz bliskość ogrodu, który może być dostępny z większości pomieszczeń domu parterowego.

projekty domów

 

Pracownia ARCHON+ oferuje obszerną kolekcją gotowych projektów, w której projekty domów parterowych stanowią liczny katalog propozycji, z wyodrębnionymi dodatkowymi podkolekcjami, grupującymi różne rodzaje parterówek. Kolekcja obejmuje projekty domów parterowych w różnych stylach, o zróżnicowanej powierzchni, z odmiennym układem wnętrz, ale zawsze z czytelnym podziałem na strefę dzienną, nocną i gospodarczą. Zróżnicowane układy funkcjonalne zaspokoją indywidualne wymagania rodzin. Oferowane projekty to zarówno parterówki baz garażu, jak i z garażem jednostanowiskowym oraz z garażem dwustanowiskowym, które w różny sposób integrowane są z bryłą domu.

dom parterowy

Parterówki zaprojektowane przez architektów ARCHON+ to budynki o interesujących formach, bardziej lub mnie rozłożystych, które wieńczy odpowiednio zaprojektowany dach. Wielu osobom przypadną do gustu domy parterowe w stylu nowoczesnej stodoły, których charakter podkreśla bezokapowy dach dwuspadowy, a miłośników minimalizmu z pewnością zauroczą parterówki z płaskim dachem. Wśród propozycji Pracowni z powodzeniem można znaleźć projekt parterowy odpowiedni do kształtu i wielkości posiadanej działki, co pozwala na optymalnie wykorzystanie jej powierzchni. Z projektem Biura można także zrealizować marzenia o domu parterowym na wąskiej działce, którego wnętrze będzie się wyróżniać funkcjonalnością i komfortem użytkowania.

mały ładny domek

Przed podjęciem decyzji o wyborze projektu domu parterowego należy sprawdzić, czy jego realizacja jest możliwa na konkretnej działce. W tym celu należy zapoznać się z wymogami określonymi w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego lub w Warunkach Zabudowy, mogą one definiować między innymi liczbę kondygnacji, kąt nachylenia dachu, wysokość budynku i inne parametry, które należy spełnić, by otrzymać pozwolenie na budowę. Pracownia ARCHON+ zapewnia bezpłatne konsultacje z Doradcami Projektowymi, którzy pomogą zweryfikować zgodność projektu z wymogami MPZP lub WZ konkretnej działki, a także udzielą innych niezbędnych porad w zakresie wyboru projektu.

Pracownia  przygotowała także specjalną kategorię projektów domów parterowych z poddaszem do późniejszej adaptacji, w których od początku przewidziano możliwość powiększenia powierzchni mieszkalnej parterówki poprzez adaptację strychu. Decyzję o budowie takiego domu, uwzględniającego dwa warianty użytkowania, najlepiej podjąć właśnie na etapie wyboru odpowiedniego projektu, dzięki czemu Inwestor ma w przyszłości możliwość łatwej rozbudowy bez konieczności wprowadzania zmian w konstrukcji budynku.

parterówka

Zachęcamy Państwa do obejrzenia całej kolekcji domów parterowych, które z pewnością zachwycą efektownym wykończeniem elewacji oraz zauroczą ciekawie zaprojektowanymi tarasami. Tarasowa przestrzeń to ulubione miejsce relaksu każdej rodziny. Wyjątkowo pięknie prezentują się domy parterowe z tarasami, nad którymi przesłony tworzą nowoczesne pergole bądź podcienie. Mieszkańcy mają możliwość zaaranżowania na nich letnich jadalni bądź zewnętrznych salonów, którym odpowiednio dobrane dodatki oraz rośliny dodadzą wspaniałego klimatu i wyrazu. Płynne połączenie tarasu z wnętrzem domu zapewniają okazałe przeszklenia, które coraz częściej posiadają przesuwny system otwierania, co pozwala wzmocnić efekt integracji domu z otoczeniem.

 

Decydując się na kupno gotowego projektu domu parterowego ARCHON+ Inwestor otrzyma profesjonalnie opracowaną kompletną dokumentację projektową, zgodną z nowym Prawem budowlanym, która obejmuje 3 egzemplarze projektu architektoniczno – budowlanego oraz 3 egzemplarze projektu technicznego. Warto też zamówić wraz z projektem kosztorys budowlany, który ułatwia organizację przedsięwzięcia oraz pozwala na bieżąco monitorować koszty budowy i kontrolować przebieg prac. Zapraszamy na www.archon.pl

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz