Komiksowa wiosna z Wydawnictwem Egmont!

5 kwietnia 2022, dodał: press
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Tej wiosny Wydawnictwo Egmont przygotowało wiele niespodzianek dla wielbicieli historii obrazkowych. Zarówno najmłodsi, jak i starsi czytelnicy, znajdą coś dla siebie. Komiksy to szczególna forma wydawnicza – powstawały już na przełomie XIX i XX wieku, i do dzisiaj cieszą się rzeszą wiernych fanów. W obrazach zamykają więcej treści niż w słowach, a krótkie teksty potrafią przekazać niekiedy więcej, niż całe akapity.

Wśród nowości znajdą się tytuły, obok których nie przejdzie obojętnie żaden kolekcjoner, ale także wspaniałe i nowatorskie pomysły współczesnych twórców. Poza komiksami znajdziemy w nowościach kolorowe, pełne dobrych przygód i pozytywnych bohaterów bajki dla najmłodszych.

 

Emma i Wioletta. Pierwsze wątpliwości. Tom 2

„Emma i Wioletta” to seria książeczek o dziecięcych pasjach i nastoletnich marzeniach, spełnianych przy wsparciu rodziny i bliskich osób. Opowiada o dwóch siostrach, których wielką miłością jest taniec, a droga do realizacji związanych z tym planów nie zawsze jest łatwa, nawet jeśli robi się od dziecka to, co się kocha. Książeczki, które zdobyły wielkie uznanie we Francji, skąd wyruszyły w świat, inspirują młode pokolenia do wytrwałości w dążeniu do realizacji pragnień.

 

Mali Bogowie. Komedia Posejdona. Tom 4

Kolejna część zabawnych przygód małoletnich olimpijskich bogów, przedstawiona w formie komiksu. Mali bogowie i herosi podbijają serca czytelników w każdym wieku – to książeczki, które rodzice pożyczają od swoich dzieci! Dialogi w satyryczny sposób nawiązują do znanych historii i ukazują je w zupełnie nowej odsłonie. W tej części między innymi próba zdobycia Troi, igranie z wielkim Posejdonem i komplikacje w podróży Odyseusza.

 

Kajko i Kokosz. Kajko e Kokosz – Il rimedio miracoloso

Któż nie zna bohaterów tej legendarnej serii rysunkowej? Perypetie dwóch sympatycznych wojów, walczących ze Zbójcerzami, ukazały się po raz pierwszy już w latach 70-tych i od tej pory komiks miał wiele reedycji. „Il rimedio miracoloso” to szczególne wydanie „Cudownego leku” – po włosku! Gratka dla kolekcjonerów, osób uczących się języka, a także świetny prezent dla włoskich przyjaciół. O fenomenie polskiego komiksu niech świadczy fakt, że zainteresował się nim nawet Netflix.

 

Czarodzieje i ich dzieje. Tom 1

Disneyowskie postacie otwierają przed czytelnikami wrota do świata pełnego magii, legend i przygód. Drużyny czarodziejów, wśród których jest ekipa Myszki Miki, Goofiego i Kaczora Donalda, drużyna Minnie, Daisy i Klarabelli oraz rywalizujące z nimi Czarne Widma zapraszają na wielki turniej i emocje związane z walką o magiczne kryształy. Seria ukazała się już w kilkunastu językach na całym świecie.

 

Batman. Opowieści o duchach. Tom 3

Mroczny Rycerz Gotham zostaje wystawiony na ciężką próbę. Usiłując bronić równocześnie Łowcę Klaunów i Harley Quinn, staje do walki z nowym, silnym przeciwnikiem – Ghost-Makerem. Trzymający w napięciu komiks jest obowiązkowym zeszytem w kolekcji każdego wielbiciela Batmana. Ten album zawiera także historię powstania Łowcy Klaunów i wstrząsającą historię z Batgirl.

 

Kaczogród. Carl Barks. Pierścień mumii i inne historie z lat 1942–1943

Wyjątkowe wydanie historii rysunkowych z początku lat czterdziestych ubiegłego wieku! To prawdziwy rarytas dla każdego wielbiciela komiksów. Poszukiwanie skarbu z siostrzeńcami, wyprawa do Egiptu, kłopoty z tresowaną małpą i najdłuższy skok narciarski w historii w wykonaniu Kaczora Donalda to tylko niektóre opowieści, jakie znajdziemy w niniejszym tomie. Ilustracje tworzone przez niesamowitego Carla Barksa przenoszą nas do epoki, która zrewolucjonizowała disneyowskie postacie.

 

Aladyn

Aladyn w wersji komiksowej to fantastyczna podróż przez kolorowy świat pięknych grafik disneyowskich rysowników. Piękna Dżasmina, przebiegły Dżafar i sprytny złodziejaszek Aladyn zabiorą nas w podróż pełną przygód, wyzwań, konfrontacji dobra ze złem i wielkiej magii. Śledząc barwne obrazki dotrzemy z nimi aż do dobrego zakończenia.

 

Enola i niezwykłe zwierzęta. Tom 2

„Enola i niezwykłe zwierzęta” to wspaniała seria przygodowa o dzielnej pani weterynarz, która pomaga bardzo nietypowym pacjentom. W tej części będą to legendarny kraken i mityczne yeti. Bohaterka odwiedzi więc morskie głębiny i najwyższe góry świata, aby dotrzeć do dziwnych stworów, które potrzebować będą jej pomocy.

 

Polecamy i wraz z Wydawnictwem Egmont życzymy wspaniałych przygód!

Share and Enjoy !

Shares

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Sklep a jego reklama ?
To przecież ważne kwestie. Jeśli o to nie zadbacie, to efekt może być...
szkoła trenerów biznesu
Sama byłam na takim szkoleniu i sporo praktycznej wiedzy stamtąd wyniosłam, oczywiście nie...
szkoła trenerów biznesu
Sama byłam na takim szkoleniu i sporo praktycznej wiedzy stamtąd wyniosłam, oczywiście nie...
Tkwienie w nieszczęśliwym związku…
Człowiek nie chce być sam, dla wielu odejście w pustkę bywa bardziej przerażające niż...