Kolagen i jego niezwykłe właściwości

9 września 2022, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Gdy ludzie zastanawiają się nad tym, w jaki sposób mogą “zatrzymać” swoją młodość – do głowy od razu przychodzą im różnego rodzaju zabiegi. Żyjemy w takich czasach, gdzie mamy do nich naprawdę łatwy dostęp i chcemy sobie po prostu pomóc – w możliwie jak najkrótszym czasie. Nie myślimy tutaj niestety logicznie i często potem takich decyzji żałujemy – różnego rodzaju zabiegi mają przecież skutki uboczne i nie zawsze osiągamy taki efekt, na jakim nam zależało.

Kolagen i jego niezwykłe właściwości

A jakie problemy są dla nas najtrudniejsze do zaakceptowania wraz z upływem czasu? Na pewno nie podoba nam się to, w jaki sposób zmienia się nasza skóra – pojawiają się zmarszczki, jest ona zdecydowanie mniej jędrna i po prostu wygląda gorzej. Podobnie może być w przypadku włosów czy paznokci – szybsze łamanie się, rozdwajanie, osłabienie. Niestety to wszystko zaczyna dziać się też stosunkowo wcześnie – takie problemy pojawiają się nawet po przekroczeniu 25 roku życia.

Oprócz tego możemy też wtedy zauważyć, że nasze stawy gorzej pracują – są słabsze, pojawia się ból i jesteśmy coraz bardziej narażeni na kontuzje. Dla wielu osób zaakceptowanie tego jest po prostu niemożliwe – nie umiemy pogodzić się z tym, że nasze ciało zaczyna nas “zdradzać” i nie służy nam tak samo dobrze, jak wcześniej. Wtedy często próbujemy sięgać po dostępne na rynku kremy, maści czy odżywki.

Dlaczego takie produkty niestety nie mogą być pomocne? To proste – mają one nieodpowiednie składniki i zwyczajnie nie są w stanie zbyt wiele zmienić. W walce z wspomnianymi kłopotami najważniejsze jest to, aby dostarczyć do swojego organizmu kolagen – to właśnie jego zmniejszona produkcja powoduje ból stawów, tworzenie się zmarszczek czy pogorszenie kondycji włosów. To, że masz go w sobie coraz mniej – jest zupełnie naturalne. Nie dasz rady jednak uzupełnić tych braków przy pomocy kremów – zawarty w nich kolagen nie jest w stanie przeniknąć przez skórę.

Kolagen na włosy i paznokcie

Niezwykłe właściwości kolagenu rybiego sprawiają, że działa on nie tylko na skórę i stawy – ale właśnie nawet na włosy i paznokcie. Można także zaobserwować poprawę stanu naszych zębów – działanie jest więc kompleksowe. Zapewnia on dobre nawilżenie i jest to taki rodzaj kolagenu, na który nasz organizm reaguje najlepiej.

Z czasem zauważymy, że nasze włosy będą się mniej łamać – przestaną też wypadać i zdecydowanie poprawi się ich kondycja. Dla osób, które do tej pory miały mocno puszące się włosy, które w ogóle nie chciały rosnąć i wyglądały źle – jest to idealne rozwiązanie. Na pewno o wiele lepiej zainwestować w coś takiego – niż kupować sobie kolejną odżywkę, która pomoże nam tylko na krótki okres czasu.

Podobnie z odżywkami do paznokci – być może na chwilę faktycznie sprawią one, że paznokcie będą wyglądały lepiej, ale z czasem znowu zaczną się rozdwajać i łamać. Jest to wina mniejszej ilości kolagenu i tylko uzupełnienie go może nam tutaj realnie pomóc. Stosując kolagen rybi wybieramy coś, co ma bardzo podobną budowę do naszego własnego kolagenu – to właśnie dlatego nie ma tutaj ryzyka komplikacji i widzimy dobre rezultaty. Jednocześnie oczywiście warto dalej troszczyć się o dobrą dietę i unikanie używek – to wszystko też ma przecież wpływ na wygląd skóry, włosów i paznokci.

Działanie kolagenu na skórę

Obecnie na szczęście coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, że polecane produkty przeciw zmarszczkom – po prostu nie działają. Uczymy się tego często na własnych błędach, gdy po wielu latach korzystania z nich – w ogóle nie widzimy żadnych efektów. Kolagen to tak naprawdę jedyne, co jest w stanie zapewnić nam trwałe i dobrze widoczne rezultaty – o ile oczywiście spożywamy go w postaci tabletek, proszku lub płynu. Najważniejsze jest to, aby dostarczyć go do wewnątrz – tylko wtedy może on zadziałać.

działanie kolagenu na skórę

Po zastosowaniu kolagenu zauważymy, że wygląd naszej skóry ulegnie poprawie – nie wydarzy się to od razu, ale z czasem poprawę zauważy już każdy. Cera stanie się promienna i dobrze nawilżona – dzięki temu będzie wyglądała zdrowo. Płytkie zmarszczki powinny zniknąć, a te głębsze staną się o wiele mniej widoczne – nie będą też powstawały nowe bruzdy.

Możemy spodziewać się mniejszej ilości przebarwień i wyprysków – nie tylko na twarzy, ale też na całym ciele. Na pewno zaobserwujemy poprawę wyglądu blizn i rozstępów – tak właśnie działa kolagen. Bardzo ważne jest tutaj to, aby korzystać z niego regularnie – dopóki wybieramy naturalny środek, możemy go przyjmować przez wiele lat i na pewno nie zaobserwujemy żadnych skutków ubocznych. Jest to przecież taka substancja, która jest w naszym ciele od zawsze.

Pomoc dla stawów

Kolagen jest na pewno idealnym wyborem dla sportowców i ludzi starszych – to oni mają najczęściej problemy ze stawami i z pomocą czegoś takiego są w stanie pozbyć się bólu. Wzmacnia on nasz organizm i zapobiega kontuzjom – a jest także w stanie przyspieszyć regeneracje stawów, jeśli już wcześniej zdarzyło nam się je uszkodzić.

Na pewno warto zacząć go przyjmować też w młodym wieku, bo wtedy zapobiegamy rozwojowi licznych problemów – a zawsze lepiej eliminować ryzyko niż potem walczyć już z nieprzyjemnymi objawami. Kolagen to budulec chrząstek, kości – nie pozwól, aby jego niedobór uniemożliwił Ci normalne funkcjonowanie.

Jaki kolagen wybrać?

My nie powiemy Ci tutaj konkretnie, jaki kolagen będzie dla Ciebie najlepszy – tylko Ty jesteś w stanie to określić. Jak to możliwe? Dopóki kupujemy sobie naturalny produkt – nie ma znaczenia to, czy jest to proszek, płyn lub tabletki. Najbardziej istotne jest to, aby spożywanie go było dla nas wygodne – a tutaj trzeba zwrócić uwagę na swoje przyzwyczajenia i tryb życia.

Poczytaj o kolagenie w proszku, jeśli najbardziej lubisz przyrządzać sobie różnego rodzaju napoje – możesz go bez problemu dodać do jednego z nich i nawet nie poczujesz wtedy jego smaku. A jeśli w ciągu dnia praktycznie nie ma Cię w domu i chcesz mieć możliwość szybkiego zażycia kolagenu – wtedy warto wziąć pod uwagę tabletki czy płyn.

jaki kolagen wybrać

Zawsze trzeba zwracać uwagę na składniki takiego kolagenu – pamiętaj, że jego cena nie może być też przesadnie niska, bo to raczej nie świadczy o dobrej jakości. Jeśli chcesz już sobie pomóc to rób to dobrze – poczytaj opinie, dowiedz się więcej i nie rozpoczynaj kuracji, dopóki nie masz 100% pewności, że jest to dobry wybór.

 

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Filmowanie wesela z powietrza
Też nie podoba mi się ten pomysł, to jest dobre na festynach.
Jak rozwiązać problem z prasowaniem…
Ja nie prasuję, po prostu po upraniu rozciągam tkaninę i formuję tak, żeby...
Gdańsk
Czasem jestem w Gdańsku i faktycznie można tam coś taniej upolować np. na olx
Co zamiast paneli na podłogę?
A może prawdziwe drewno, deski o niezbyt szerokim rozmiarze?