5 cech skutecznego kremu do rąk

9 września 2022, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Dobry krem do rąk to kosmetyk, który powinien nam towarzyszyć nie tylko w czasie zimowych mrozów. Nasze dłonie nieustannie pracują: codziennie dotykamy nimi tysiąca rozmaitych powierzchni, używamy płynów do dezynfekcji, mydeł i detergentów do czyszczenia różnych miejsc w domu. Nie zawsze w trakcie sprzątania nosimy rękawiczki ochronne. Skóra na naszych dłoniach, choć odporna i przyzwyczajona do ciężkiej pracy – nie jest niezniszczalna! Na co zwracać uwagę przy wyborze kremu do rąk?

Dłonie

„Żeby dobrze się wchłaniał…”

To rzecz, która zazwyczaj jako pierwsza przychodzi nam na myśl: krem do rąk powinien się dobrze wchłaniać. To kosmetyk używany przez nas w trakcie dnia, pomiędzy jedną czynnością a drugą, dlatego ważne jest, aby po jego zastosowaniu nasze ręce się nie lepiły. Wyjątkiem od tej reguły są specjalistyczne kremy ochronne, stosowane w przypadku bardzo zniszczonej skóry.

Odpowiedni skład – odżywienie

Skóra na dłoniach potrzebuje substancji odżywczych tak samo, jak ta na twarzy. Wraz z upływem czasu w jej tkankach zachodzą te same procesy, co w całym ciele, dlatego warto odpowiednio zadbać również o nią. Zwłaszcza że ma kontakt z mocnymi lub szkodliwymi substancjami o wiele częściej niż ta na twarzy.

Kremy do rąk z dodatkiem olejów, maseł, a także alantoiny i witaminy E, sprawią, że skóra na długo zachowa swoją elastyczność i gładkość. To ważne nie tylko ze względu na wygląd – dobra kondycja dłoni sprawi, że będą one o wiele bardziej odporne na uszkodzenia.

Odpowiedni skład – nawilżenie

Suche, spierzchnięte dłonie to problem, który najczęściej pojawia się zimą, ale występuje też w przypadku niewłaściwej, ubogiej w substancje nawilżające, pielęgnacji. Dobry krem, oprócz składników odżywczych powinien mieć też te odpowiadające za dostarczenie nawilżenia.

Ekstrakt z aloesu, kwas hialuronowy lub mocznik to częste dodatki, które pomogą Twoim dłoniom zachować odpowiedni poziom nawilżenia. W połączeniu z emolientami będą w stanie stworzyć doskonale zbalansowany i uniwersalny kosmetyk, nadający się do stosowania przez cały rok.

Ładny zapach – dbaj o swój humor

Chwile w ciągu dnia pracy, kiedy smarujemy kremem nasze dłonie, są tymi małymi gestami self care, które nie kosztują nas wiele, a mogą poprawić humor. Wiedzą o tym producenci kosmetyków, dlatego też w ofercie dostępnej na rynku znajdziesz produkty o każdym możliwym zapachu. Nie ma tym nic złego! Każda z nas zasługuje na drobne chwile przyjemności, a możliwość powąchania soczystej truskawki z mango, czy zmysłowej czekolady z pewnością do nich należy.

Regularne stosowanie!

Na koniec – bardzo ważna „cecha” skutecznego kremu do rąk! Nawet najlepiej zaprojektowany kosmetyk nie będzie w stanie wykonać dobrze swojego zadania, jeżeli nie będziemy używać go regularnie! Pamiętaj o tym, by smarować ręce po każdym ich myciu. Wtedy zyskasz pewność, że są one chronione i odpowiednio odżywione – przez cały czas.

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Filmowanie wesela z powietrza
Też nie podoba mi się ten pomysł, to jest dobre na festynach.
Jak rozwiązać problem z prasowaniem…
Ja nie prasuję, po prostu po upraniu rozciągam tkaninę i formuję tak, żeby...
Gdańsk
Czasem jestem w Gdańsku i faktycznie można tam coś taniej upolować np. na olx
Co zamiast paneli na podłogę?
A może prawdziwe drewno, deski o niezbyt szerokim rozmiarze?