Jubilerstwo to nasza pasja. Świat biżuterii według ACLARI Diamonds | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Jubilerstwo to nasza pasja. Świat biżuterii według ACLARI Diamonds

28 lutego 2023, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Kolczyki z motywem półksiężyca, zawieszka albo pierścionek z kamieniami mocy – większość kobiet ma w biżuteryjnej szkatułce osobiste talizmany, po którą sięga, gdy potrzebuje dodać sobie otuchy i pewności siebie. Jeśli taka biżuteria jest robiona ręcznie przez prawdziwych pasjonatów, zyskuje jeszcze większą siłę. O tym, że biżuteria to znacznie więcej niż zwykła ozdoba, przekonują jubilerzy z ACLARI Diamonds. W poszukiwaniu współczesnych amuletów zaglądamy w kolekcje tej polskiej marki jubilerskiej.

jubilerstwo

ACLARI Diamonds: rękodzielnicza biżuteria z duszą

Debiutowali 11 lat temu z autorską kolekcją zaręczynową. Z biegiem czasu do pierścionków dołączyły diamentowe kolczyki oraz zawieszki, a do sklepu online salony stacjonarne – najpierw w Warszawie, a następnie w kolejnych polskich miastach. W kolekcjach ACLARI Diamonds znajdziecie wyłącznie biżuterię ze złota próby 585 oraz naturalnych diamentów. Każdy egzemplarz powstaje od podstaw w pracowni jubilerskiej w Trójmieście.

– Od przelewania pomysłów na papier, przez ręczną selekcję diamentów, aż po przygotowywanie  prototypów i gotowych kolekcji, wszystko to robimy sami – mówi Agata, ekspert z ACLARI Diamonds. – biżuterii zakuwamy wyłącznie certyfikowane diamenty naturalne. Kamienie, które trafiają do naszej pracowni, pochodzą zawsze z zaufanych źródeł.

Cztery kolekcje – cztery żywioły

Marka ACLARI Diamonds to cztery autorskie kolekcje inspirowane energią czterech żywiołów. Każda jest wyjątkowa – ma swoją duszę i inny temperament.

  1. Linia Kartezja nawiązuje energią do żywiołu Ziemi – Ziemia to fundament życia, świadomość własnej tożsamości. Daje ugruntowanie, poczucie osadzenia w sobie, wewnętrznej siły.
  2. Biżuteria Ventego jest temperamentna niczym Ogień – żywioł odwagi, pasji, przemiany. Ogień pomaga w transformacji: zostawieniu za sobą tego, co było, aby stworzyć coś zupełnie nowego.
  3. Kolekcja Roso inspiracje czerpie z elementu Wody – mnóstwo tu miękkich linii i opływowych form. Woda symbolizuje emocje, cykle życia, odrodzenie. Uczy swobodnego przepływu przez życie i radości z kreacji.
  4. Biżuteria Sablo jest niczym Powietrze – idealnie oddaje energię abstrakcyjnego myślenia, swobodnej kreacji twórczej. Uczy wychodzenia ze starych schematów i zyskiwania nowej perspektywy.

Rękodzielnicze wykonanie, szlachetne, naturalne surowce oraz fokus na piękne detale to wspólny mianownik wszystkich kolekcji.

 – Sercem każdego projektu są naturalne diamenty, które oprawiamy w złoto żółte, białe lub dwukolorowe – mówią jubilerzy z ACLARI Diamonds. – Można wybierać spośród ponad 300 wzorów pierścionków, a także utrzymanych w spójnej estetyce zawieszek oraz kolczyków. Zależy nam na tym, aby każda kobieta znalazła biżuterię, która najpełniej odda jej naturę.

Świat biżuterii według ACLARI Diamonds

Prezent pełen wspomnień

Czy będzie to pierścionek z miłosnym wyznaniem, zawieszka przypominająca o kobiecej mocy, czy kolczyki symbolizujące siostrzeństwo – ręcznie robiona biżuteria to prawdziwy skarb. Wyjątkowa pamiątka, a zarazem autentyczna opowieści o miłości, rodzinie, przyjaźni, sile kobiet.

– W tym niepozornym przedmiocie kryje się ogromny ładunek emocjonalny. Wystarczy spojrzeć na taki prezent, aby przywołać obrazy najpiękniejszych momentów w życiu i towarzyszące im ciepłe uczucia – mówi Edyta, jubiler z ACLARI Diamonds. – Dodatki, które nosimy, to więcej niż tylko ozdoba. To osobisty manifest, sposób wyrażania siebie: swoich emocji, wartości, przekonań. Warto więc dobierać je świadomie, w zgodzie z tym, co czujemy – podsumowuje.

Kobieca moc

Od pradawnych czasów biżuterii z kamieniami szlachetnymi przypisywano ukryte moce. Postrzegano ją najczęściej w kategoriach amuletu mającego przyciągać dobrą energię. Ani forma, ani kamień nie mogły więc być przypadkowe. Diament miał przynosić szczęście w miłości, przyciągać dobro, dodawać siły i odwagi w chwilach zwątpienia. W poszukiwaniu współczesnych talizmanów zajrzyj do ACLARI Diamonds – sprawdź kolekcję online lub odwiedź jeden z salonów stacjonarnych. Salony tej marki jubilerskiej znajdziesz w Warszawie, Łodzi, Krakowie, Poznaniu, Gdyni, Katowicach, Olsztynie i Wrocławiu.

 

 Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Tabletka "po" od 15 roku życia
Dla mnie seks 15 latki jest czymś niepojętym, przeraża mnie to! ale teraz...
Błędy w komunikacji - 12 zdań, któr…
Będąc w związku trzeba wręcz należy rozmawiać. Nie tylko o problemach, bo te bardzo...
Podwyżka renty socjalnej
Uważam, że skutki podniesienia renty socjalnej będą korzystne społecznie. Grupa osób najbardziej w...
Złomowanie auta
Też tak myślę, że dzisiaj każdy patrzy gdzie kupić coś taniej tym bardziej...