Joga twarzy – skuteczny sposób na spowolnienie procesu starzenia | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Joga twarzy – skuteczny sposób na spowolnienie procesu starzenia

30 stycznia 2024, dodał: Alfa i Omega
Artykuł zewnętrzny

Wraz ze wzrostem zapotrzebowania na estetyczne piękno i młodość, współczesne czasy oferują mnóstwo opcji dla tych, którzy chcą odmłodzić swój wygląd twarzy. Wśród nich holistyczna praktyka jogi twarzy przyciąga znaczną uwagę. Joga twarzy nazywana też jogą piękna spowalnia proces starzenia, utrzymuje koloryt skóry i jest metodą tańszą niż zabiegi medycyny estetycznej.

Zmarszczki, szarzejąca cera oraz szereg innych oznak zmęczenia i upływającego czasu – to objawy, które w pewnym momencie zaczynają zaprzątać myśli każdej kobiety. Wiele z nas przestaje odczuwać zadowolenie z własnego wyglądu i szuka sposobów na jego poprawę. Naturalnym sposobem poprawy wyglądu i zachowania młodości skóry jest trening twarzy.

Joga twarzy jako holistyczne podejście do pielęgnacji obejmuje serię ćwiczeń, które celują w określone mięśnie twarzy, promując krążenie, tonizację i zwiększenie elastyczności skóry. To naturalny sposób na spowolnienie zachodzących z wiekiem zmian na twarzy. Polega na stosowaniu indywidualnie dobranych do potrzeb twarzy ćwiczeń i automasaży, dzięki czemu następuje cofanie skutków utraty włókien kolagenowych i elastyny, do których prowadzi naturalny proces starzenia się oraz działanie szkodliwych czynników.

Głównym celem jogi twarzy, jako to delikatnej formy treningu siłowego, jest zapewnienie naturalnego podnoszenia i witalności mięśni twarzy i szyi. Opiera się na zasadzie, że mięśnie twarzy, podobnie jak reszta ciała, wymagają regularnych ćwiczeń, aby zachować jędrność i napięcie. Joga twarzy działając na mięśnie zapobiega zwiotczeniu i pomaga uzyskać bardziej wyrazistą linię szczęki oraz kości policzkowych. Jednocześnie w ten sam sposób, w jaki prawdziwa joga działa na obszary napięcia mięśni, joga twarzy przeciwdziałając efektom napiętej mimiki, łagodzi napięcie mięśni twarzy, zmniejszając widoczność drobnych linii i zmarszczek szczególnie wokół oczu i ust. Ćwiczenia twarzy sprzyjają też drenażowi limfatycznemu, pomagając w eliminacji toksyn i zmniejszeniu obrzęków. Ten proces detoksykacji przyczynia się do uzyskania jaśniejszej cery.

Dodatkowo ćwiczenia jogi twarzy stymulują krążenie krwi, dostarczając tlen i niezbędne składniki odżywcze do komórek skóry. Zwiększone krążenie pomaga w utrzymaniu zdrowej cery i naturalnego blasku. Oprócz korzyści estetycznych, joga twarzy jako metoda relaksacyjna sprzyja ogólnemu samopoczuciu, relaksacji i redukcji stresu. Spokojny umysł i ciało pozytywnie wpływają na skórę. Joga twarzy mając potencjał do łagodzenia napięć, może być także korzystną metodą do łagodzenia bólów głowy. Joga twarzy uczy też, jak ćwiczyć, wzmacniać oraz relaksować mięśnie, aby nie tylko odwracać negatywne efekty wpływu grawitacji, ale również kształtować to, jak twarz będzie wyglądać w przyszłości. 

Jako sprawdzone i pewne efekty praktycy wskazują na to, że joga twarzy poprawia owal twarzy, przywraca naturalny uśmiech, redukuje zmarszczki i skutki stresu, liftinguje policzki, dotlenia skórę i tym samym odżywienie skóry, poprawia elastyczność skóry, wzmacnia krążenie krwi, redukuje drugi podbródek, podnosi opadające powieki i „powiększa” oczy, zmniejsza worki pod oczami, poprawia samoocenę, zwiększa energię życiową, usuwa opuchliznę twarzy i pomaga uzyskać przyjemną aparycję. Dodatkowo joga twarzy nie powoduje bólu i dyskomfortu w czasie ćwiczeń, które są proste do wykonania, a sekwencja ćwiczeń jest prosta do zapamiętania, cały trening mięśni twarzy nie zajmuje też zbyt dużo czasu.

W praktyce jogi twarzy bardzo pomagają dobrze dobrane kosmetyki. Nałożenie na twarz olejku lub kremu nawilżającego nadaje skórze poślizg, który ułatwia wykonywanie oklepywania i automasażu. Zawsze warto wybierać produkty do pielęgnacji skóry, które uzupełnią praktykę jogi twarzy, koncentrując się na składnikach wspierających zdrowie skóry i przeciwdziałających starzeniu. Skuteczne przeciwdziałanie powstawaniu zmarszczek zapewniają m.in. regularnie stosowane kosmetyki z retinolem czy kwasem hialuronowym. Skóra zachowuje odpowiednią jędrność i elastyczność, kiedy jest dobrze nawodniona, warto więc zadbać o składniki nawilżające, które znajdziemy w wielu kosmetykach, kremach, olejkach czy serum do twarzy, które wzmacniają barierę hydrolipidową i zatrzymują w skórze wilgoć.

Połączenie jogi twarzy ze schematem kosmetycznym pielęgnacji skóry zapewnia całościowe podejście do przeciwdziałania efektom starzenia, wykraczające poza jedną metodę. Wyćwiczone mięśnie twarzy także poprawiają wchłanianie kosmetyków pielęgnacyjnych. Kiedy skóra jest bardziej podatna, serum, kremy nawilżające i kremy przeciwstarzeniowe mogą wnikać głębiej, maksymalizując swoją skuteczność.

Dla osiągnięcia widocznych efektów sugeruje się, aby jogę twarzy praktykować przez co najmniej 15-20 minut dziennie przez minimum 4-6 tygodni. Jogę twarzy wykonywać może każdy − niezależnie od płci czy wieku. Istotne jest jednak, aby joga twarzy była wykonywana regularnie.

Szeroki wybór kosmetyków do twarzy (w tym takich, które można stosować jako bazę do jogi twarzy) można znaleźć na stronie: https://www.apo-discounter.pl

 

 

 

 Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Błędy w komunikacji - 12 zdań, któr…
Czego nie mówić będąc w związku? 1. Nie masz nic do gadania. Chodzi o wszystkie zdania ograniczające...
Jedzenie, które zmniejsza ryzyko ch…
Nowe badania opublikowane w czasopiśmie "BMC Medicine" przekonują, że jedząc orzechy zamiast jajek możemy...
Podwyżka renty socjalnej
Sejm zajmuje się projektem podwyżki renty socjalnej. Świadczenie ma wzrosnąć aż trzykrotnie! Dzięki...
Tabletka "po" od 15 roku życia
Co sądzicie o zgodzie na dostęp bez recepty do antykoncepcji po stosunku dla...