Joga dla biegaczy – recenzja | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne

Joga dla biegaczy – recenzja

21 lutego 2023, dodał: katasia
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Bieganie to najbardziej dostępna dyscyplina sportu dla nas wszystkich. Coraz więcej osób biega, by poprawić swe zdrowie, zrelaksować się, czy uzyskać wymarzoną sylwetkę. Można jednak zwiększyć dobroczynne oddziaływanie tego wysiłku dla organizmu, łącząc bieganie z jogą i korzystając z jej możliwości w zakresie poprawy naszej sprawności.

Autor omawianej tu książki proponuje ponad 80 pozycji jogi, które pozytywnie wpłyną na oddychanie, kręgosłup, gojenie się urazów i przeciążeń powstałych w trakcie biegania. Moje ulubione to’szarańcza’, podwójny gołąb’ i „odwrócony trójkąt”, ale na pewno każdy znajdzie tu coś odpowiedniego dla siebie.

Warto wziąć pod uwagę, że joga w tym wydaniu wzmacnia poszczególne części ciała, kluczowe dla biegaczy, przygotowując organizm do coraz większego wysiłku. Poznajemy tu sekwencje jogi, które warto wykonywać przed lub po bieganiu, by uzyskać pożądane efekty, np. rozluźnić daną część ciała czy np. wzmocnić mięśnie brzucha.

Autor omawia tu także samą anatomię i fizjologię biegania, a także porusza kwestie bezpiecznego trenowania tego popularnego sportu, by uniknąć kontuzji. Prezentuje przejrzystą tabelę rozwiązywania problemów powstałych w trakcie biegania. Znajdujemy tu porady, jak uzyskać odpowiednią giętkość ciała, która jest nieodzowna w każdej aktywnosci fizycznej. Autor podkreśla, że praktyka jogi ma nie tylko zalety w rozwoju fizycznym i poprawie zdrowia, ale też jest formą treningu mentalnego. Rozwija koncentrację, uważność i cierpliwość, a do tego leczy przewlekłe bóle nękające biegaczy, np. rwę kulszową, bóle mięśni kulszowo-goleniowych, kolan, pleców czy ramion. Pomaga w leczeniu płaskostopia i zachowaniu zdrowego kręgosłupa, co jest szczególnie istotne, gdy większość dnia spędzamy w pozycji siedzącej. Według mnie to książka dla każdego, kto chce poprawić swoje zdrowie, zadbać o kondycję i sprawić, że codzienne aktywności staną się łatwiejsze i mniej kontuzjogenne. Zawarty na końcu książki skorowidz pozycji i sekwencji pomaga w łatwym odnalezieniu odpowiednich informacji. Polecam Wam tę bardzo praktyczną i pełną ciekawych informacji książkę!
Kasia

Dziękujemy Wydawnictwu Vital za egzemplarz do recenzji – książka jest dostępna TUTAJ

Share and Enjoy !

Shares

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Wolontariat zagraniczny
Ale wyjazd to też ma walor podróżniczy - można poznać inne kultury, zwiedzać świat....
Tolerancja wśród osób starszych
Czy znacie kogoś 50+, kto jest otwarty na inność np. osoby...
Najlepsze miejsca na majówkę
Gdzie jechać żeby było fajnie i bez grillujacych tłumów?
Czy wstydzicie się nagości?
Czy to dla Was problem np. na plaży czy basenie ?