URODA I ZDROWIE

Jakie składniki powinien mieć krem przeciwzmarszczkowy?

24 stycznia 2020, dodał: Redakcja

Zmarszczki są problemem, który dotyczy osób w wieku dojrzałym. Choć skłonność do ich powstawania oraz ich widoczność zależą w dużej mierze od genów oraz sposobu pielęgnacji skóry, przy pomocy kosmetyków można na długo zachować sprężystość i młody wygląd cery. Pomagają w tym kremy przeciwzmarszczkowe. Jakie substancje powinny znaleźć się w składzie, aby produkt pozwolił osiągnąć wymarzony efekt?

Dlaczego stosujemy kremy przeciwzmarszczkowe?

Procesy starzenia się organizmu rozpoczynają się już około dwudziestego piątego roku życia. Choć efekty nie są widoczne od razu, zmniejsza się produkcja kolagenu i elastyny, czyli substancji odpowiadających za sprężystość i gładkość skóry. Słabnie także zdolność skóry do regeneracji. U wielu pań pierwsze zmarszczki stają się widoczne już po trzydziestym roku życia, jest to jednak uwarunkowane wieloma czynnikami, takimi jak predyspozycje genetyczne, styl życia, stosowana pielęgnacja oraz typ cery – warto bowiem pamiętać, że sucha skóra starzeje się szybciej niż mieszana czy tłusta. Wiele marek proponuje swoim klientkom kremy przeciwzmarszczkowe do twarzy odpowiadające konkretnym typom cery, co jest dodatkową zaletą, ponieważ pozwala na jeszcze dokładniejsze dostosowanie kosmetyku do potrzeb skóry.

Kremy przeciwzmarszczkowe – co muszą zawierać?

Kremy przeciwzmarszczkowe to produkty, które dobrze jest włączyć do codziennej pielęgnacji jeszcze przed pojawieniem się zmarszczek. Profilaktyka powinna opierać się na prawidłowym nawilżeniu, w składzie warto więc szukać substancji takich jak mocznik lub kwas hialuronowy – obydwa związki naturalnie występują w skórze, a ich zadaniem jest przyciąganie i wiązanie cząsteczek wody. Z wiekiem ich produkcja maleje, a dostarczanie ich skórze pod postacią kosmetyków może okazać się zbawienne.

Kremy przeciwzmarszczkowe do twarzy bardzo często przeznaczone są dla klientek w konkretnym przedziale wiekowym, dzięki czemu można dostarczyć skórze substancji, których potrzebuje ona na danym etapie. Skóra trzydziestolatek potrzebuje wsparcia w walce z pierwszymi zmarszczkami, po czterdziestym roku życia warto zadbać o sprężystość cery i wygładzenie już widocznych zmarszczek – w obydwu przypadkach sprawdzi się krem z dodatkiem kolagenu. Po pięćdziesiątym roku życia należy postawić na gruntowną regenerację i nawilżenie. Z pewnością pomogą w tym peptydy oraz witamina A, często występująca jako Pro-Retinol.

 

 

 

 


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Gdy pies boi się wystrzałów
Czasem pies był ofiarą postrzału, i dlatego się boi, sąsiad miał psa, który...
Złoty pierścionek.
Ja lubię białe złoto, bez kamieni, wystarczy jakiś efektowny wzór samego metalu
żłobek a korzystanie z nocniczka
Ale co innego w domu, a co innego wśród obcych osób, znam przypadki...
Lubrykanty a zajście w ciążę
Jak są problemy to każde wytłumaczenie jest dobre ale niekoniecznie trafne. Lepiej chyba...