Jakie oświadczyny lubią kobiety?

4 stycznia 2022, dodał: Emilia Stasiak
Artykuł zewnętrzny

W dzisiejszych czasach coraz trudniej wskazać sytuację, w której przyszły pan młody prosi rodziców swojej wybranki o wyrażenie zgody na ślub. Wręcz przeciwnie – prośba została zastąpiona przez oficjalny komunikat.

Jeszcze powojenne pokolenie pamięta stres związany ewentualną odmową przez rodziców ręki wybranki. Dziś rzadko się zdarza by przyszły Pan Młody prosił o rękę wybranki jej Ojca. Chociaż, moim zdaniem, jest to bardzo miły zwyczaj. Ale kto będzie miał czas żeby o tym pomyśleć…  Jak się okazuje, w wielu wypadkach młodzi nie wiedzą, jakie są różnice pomiędzy oświadczynami a zaręczynami.

Po latach chodzenia ze sobą nastaje długo oczekiwany moment oświadczyn. Sytuacja stresująca głównie dla pana młodego, który musi sprawić, aby ta chwila była najpiękniejszym momentem w życiu swojej wybranki. Pojawia się wtedy zasadniczy problem. Mianowicie młodzi panowie zastanawiają się nad miejscem tej uroczystości. W restauracji przy świecach, w towarzystwie przyszłych teściów, a może nad jeziorem? Gdzie będzie najlepiej? Czy spodoba się wybrane miejsce przyszłej pannie młodej?

Kiedy się oświadczyć?

Myśl o planowaniu wspólnego życia pojawia się w głowie każdego mężczyzny w różnym czasie. Sztuką jest wybrać odpowiedni moment, aby oświadczyć się swojej przyszłej żonie. W chwili oświadczyn młody pan musi odpowiedzieć na kilka ważnych pytań:

– Czy chcę z nią spędzić resztę swojego życia?
– Czy jestem pewny swojej decyzji?
– Czy jestem przygotowany mentalnie i finansowo do założenia rodziny?
– Czy ta decyzja nie jest podjęta pod naciskiem innych osób?

Jeśli na trzy pierwsze odpowiedzi przyszły małżonek odpowie ?tak”, a także z pewnością stwierdzi, że ta decyzja jest podjęta tylko przez niego, może śmiało przystępować do uroczystości oświadczyn. Bardzo ważne jest trzecie pytanie. Bowiem oprócz mentalnego nastawienia do przyszłego życia, bardzo ważna jest kwestia finansów. Przyszły młody pan powinien zapewnić żonie oraz swoim dzieciom godziwe życie. Nie wypada więc, aby w chwili oświadczyn był człowiekiem bezrobotnym, bez jakichkolwiek perspektyw na przyszłość.

Oświadczyny a zaręczyny

Wielu ludzi sądzi, że zaręczyny i oświadczyny są tym samym. Okazuje się jednak, że takie osoby są w błędzie. Oświadczyny są pierwszym punktem w drodze do przysięgi przed Bogiem. Młody pan, zwykle w jakimś cichym i spokojnym miejscu, oświadcza się młodej pani, prosząc ją o rękę. W tym samym dniu lub w innym, wcześniej ustalonym terminie, pan młody wraz ze swoją wybranką powinien udać się do przyszłych teściów i poprosić o wyrażenie zgody na ślub, bądź też tylko poinformować o oświadczynach. Następnie w obecności rodziców panny młodej wręcza swojej ukochanej zaręczynowy pierścionek. Od tego momentu, aż do ślubu, młodzi wstępują w związek narzeczeństwa. Zatem główną różnicą pomiędzy oświadczynami i zaręczynami jest kontekst tych uroczystości. Oświadczyny są z reguły ważniejsze, gdyż dotyczą tylko i wyłącznie przyszłych małżonków. Natomiast zaręczyny odbywają się w obecności przyszłych teściów pana młodego i są bardziej elementem tradycji.

Tradycyjna metoda oświadczyn

Pomimo zachodzących zmian w mentalności współczesnych ludzi, w wielu sytuacjach nadal główną rolę odgrywa tradycja. Często młodzi panowie korzystają z tradycyjnych form oświadczyn. Poniżej opisujemy krok po kroku tradycyjną formę oświadczyn młodego pana:

– wybranie cichego i spokojnego miejsca
– wręczenie młodej pani kwiatków
– uklęknięcie na jedno kolano
– poproszenie o rękę ukochanej wybranki

Tradycyjne oświadczyny mogą odbywać się w domu panny lub pana młodego. Równie dobrze narzeczony może zabrać wybrankę do restauracji, gdzie po kolacji przy świecach rozpocznie ceremonię oświadczyn.

Przykłady nietypowych oświadczyn

A więc, można to zrobić tradycyjnie – uklęknąć przed ukochaną, wyznać jej miłość, poprosić o rękę i podarować pierścionek zaręczynowy. Można również mniej banalnie – w kinie, na meczu, na billboardzie czy w balonie. Pomysłów na nietypowe wyznania miłosne jest wiele.

W naszym życiu niewiele rzeczy wymaga od nas tylu przemyśleń i przygotowań, co decyzja o byciu razem na zawsze i zaręczynach. Waga wydarzenia, jakim są oświadczyny, powoduje, że chcemy, aby wypadły one perfekcyjnie pod każdym względem. Mężczyźni dążą do tego, żeby ich wybranki zapamiętały ten dzień na całe życie, a kobiety z kolei pragną pamiętać go po kres swoich dni.

Zaręczyny w latającym balonie, na murawie boiska czy na znaku drogowym. Młodzi ludzie prześcigają się w oryginalnych pomysłach, czasem zapominając, że najważniejsze jest samo uczucie.

Wiele zaręczyn odbywa się w parkach, nad jeziorem, w lesie lub na szczytach gór. W czołówce popularnych miejsc zaręczyn są także włoskie restauracje. Większość z nas pozostaje wierna tradycji – kolacja przy świecach, odpowiedni nastrój, kwiaty, pierścionek zaręczynowy. Jednak młodzi ludzie coraz częściej starają się, by ich zaręczyny nie należały do sztampowych. Poszukują więc nowych miejsc i wrażeń. Mężczyźni starają się zaskoczyć swoją wybrankę nie tylko samą propozycją małżeństwa, ale i oprawą, w jakiej ta propozycja padnie. Jakie mają pomysły?

1. Sposób imprezowy
Ta forma oświadczyn musi być przygotowana odpowiednio wcześnie i ustalona z szefem danej dyskoteki. Młody pan zabiera swoją wybrankę na imprezę, a podczas szaleńczego tańca na telebimie pojawia się napis ?Czy wyjdziesz za mnie?” . Wtedy mężczyzna bez słów wręcza ukochanej pierścionek i czeka na odpowiedź.

2.Sposób radiowy
Młody pan kilka dni wcześniej dzwoni do lokalnego radia z prośbą o nadanie komunikatu przez prowadzącego o danej godzinie. Następnie zasiada ze swoją wybranką w wygodnym fotelu, włącza radio i prowadzący zapowiada : ?Przerywamy audycję, by nadać specjalny komunikat….”. Taka forma oświadczyn może być dla panny młodej niesamowitym przeżyciem.

3.Sposób deszczowy
Jest to najbardziej romantyczny sposób na nietypowe oświadczyny. Podczas powrotu do domu, kiedy pada deszcz, pan młody ?przypadkowo” zapomina parasola z poprzedniego miejsca. Kiedy młodzi przemoczeni wracają do domów, mężczyzna przed progiem domu oświadcza się pannie młodej.

4. Sposób ekstremalny
Młody pan wybiera się z przyszłą żoną na wspinaczkę górską. Wreszcie po morderczym wyjściu na szczyt góry mężczyzna wyjmuje pierścionek i oświadcza się pannie młodej.

Mężczyzna zaprasza wybrankę do kasyna. Następnie podczas rozgrywki pokerowej przerywa grę i w obecności innych graczy prosi ukochaną o rękę.

6.Billboardowe oświadczyny – zamożniejsi panowie mogą zlecić wykonanie billboardu reklamowego z tekstem oświadczyn. Ta metoda sprawdzi się jednak tylko gdy dziewczyna jest dość śmiała i odważna. W przypadku nieśmiałych pań, billboardem możemy wprawić ukochaną w stan zmieszania i zakłopotania, a przecież nie o to chodzi.

„Aniu kocham Cię. Wyjdź za mnie. Ciapek” – taki wielki napis zawisł na kamienicy w jednym z dolnośląskich miast. Miesięczne wynajęcie jednej tablicy kosztuje 700 złotych. Do tego trzeba doliczyć koszt druku plakatów, czyli 700-900 zł za sztukę. Przygotowanie materiału zajmuje do dwóch dni, a na powieszenie reklamy z oświadczynami trzeba czekać nawet tydzień, zależnie od lokalizacji. Banner zamieścić można też w serwisie internetowym. Najlepiej takim, który dziewczyna bardzo lubi i często odwiedza.


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

2 komentarzy do Jakie oświadczyny lubią kobiety?

  1. avatar Jurek pisze:

    Wspaniały tekst poza niespodziewanym stwierdzeniem, że to mężczyzna ma zapewnić byt materialny kobiecie. Dziś kobiety zarabiają coraz częściej więcej niż mężczyźni. Chyba, że zrezygnujemy z równouprawnienia.

  2. avatar lilka pisze:

    Świetny sposób na oświadczyny to wyprawa w góry, dzięki niej możesz oczarować wybrankę swojego serca:) Zatem do dzieła Panowie:)Odwagi, nie ma co zwlekać!

Dodaj komentarz