Jakie kryteria przyjąć przy wyborze odpowiedniego abonamentu medycznego? | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne

Jakie kryteria przyjąć przy wyborze odpowiedniego abonamentu medycznego?

31 stycznia 2023, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Pod potoczną nazwą pakiety medyczne kryje się usługa prywatnej opieki medycznej, opłacanej w systemie abonamentowym. Z pakietów medycznych mogą korzystać osoby prywatne, przedsiębiorcy, całe rodziny czy pracownicy firm, którym takie pakiety zapewnia pracodawca w ramach opieki socjalnej. Pakiety medyczne zwykle występują w kilku wariantach i każdy z nich gwarantuje inny zakres usług medycznych.

pakiet medyczny

Co warto wiedzieć o pakietach medycznych?

Każdy z nas doskonale wie, że państwowa opieka zdrowotna jest obecnie niewystarczająca. W publicznych przychodniach oraz w szpitalach zetknąć się można z usługami medycznymi na bardzo różnym poziomie i niestety często pacjenci są niezadowoleni. Bardzo długo u nas czeka się na swoje miejsce do lekarza specjalisty, na badania i zabiegi operacyjne. W tej sytuacji dużo korzystniej jest wykupić dobry abonament medyczny i korzystać z opieki zdrowotnej zawsze wtedy, gdy jest ona potrzeba. Prywatne pakiety to duża wygoda, bo na wizytę można umówić się szybko, nie są potrzebne skierowania a wiele informacji można uzyskać drogą online. Pakiety medyczne mają oczywiście różne warianty, gdzie im wyższy abonament tym szerszy zakres usług jest oferowany.

Jak dobrać najlepszy abonament medyczny dla siebie?

Aby wybrać najlepszy abonament medyczny dla siebie należy zastanowić się chwilę nad swoimi potrzebami a przede wszystkim nad stanem zdrowia. Osoby, które zasadniczo nie mają poważniejszych dolegliwości i nie stwierdzono u nich dotychczas ciężkich chorób, mogą wybrać najtańszy pakiet podstawowy. Zazwyczaj taki pakiet oferuje dostęp do około 10 specjalistów, około 40 badań laboratoryjnych i kilku zabiegów ambulatoryjnych. Do wyboru są także droższe i bardziej rozbudowane pakiety, gdzie pacjent skorzysta z dostępu do około 50 specjalistów, będzie miał zapewnioną opiekę rehabilitanta, lekarza stomatologa oraz opiekę zdrowotną w czasie pobytów zagranicznych. Firmy oferujące pakiety medyczne mają także specjalne oferty dla seniorów oraz dla całych rodzin. Wybierając pakiet medyczny wskazane jest także by sprawdzić, jak dużo placówek dostępnych jest na terenie kraju. Bardzo wygodne dla klientów jest także działanie całodobowej infolinii.

Odmienne potrzeby mają zwykle kobiety w ciąży, jednak i one mogą wybrać pakiet odpowiedni dla siebie. Będzie on obejmował opiekę położnej oraz lekarza ginekologa. Każda osoba wybierająca pakiet powinna sprawdzić także, jak długo będzie musiała czekać na usługi. Są firmy, które zapewniają, że już w 24 godziny można umówić się do lekarza rodzinnego a czas oczekiwania na wizytę u specjalisty nie będzie dłuższy jak 5 dni. Pakiet medyczny w trakcie umowy zwykle można rozszerzyć wnosząc dopłatę w przyszłych składkach..

Prywatne pakiety medyczne to bardzo dobre rozwiązanie zarówno dla osób, które chcą uzupełnić państwową opiekę medyczną jak i dla wszystkich tych, którzy nie posiadają ubezpieczenia zdrowotnego w ramach NFZ. Dzięki pakietom można zapewnić sobie i swojej rodzinie opiekę medyczną na najwyższym poziomie. Zdecydowanie warto to zrobić, bo wtedy znacząco wzrasta poczucie bezpieczeństwa i mamy pewność posiadania optymalnej ochrony.

Więcej informacji znajdziesz tutaj: https://mediccentre.pl

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Wolontariat zagraniczny
Ale wyjazd to też ma walor podróżniczy - można poznać inne kultury, zwiedzać świat....
Tolerancja wśród osób starszych
Czy znacie kogoś 50+, kto jest otwarty na inność np. osoby...
Najlepsze miejsca na majówkę
Gdzie jechać żeby było fajnie i bez grillujacych tłumów?
Czy wstydzicie się nagości?
Czy to dla Was problem np. na plaży czy basenie ?