Jaka powinna być damska odzież motocyklowa?

22 kwietnia 2022, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Damska odzież motocyklowa to absolutny must have każdej kobiety ceniącej sobie jazdę na jednośladzie. Została ona zaprojektowana w trosce nie tylko o najwyższe standardy bezpieczeństwa, ale również komfort użytkowniczki. Ważne jest jednak to, aby strój obejmował wszystkie niezbędne elementy, w tym kask motocyklowy damski oraz inne niezbędne akcesoria motocyklowe dla kobiet, ponieważ brak któregokolwiek z tych wyrobów może pogarszać poziom bezpieczeństwa.

kobieta na motorze

Na jakie akcesoria motocyklowe dla kobiet warto zwracać uwagę?

Jak wspomniano powyżej, kask motocyklowy damski oraz profesjonalny strój to elementy, które podnoszą komfort oraz bezpieczeństwo kierowcy jednośladu. Muszą one być zatem wykonywane z wysokogatunkowych materiałów. Poza tym, podczas wyboru poszczególnych produktów należy zwracać uwagę na ich rozmiar, ponieważ zarówno wyroby zbyt obszerne, jak i zbyt ciasne nie są pożądane.

Jaka zatem powinna być idealna kurtka motocyklowa?

Godna polecenia kurtka motocyklowa dla kobiet powinna być wykonana z materiałów najwyższej jakości. Może to być skóra lub tkanina poliamidowa. Taki materiał skutecznie chroni ciało przed urazami spowodowanymi upadkami oraz niekorzystnym wpływem czynników atmosferycznych, w tym wiatru czy deszczu. Dobrej jakości kurtki wyposażone są w odpinane membrany wodoodporne i wiatroodporne, a także zawierają zapinaną na zamek podpinkę o wysokiej gramaturze, która chroni ciało przed chłodem. Tego rodzaju kurtki są uniwersalne i mogą być użytkowane zarówno jesienią, jak i latem czy wiosną.

Na co należy zwracać uwagę, wybierając motocyklowe spodnie?

W szerokiej ofercie sprzedaży dostępne są spodnie tworzące z kurtką funkcjonalny zestaw. Co ciekawe, krój i wykonanie damskich spodni na motocyklsą dość charakterystyczne. Spodnie bowiem przypominają typowe spodnie dresowe, dzięki czemu są bardzo wygodne. Posiadają one jednak dodatkowe wstawki ulegające łatwemu rozciąganiu, które dodatkowo zwiększają komfort użytkowniczki oraz poprawiające bezpieczeństwo keramidowe wstawki. Poza tym, wysokogatunkowe wyroby są wyposażone w elastomerowe protektory kolan, które mają możliwość regulacji położenia.

Jak wybrać rękawice i buty motocyklowe?

Rękawice motocyklowe powinny chronić dłonie motocyklistki przed skutkami ewentualnego upadku oraz nie mogą utrudniać ruchu palców, śródręcza i nadgarstka. Wysokogatunkowe rękawice wykonane są zwykle z koziej skóry oraz posiadają funkcjonalne protektory wykonane z karbonu. Poza tym, konstrukcja rękawic może być wzmocniona wstawkami wykonanymi z odpornej na uszkodzenia skóry syntetycznej. Kobiety podróżujące motocyklami powinny wyposażyć się również w dobrej jakości buty. Produkty wysokiej jakości mogą być użytkowane zarówno w mieście, jak i podczas wypraw w teren. Zwykle są one wyposażone w wodoodporną membranę, która chroni przed nadmierną wilgocią, a jednocześnie zapewniania dobry dopływ powietrza do stopy. Zapobiega to nadmiernej potliwości oraz powstawaniu otarć i innych uszkodzeń naskórka. Buty powinny chronić stopy przed wiatrem i chłodem, a jednocześnie muszą pozwalać na ich pełną mobilność. Dobrej jakości produkty są również wyposażone w protektory, które usztywniają kostki oraz chronią pięty, palce i golenie przed urazem.

Czy warto decydować się na zakup odzieży termoaktywnej?

Zdecydowanie tak. Tego rodzaju odzież zapewnia bowiem dobrą izolację termiczną, a jednocześnie umożliwia zachowanie komfortu termicznego nawet w upalne dni. Godne polecenia produkty są wykonane z dzianiny, którą cechuje duża elastyczność oraz wytrzymałość. Wysokogatunkowa odzież tego rodzaju nie blaknie podczas suszenia oraz nie kurczy się podczas prania.

 

 Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz