Jak zrobić rodzynki domowym sposobem? | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Jak zrobić rodzynki domowym sposobem?

7 października 2021, dodał: Dagmara
Artykuł zewnętrzny

Dzisiaj będzie o rodzynkach. Kupując gotowe produkty, nie mamy pewności, co dokładnie się w nich znajduje. Bardzo często dodawane są konserwanty, sztuczne barwniki czy inne szkodzące nam substancje. Na szczęście w bardzo prosty sposób możecie przygotować własne rodzynki.

rodzynki

 

Co nieco o rodzynkach

Rodzynki przede wszystkim regulują pracę układu pokarmowego oraz obniżają ciśnienie tętnicze krwi. Poprawiają również pracę serca i wspomagają koncentrację, chronią przed nowotworami i osteoporozą. Ponadto są źródłem łatwo przyswajalnej energii, dostarczają witaminy A, C, E oraz z grupy B, zawierają cynk, potas, żelazo, magnez i wapń. Rodzynki są idealnym dodatkiem do ciast i deserów. Pomimo iż możecie je kupić praktycznie w każdym sklepie, to warto wykonać je samemu. Macie wtedy kontrolę nad tym, co się w nich znajduje.
rodzynki z ciastem

Przygotowanie

Jeżeli macie możliwość wyhodowania i zebrania własnych winogron, to pamiętajcie o kilku podstawowych zasadach.

  • zbierajcie je wyłącznie przy suchej pogodzie
  • na 10 dni przed zbiorem nie podlewajcie winogron
  • mycie ich nie jest konieczne

Winogrona przechowujcie w ciemnym i suchym miejscu. Najlepiej sprawdzą się do tego woreczki lniane lub koperty pergaminowe.

ciasto drożdżowe z rodzynkami

 

W suszarce

Co kupić?

  • suszarka do warzyw i owoców
  • winogrona ( najlepiej bez pestek )

Przygotowania:

Zacznijcie od dokładnego umycia winogron i ich obrania z szypułek. Następnie ułóżcie je na tacce do suszarki, ale maksymalnie po kilkanaście sztuk. Suszcie je do uzyskania postaci rodzynek. Wyjmijcie je do wyschnięcia i trzymajcie w szczelnym pojemniku.

 

W piekarniku

Co kupić?

• 1 kg winogron

• 1 łyżeczka sody

• litr wody

Przygotowanie:

Zamoczcie owoce w roztworze z sody i wody na 10 minut. Po tym czasie opłuczcie je i osuszcie.  Następnie przełóżcie je na tackę i przykryjcie pergaminem. Pieczcie je w piekarniku w 50 stopniach przez cztery godziny. Drzwiczki piekarnika zostawcie lekko uchylone, aby wilgoć mogła się przez nie wydostać.  To, jak soczysty będzie ten produkt, zależy od częstotliwości włączania i wyłączania piekarnika. Cały proces wynosi do 3 dni.  Pamiętajcie, aby ostatniego dnia suszyć je w temperaturze 35 stopni.

 

 

zobacz również:

Co zawierają winogrona?

Winogrona – pomysłowe przepisy na różne dania

Jedz winogrona!

Kuchnia ajurwedyjska wady i zalety – przepisy na ajurweda obiad

 



Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz