URODA I ZDROWIE

Jak znaleźć pracę po ciąży?

13 marca 2020, dodał: Redakcja

Znalezienie pracy po ciąży nie jest łatwym zadaniem, szczególnie że niektórzy pracodawcy obawiają się, że młoda matka będzie często brała urlop w związku z posiadaniem małego dziecka. Sprawdź więc, gdzie warto szukać dobrych ofert, aby móc jak najszybciej wrócić na rynek pracy.

ciąża

  1. Duży wybór ofert pracy z całej Polski

  2. Jak zwiększyć szansę na otrzymanie dobrej pracy?

  3. Porady dla matek szukających pracy

Zwlekanie z decyzją o podjęciu zatrudnienia może przełożyć się na większe trudności z ponownym złapaniem rytmu codziennej pracy, dlatego jeżeli podjęłaś już decyzję o powrocie, już dzisiaj zacznij przeglądać ogłoszenia.

Duży wybór ofert pracy z całej Polski

Przeglądanie działów z ofertami poszczególnych firm mogłoby zająć wiele czasu, dlatego łatwiej jest skorzystać z serwisu, który zbiera oferty z całego kraju. Każdego dnia pojawiają się nowe oferty pracy, więc nawet jeżeli jednego dnia nie znajdziesz dla ciebie czegoś odpowiedniego, z pewnością uda ci się to w kolejnych dniach. W wyszukaniu ofert zgodnych z twoimi preferencjami pozwolą ci specjalne funkcje wyszukiwarki. Możesz na przykład wpisać interesujące cię stanowisko lub firmę, w której chciałabyś pracować, określić województwo, miasto lub obszar zawodowy. Zaletą serwisu z ogłoszeniami pracy dla młodych matek są szczegółowe informacje na temat każdej z ofert. Dzięki temu możesz poznać zarówno potencjalnego pracodawcę, jak i wymagania stawiane kandydatom. Przed wysłaniem swojego zgłoszenia dokładnie sprawdź, co oferuje wybrany pracodawca. Oprócz informacji o wynagrodzeniu umieszczane są tu również dane na temat ewentualnych premii i innych bonusów, które przewidziano dla pracowników.

Jak zwiększyć szansę na otrzymanie dobrej pracy?

Wiele osób szukających pracy popełnia podstawowy błąd i kompletnie nie dba o wygląd swojego CV. Tym samym znacznie zmniejszają szanse na to, że nowy pracodawca zainteresuje się ich kandydaturą. Na szczęście możesz to łatwo zmienić i skorzystać z darmowego narzędzia, które zawiera profesjonalne cv wzory, z których każda zainteresowana osoba może skorzystać w dowolnym momencie. Generator CV jest bardzo prosty w obsłudze, więc na pewno nie będziesz miała żadnych problemów ze stworzeniem takiego CV, które wzbudzi duże zainteresowanie. Szablony posiadają przygotowane bloki, w których możesz wpisać swoje dane. Po zakończeniu prac nad CV możesz je pobrać na dysk i dołączać do interesujących cię zgłoszeń.

Porady dla matek szukających pracy

Jeżeli chcesz, aby znalezienie pracy po ciąży przebiegło sprawnie i umożliwiło ci karierę w dobrej firmie, koniecznie pamiętaj o poniższych wskazówkach. Przede wszystkim nie możesz ukrywać przed pracodawcą, że posiadasz małe dziecko. Prędzej czy później i tak to wyjdzie – na przykład w związku z nagłą potrzebą zapewnienia mu opieki – dlatego lepiej od razu powiedzieć, jak wygląda sytuacja. Dzięki temu pracodawca będzie mógł rozważyć przygotowanie dla ciebie elastycznych godzin pracy lub nawet umożliwi stałe wykonywanie obowiązków w ramach pracy zdalnej. Poszukaj również zaufanej opiekunki do dziecka, która będzie mogła wyręczyć cię w przynajmniej części obowiązków. Jednocześnie sprawdź, ile będzie kosztowała taka usługa, abyś mogła doliczyć tę kwotę do oczekiwanego wynagrodzenia. Praca po ciąży czeka tak naprawdę na wyciągnięcie ręki, jednak wiele kobiet wychodzi z błędnego założenia, że firmy nie będą zainteresowane ich kandydaturami. Warto również popytać znajomych, bo istnieje duża szansa, że ktoś z nich będzie mógł cię polecić na stanowisko z atrakcyjnym wynagrodzeniem, gdzie małe dziecko nie będzie stanowiło żadnego problemu.

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz