URODA I ZDROWIE

Jak wybrać sprzęt medyczny? Gdzie szukać?

20 lutego 2020, dodał: Redakcja

Sprzęt medyczny gra ogromną rolę w ratowaniu ludzkiego życia i zdrowia. Nowoczesne urządzenia medyczne mają wpływ na jakość i długość naszego życia. Za ich sprawą lekarze, diagnostycy mogą lepiej monitorować i walczyć o zdrowie oraz życie w szpitalach i klinikach. Sprzęty w znacznej mierze usprawniły funkcjonowanie współczesnej medycyny, jest ona dzięki nim, także niezwykle precyzyjna. Ratowanie ludzkiego życia i zdrowia powinno być wspierane zawsze przez najlepszej jakości sprzęt, decyzja o jego wyborze jest kluczowa i ma ogromny wpływ na późniejszą pracę specjalistów, lekarzy.

szpital1

Jaki sprzęt powinny posiadać placówki medyczne?

To jaki sprzęt znajduje się w każdej placówce medycznej różnić może się w zależności od specyfiki danej kliniki lub szpitala i profilu działalności. Duże znaczenie mają także kwestie finansowe, a nawet lokalizacja, czy wielkość samej placówki. Specjalistyczne i najnowocześniejsze urządzenia to oczywiście ogromne koszty. Niestety szpitale i przychodnie najczęściej nie dysponują nieograniczonym budżetem, choć muszą dokonywać trudnego wyboru sprzętu, z którym będą pracowali na co dzień. Najpierw muszą zakupić urządzenia, które są niezbędne.

Te z których nie można korzystać w placówkach zewnętrznych są kupowane w pierwszej kolejności. Podstawowy podział dzieli sprzęt medyczny na wysoko wyspecjalizowany, zaawansowany technicznie oraz sprzęt, który jest potrzebny na co dzień do obsługi pacjentów. Sprzęt specjalistyczny będzie różny dla każdej dziedziny medycyny, innych urządzeń potrzebują onkolodzy, ginekolodzy, endokrynolodzy, kardiolodzy, pulmonolodzy itd. Różne rodzaje sprzętu znajdują się w każdym oddziale, na blokach operacyjnych. We wszystkich typach placówek medycznych spotykamy się też z przedmiotami jednorazowego użytku, igłami, strzykawkami, rękawiczkami, ręcznikami, gazą jałową, ale też odzieżą medyczną fartuchami, czepkami itp. Tego typu asortyment też należy do wyposażenia medycznego i jest niezbędny przy codziennych obowiązkach personelu medycznego.

Jaki sprzęt powinien posiadać szpital?

Szpitalne wyposażenie zdecydowanie różni się o tego spotykanego w klinikach i przychodniach. Znajdują się tutaj urządzenia, których nie zobaczymy nigdzie indziej i należą one do tych najbardziej wyspecjalizowanych i najbardziej kosztownych. W szpitalach personel zajmuje się leczeniem poważnych chorób, urazów, ratuje ludzkie życie. Dlatego musi posiadać dobrze wyposażone sale operacyjne, systemy gazów medycznych, zaawansowane technologicznie sprzęty diagnostyczne. Znajdziemy tu nie tylko podstawowe aparaty do USG, czy EKG, ale aparaty do rezonansu magnetycznego, profesjonalne endoskopy, mammografy, inhalatory. Szpitale są skomplikowanymi i rozbudowanymi budynkami, które muszą posiadać też sprzęty, które umożliwią utrzymanie odpowiednich warunków medycznych we wnętrzu dla pacjentów, jak całego personelu medycznego.

Jaki sprzęt powinna posiadać klinika lub przychodnia?

Jak wyżej zostało wspomniane zapotrzebowanie może w każdej placówce różnić się ze względu na profil działalności, a w pierwszej kolejności najczęściej kupowane są sprzęty pierwszej potrzeby, których nie może zabraknąć. Ponadto sprzęt musi spełniać określone wymagania, dzięki czemu wspiera proces diagnostyki i leczenia. Liczba przyjętych pacjentów, których dotyczy ten sam problem, schorzenie także ma wpływ na decyzje zakupowe.

Jak wybrać sprzęt medyczny?

Sprzęt medyczny wymaga odpowiedniego podejścia do zakupu, pełnego rozeznania oferty i dużo cierpliwości przed podjęciem ostatecznej decyzji. Wybór musi być poprzedzony dokładną analizą, nie ma tutaj miejsca na przypadek. To sprzęt ratujący życie i zdrowie, więc nie może być to „pierwszy lepszy produkt na półce”. Dlatego naprawdę warto jest porównać dostępne na rynku sprzęty, ale też dowiedzieć się jak najwięcej o producencie. Każdy zarzeka się, że posiada najlepszej jakości wyposażenie właśnie dla twojej placówki, ale pewność będziesz mieć dopiero po dokładnym przejrzeniu oferty branżowej i porównaniu jej. Często firmy specjalizują się w określonej grupie asortymentu szpitalnego, klinicznego, laboratoryjnego. Doświadczenie producenta, podążanie za innowacjami, nowoczesnymi rozwiązaniami, potrzebą użytkowników warto zweryfikować sprawdzając opinie specjalistów o danym produkcie.

Wybrać nowy czy używany sprzęt medyczny?

Najnowszy sprzęt to urządzenia najwyższej jakości, posiadające innowacyjne rozwiązania, zaawansowane technologicznie, pełne specjalistycznych systemów wykorzystujących całe spektrum możliwości. Mimo to nowe sprzęty mogą różnić się między sobą również zaawansowaniem, jedne modele danego sprzętu mogą być proste i posiadają jedynie podstawowe funkcje, inne będą wielofunkcyjne, bardziej wydajne, szybsze. Jednak często jednym z najważniejszych czynników decydujących o wyborze jest cena, która musi być odpowiednio dostosowana do budżetu szpitala, kliniki, przychodni. Niektóre placówki decydują się na zakup sprzętu używanego. Jest to rozwiązanie, które pozwoli zakupić bardziej zaawansowany technologicznie sprzęt w korzystnej cenie w porównaniu do nowego urządzenia. Jest to tzw. sprzęt rekondycjonowany, to aparaty i urządzenia, które były używane, ale wciąż podlegają gwarancji.

Są one sprzedawane przez właścicieli najczęściej w momencie wymiany na nowsze i bardziej nowoczesne urządzenia. Jednak jak w przypadku zakupu każdego sprzętu musimy mieć pewność, że jest i będzie ono sprawne. Wyposażenie lekarskie musi posiadać tzw. paszport techniczny, jest to poświadczenie, że dany sprzęt może być wykorzystywany bez obawy o zdrowie użytkowników. Mimo wszystko warto poznać historię danego urządzenia, w jakiej placówce było wykorzystywane, z jakiego kraju pochodzi.

Niezależnie, czy decydujemy się za zakup nowego aparatu rentgenowskiego, foteli medycznych, endoskopów, aparatów USG, sprzętu laboratoryjnego, do wyposażenia sali operacyjnej, gabinetów specjalistycznych i wielu innych, warto jest sprawdzić bazę o bardzo szerokim dostępie do różnych ofert, znaczącej liczby dystrybutorów. Taką możliwość sprawdzenia szerokiej bazy firm, nowego i używanego sprzętu, posiada MEDIPMENT.

Nowoczesna porównywarka umożliwia porównanie ofert takich samych i podobnych produktów, ich specyfikacji technicznej, i co istotne ceny. Taka opcja to sposób na podjęcie optymalnej, świadomej decyzji. Za pośrednictwem www.medipment.pl bazy medycznej można nie tylko znaleźć oferty setek dystrybutorów, ale również komunikować się w ramach oferty. Wartościową dla użytkowników jest także baza serwisów, które świadczą profesjonalne usługi w zakresie sprzętów medycznych. To naprawdę interesujące i sprawdzone miejsce, jeśli poszukujesz sprzętu medycznego.

 

 

 

 


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Koronawirus - porady, obalanie mitó…
Zastanawiam się... Kiedy i jak się skończy? Czy świat się zmieni czy wszystko...
remont przedpokoju
Ja wreszcie zdjęłam boazerię, która tam była od 30 lat, więc wreszcie normalnie wygląda...
Rossmann
Ostatnio widzę tam fajne promocje na kolorówkę, kupiłam 2 pomadki w cenie jednej:)
Bank pocztowy - kredyt
Zaletą jest to że weźmie się go na poczcie, nie trzeba chodzić do banku.