URODA I ZDROWIE

Jak wybrać soczewki kontaktowe? Wrocław i jego mieszkańcy cenią sprawdzone rozwiązania

12 stycznia 2021, dodał: Redakcja

Od wielu lat są sposobem na zastąpienie okularów dla tych, którzy pomimo wady wzroku chcą żyć aktywnie. Rozwój medycyny umożliwił wprowadzenie bezpiecznych rozwiązań korygujących wzrok, których noszenie nie wiąże się z ryzykiem ich uszkodzenia podczas codziennych aktywności. Soczewki kontaktowe to bezpieczny sposób, aby w niewidoczny sposób zniwelować takie dolegliwości jak astygmatyzm oraz dalekowzroczność i krótkowzroczność.

soczewki

Miękkie soczewki kontaktowe. Wrocław to miasto, w którym popularne są nowoczesne metody leczenia

Są one następstwem tzw. soczewek akrylowych, które nie przepuszczały tlenu do rogówki oka. Zaprojektowane są głównie na bazie wody, co pozwala nadać im elastyczną strukturę wygodną dla oka. Wysoki komfort użytkowania oraz poprawiona gazoprzepuszczalność to cechy, z których znane są miękkie soczewki kontaktowe. Wrocław to miejsce pracy wielu znakomitych okulistów, którzy proponują swoim pacjentom tylko sprawdzone rozwiązania. Pozwalają one na korygowanie nawet wielkich wad wzroku przy jednoczesnym chronieniu gałki ocznej przed zanieczyszczeniami.

Hydrożel, z którego wykonane są soczewki kontaktowe (Wrocław) sprawia, że znakomicie dopasowują się one do oka. Mogą być również używane nawet przy urazach rogówki, co czyni ich zastosowanie niemal nieograniczonym nawet w trudnych przypadkach. Nie bez znaczenia jest też wysoki poziom nawodnienia, który gwarantuje wysoki komfort noszenia. Przy właściwiej pielęgnacji oka miękkie szkła kontaktowe można nosić niemal nieprzerwanie.

Przed dokonaniem wyboru należy udać się na konsultacje

Powszechna dostępność i szeroki wybór modeli sprawiają, że tak ważna kwestia, jak wizyta u okulisty umyka wielu pacjentom. Należy pamiętać, że to od rodzaju wady wzroku zależy, jakie należy wybrać soczewki kontaktowe. Wrocław zna przypadki, kiedy ich nieprawidłowe zastosowanie doprowadziło do zapalenia spojówki lub rogówki.

Należy również pamiętać o regularnych wizytach kontrolnych. Co prawda miękkie szkła kontaktowe nie wymagają tak częstych wizyt u specjalisty, jak soczewki twarde. Jednak proces adaptacji oka oraz jego reakcja na wprowadzoną korektę powinna odbywać się pod kontrolą lekarza.

Soczewki kontaktowe – Wrocław i jego mieszkańcy chętnie sięgają po wygodną korektę wzroku

Stolica Dolnego Śląska to miejsce, w którym znajduje się Wrocławskie Centrum Okulistyczne. Jego pracownicy od ponad 20 lat prowadzą praktykę lekarską, która umożliwia właściwą profilaktykę, diagnostykę oraz leczenie wad wzroku. Wysoko wykwalifikowany personel medyczny służy kompleksowym doradztwem w zakresie wyboru odpowiednich soczewek kontaktowych. Umów się na konsultację i dowiedz się jak dokonać korekty wzroku bez konieczności zakładania okularów.

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Problemy z kręgosłupem
U mnie koniecznie trzeba było zrobić rezonans całego kręgosłupa a teraz czeka mnie rehabilitacja...
Ból w śródstopiu
Może warto zrobić rezonans? Ja szybko dostałam się w Warszawie do https://radiomedica.pl/...
Wazelina zamiast odżywki do rzęs?
Lepszy jest olejek rycynowy, ale trzeba uważać, żeby nie dostał się do oka...
Ekskluzywne ciuchy - gdzie?
Też lubię, ale też lubię też ubrania od projektantki Agaty Wojtkiewicz ;)