URODA I ZDROWIE

Co to jest łuszczyca – skąd się bierze i jaka jest najlepsza maść na łuszczycę?

12 stycznia 2021, dodał: Redakcja

Biorąc pod uwagę badania, należy stwierdzić iż łuszczyca występuje aż u 2-3 proc. osób rasy białej. Przyczyny powstawania tej dolegliwości są złożone. Z jednej strony występowanie łuszczycy może być uwarunkowane genetycznie, z drugiej, powodować ją mogą wirusy, bakterie oraz inne zjawiska, np. immunologiczne. Jest to zaogniony stan zapalny, któremu towarzyszy złuszczanie się naskórka. Jakie są rodzaje łuszczycy, najważniejsze objawy, formy i sposoby leczenia? Czy dobra maść na łuszczycę jest w stanie pomóc? Przeczytaj i dowiedz się najważniejszych informacji na temat tej dolegliwości.

kobieta łuszczyca

  1. Co to jest łuszczyca?
  2. Jakie są rodzaje łuszczycy?
  3. Najważniejsze objawy łuszczycy
  4. Leczenie łuszczycy
  5. Czy maść na łuszczycę to dobry pomysł?

Jeśli zaobserwowałeś u siebie objawy łuszczycy lub boryka się z tą dolegliwością bliska Ci osoba, przeczytaj ten artykuł aby dowiedzieć się więcej. Czasem bowiem wystarczy zastosować dobrą, sprawdzoną maść na łuszczycę aby pozbyć się problemu lub znacząco go ograniczyć.

Co to jest łuszczyca?

Czym jest łuszczyca? Jest to choroba skórna, czyli tzw. dermatoza, która ma charakter nawrotowy i autoimmunologiczny. W przypadku łuszczycy nasz układ odpornościowy może niszczyć własne tkanki, a co więcej, poprzez łuszczycę może dochodzić do innych problemów i dolegliwości dermatologicznej natury. Stosowanie maści na łuszczycę oraz konsultacje z lekarzem dermatologiem wydają się w takim przypadku niezbędne. Według różnych szacunków, łuszczyca dotyka ok 2-3% osób rasy białej. Szczególnie często występuje zatem w krajach Europy czy w Ameryce Północnej. Łuszczyca może mieć genetyczne podłoże i może pojawiać się stosunkowo wcześnie, jednak istnieją też rodzaje łuszczycy, które objawiają się w wieku starczym. Łuszczycą nie da się zarazić, a lęk społeczeństwa przed osobami cierpiącymi na łuszczycę jest całkowicie nieuzasadniony.

Jakie są rodzaje łuszczycy?

Wyróżnić można przede wszystkim dwa rodzaje łuszczycy, nazywane podtypami łuszczycy. Wyróżnia się je w zależności od tego jak przebiega łuszczyca u danego pacjenta oraz jakie są związki z układem HLA. Wyróżnia się łuszczycę typu I, której początek przypada na okres przed 40. rokiem życia. Szczególnie dużo zachorowań na łuszczycę tego typu przypada na osoby młode, w wieku 18, 20 czy 22 lat. Występują tutaj rozległe zmiany skórne oraz obserwuje się częste występowanie łuszczycy w rodzinie, co świadczy o genetycznym podłożu i wymaga leczenia, w tym m.in. stosowania kremów na łuszczycę bez recepty. Drugi rodzaj łuszczycy to łuszczyca typu II, która pojawia się późno, po 40. rokiem życiem. Najczęściej ten rodzaj łuszczycy występuje u osób po 55. roku życia. Mamy tutaj rzadsze występowanie rodzinne, a częstszy wpływ czynników środowiskowych.

Najważniejsze objawy łuszczycy

Wyróżnić można szereg objawów łuszczycy. Najczęściej obserwuje się wykwity na skórze, które przybierają różne odcienie koloru czerwonego, od delikatnego różu po kolor bordowy. Wykwity te zachowują formę płaskich grudek o zróżnicowanej wielkości, pokrywając czasem duże obszary na ciele osoby chorej. Bardzo często łuszczyca występuje na skórze głowy, okolicach kolan i łokci, na dłoniach lub stopach, a także w okolicach uszu, czoła lub karku. Powstaje tam tzw. blaszka łuszczycowa. Dobra maść na łuszczycę bez recepty jest w stanie często pomóc, jednak w niektórych przypadkach nawet najlepsza maść na łuszczycę to za mało. Wiele zależy od rodzaju łuszczycy. Wyróżnia się bowiem m.in. łuszczycę zwykłą (srebrnobiałe łuski na zaognionej skórze), łuszczycę krostkową (głównie występującą na dłoniach i stopach) czy łuszczycę stawową (jest przyczyną przewlekłego zapalenia stawów). Każda z nich ma trochę inną specyfikę w związku z czym leczenie czy stosowanie maści na łuszczycę należy zawsze konsultować z dermatologiem.

Leczenie łuszczycy

Leczenie łuszczycy pozwala zmniejszyć toksyczny wpływ leków na pacjenta, uzyskać długotrwałą remisję i kontrolę objawów oraz poprawić jakość życia pacjenta. Warto zwrócić się z problemem to lekarza pierwszego kontaktu, a następnie uzyskać skierowanie do dermatologa. Łuszczyca może mieć wiele przyczyn, od genetycznych po te związane z codzienną dietą i stylem życia. W przypadku wystąpienia łuszczycy stosuje się krem na łuszczycę bez recepty, leki miejscowe, fototerapię, w tym fotochemioterapię oraz liczne leki ogólne. Najczęściej wystarczające jest w przypadku łuszczycy leczenie miejscowe. Niestety łuszczyca jest chorobą nawracającą, więc jej wyleczenie nie gwarantuje pełnego sukcesu. Na początku stosuje się często kremy na łuszczyce, kortykosteroidy, witaminę D3, w zależności od rodzaju łuszczycy u danego pacjenta. Stosuje się również kwas salicylowy i mocznik. Różnego rodzaju maści na łuszczycę stosuje się w połączeniu z kortykosteroidami miejscowymi, fototerapią oraz z lekami działającymi ogólnie.

Czy maść na łuszczycę to dobry pomysł?

Maść na łuszczycę bez sterydów z pewnością będzie dobrym rozwiązaniem, natomiast w przypadku nasilonej łuszczycy może okazać się konieczne stosowanie dodatkowych preparatów czy sposobów leczenia. Warto zawsze skonsultować swój przypadek z dermatologiem.

lek na luszczycę magnispor

Najlepsza mąść na łuszczycę

Magnipsor White 150ml

  • Nie brudzi, nie zabarwia, posiada przyjemny zapach
  • Lekka konsystencja maści sprawia, że jest łatwiej zmywalna ze skóry
  • Nie posiada efektów ubocznych
  • Wspomaga procesy regeneracji skóry
  • Posiada działanie przeciwświądowe

Maść na łuszczycę Magnipsor White 150ml posiada wiele pozytywnych opinii świadczących o jej skuteczności.

Sprawdź na

https://dermacea.pl/produkt/magnipsor-white-150ml-masc-na-luszczyce-bez-recepty/

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Nowości marki essence
> bezzapachu napisał/a: > Czy w ofercie essence jest jakis dobry rozświetlacz? Mam już kilka...
PILNIKI do paznokci
Ja sobie kupiłam na notino pilniczek Bohemia Glass Manicure Stick.Końcówka Jest dobrze wyprofilowana...
Stylowe meble drewniane
Ja uwielbiam stylowe meble. Są zawsze w modzie i nie nudzą się szybko.
Obuwie
Można spróbowac z butami z sieciówek. Jak szybko się zniszczą to zawsze w...