Jak wybrać odpowiednią lokówkę do włosów?

1 października 2020, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Uzupełnieniem każdej stylizacji jest fryzura. Delikatne loki można zrobić na każdym rodzaju włosów, a taka fryzura jest świetnym uzupełnieniem każdej stylizacji, zarówno tej imprezowej, jak i codziennej. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów urządzeń do układania włosów przez co nie zawsze wiadomo, na które z nich warto się zdecydować. Czym w takim razie należy się kierować wybierając lokówkę idealną?

lokówka

Uzupełnieniem każdej stylizacji jest fryzura. Delikatne loki można zrobić na każdym rodzaju włosów, a taka fryzura jest świetnym uzupełnieniem każdej stylizacji, zarówno tej imprezowej, jak i codziennej. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów urządzeń do układania włosów przez co nie zawsze wiadomo, na które z nich warto się zdecydować. Czym w takim razie należy się kierować wybierając lokówkę idealną?

Jak wybrać odpowiednią lokówkę?

Loki i delikatne fale to fryzury, które od lat cieszą się dużą popularnością. Wybierając lokówkę, która umożliwi stworzenie wymarzonej stylizacji należy odpowiedzieć sobie na pytanie jaki efekt chce się uzyskać, wówczas wybór idealnego urządzenia nie powinien sprawić problemu.

Rodzaje lokówek do włosów

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele rodzajów lokówek. Różnią się one funkcjami i umożliwiają stworzenie różnych fryzur, dzięki czemu możliwe jest dobranie urządzenia dostosowanego do indywidualnych potrzeb. Do najpopularniejszych rodzajów lokówek należą:

Lokówka tradycyjna

Taki rodzaj lokówki posiada metalowy lub chromowany wałek o szerokości 15-38 mm, a także szczypce przytrzymujące pasmo włosów w trakcie jego kręcenia. Używając takiego urządzenia nie należy kręcić włosów mokrych ani wilgotnych, muszą być całkowicie suche.

Lokówka stożkowa

W takiej lokówce, jak sugeruje jej nazwa, wałek ma kształt stożka. Urządzenie, dzięki swojej budowie, umożliwia wykonanie loków, które będą grubsze u nasady włosów, a cienkie przy końcach. Taka lokówka nie ma szczypiec co sprawia, że podczas stylizowania włosów możliwe jest łatwe manewrowanie urządzeniem, jednak brak tego elementu sprawia, że stożkowa lokówka najlepiej sprawdzi się u osób, które mają doświadczenie w układaniu włosów.

Lokówka spiralna

Ten rodzaj lokówki ma specjalne bruzdy, które umożliwiają zrobienie równych loków o dokładnie takiej samej grubości. Wybierając taką lokówkę należy zwrócić uwagę na materiał z jakiego została wykonana powłoka wałka. Najlepiej sprawdzi się powłoka ceramiczna lub turmalinowa z funkcją jonizacji, wówczas włosy będą chronione podczas stylizacji, a po jej zakończeniu będą efektownie błyszczeć.

Suszarko-lokówka

To urządzenie, które łączy funkcje suszarki oraz lokówki. Dzięki funkcji suszenia możliwa jest stylizacja włosów mokrych. Suszarko-lokówka pozwala uzyskać duże loki, a także podnieść włosy nadając im tym samym więcej objętości. To urządzenie nie sprawdzi się u osób chcących uzyskać efekt burzy niedużych loków. Suszarko-lokówka działa z użyciem temperatury niższej niż opisane wcześniej urządzenia, dlatego też nie niszczy ich struktury.

Urządzenia z jonizacją

Niezależnie od tego jaki rodzaj lokówki się wybierze, warto stawiać na urządzenie z jonizacją. Umożliwia ona stworzenie fryzury, w której włosy będą lśnić. Dzięki jonizacji stylizacja włosów jest w pełni bezpieczna, w czasie jej trwania nie otwierają się łuski włosa, ponadto kosmyki nie elektryzują się.

Moc i temperatura

Wybierając lokówkę warto zwrócić uwagę na moc urządzenia oraz zakres temperatur. W przypadku cienkich włosów stylizacja powinna się odbywać w niższej temperaturze (120-150°C), grube włosy można układać w wyższej temperaturze (170-200°C). Wysoka moc lokówki sprawia, że urządzenie szybciej się nagrzewa, co znacząco przyspiesza czas pracy z nim.

Budowa i ergonomia lokówki

Warto zwracać uwagę na to z jakiego materiału wykonana jest lokówka, jednak nie mniej ważna jest jej ergonomia. Wpływa ona na komfort korzystania z urządzenia, który jest bardzo istotny, zwłaszcza w przypadku osób, które codziennie układają włosy używając lokówki. Rączka powinna być tak wyprofilowana, by trzymanie w dłoni było jej wygodne. Dobrze, by byłą pokryta materiałem antypoślizgowym. Istotna jest również długość kabla oraz możliwość jego obracania – te niepozorne udogodnienia bardzo ułatwiają proces stylizacji włosów.

Jaka lokówka jest najlepsza?

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na takie pytanie. W przypadku cienkich włosów najlepiej sprawdzi się urządzenie z jonizacją, osoby z grubymi włosami powinny postawić na urządzenie o dużej mocy, które szybko osiągnie wysoką temperaturę. W przypadku pań chcących stworzyć fale najlepiej sprawdzi się suszarko-lokówka, natomiast kobiety chcące tworzyć duże loki powinny zdecydować się lokówkę, której wałek ma dużą średnicę.

Zobacz markowe lokówki do włosów dostępne w sklepie Salonova.pl

 

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Fryzura na jeża u kobiety
Podoba się Wam taka fryzura? Mi bardzo, i myślę czy sobie takiej nie zrobić...
Nietypowe dania na święta
Mam gości w te święta i szukam pomysłów! Może coś z kuchni innych krajów...
Dania z pestkami
Lubię chrupać pestki w musli, z jogurtem i miodem np.
Diety eliminacyjne - opinie
ja bym uważała, bo np. tłuszcze są potrzebne do przyswajania witamin ADEK i funkcji mózgu...