Rośliny, które przynoszą nam szczęście | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne

Rośliny, które przynoszą nam szczęście

1 października 2020, dodał: Joanna
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Moja babcia powiada, że w domu powinno być mnóstwo kwiatów. Kwiatów które nie ładnie wyglądają – ale  takich które zapewniają zdrowie,gwarantują  fortunę, szczęście a nawet … miłość.

Strzała Kupidyna – tak moja babcia nazywa Anturium, mój tata twierdzi, że to „język teściowej”… Fama głosi, ze ten kwiatek  podarowany bliskiej nam osobie sprzyja miłości i wzajemności uczuć. Miłości sprzyjają jedynie tylko odmiany o czerwonych kwiatach, ponieważ wyglądają jak serce przebite strzałą. Dlatego bardzo często mężczyźni kupują je nam na Walentynki.

Anturium potrzebuje stanowiska jasnego lub półcienistego oraz wilgoci w powietrzu. Zimą nie powinien mieć za ciepło – najbardziej odpowiada mu temperatura 16st. C. Należy pamiętać, że  kwiaty te podlewamy przegotowaną miękką  i lekko kwaśną wodą o temperaturze domowej (do 1 l. wody dodajemy kilka kropel soku z  cytryny). Przesadzamy co 2 lata.

Lucky Bamboo – uznawany jest za symbol powodzenia, także w interesach. Mocna pionowa łodyga bambusa symbolizuje rozwój i dążenie do doskonałości.  Rośnie zarówno w wodzie jak i w ziemi. Podobno kwiat nie do zniszczenia.

Bardzo ważna jest liczba łodyg. Trzy łodygi przynoszą szczęście. Pięć – bogactwo. Sześć łodyg bambusa przynosi zdrowie. Należy jednak unikać kompozycji zrobionych z czterech łodyg. W języku chińskim słowo „cztery” brzmi bardzo podobnie do chińskiego słowa „śmierć”.

Drzewko szczęścia – taką piękną nazwę zdobył sobie grubosz (Crassula ovata). Jego cudowna moc przynosi domownikom fortunę , dlatego w Anglii nazywają go Money tree (drzewko fortuny, pieniędzy) ponieważ jego mięsiste okrągłe liście są w kształcie pieniążków i przyciągają dostatek i pomyślność.  Natomiast według feng shui  rośliny o okrągłych liściach rozpraszają złą energię w mieszkaniu. Dlatego grubosza warto ustawić w domu, w którym domownicy są zestresowani. Roślina ta potrzebuje dużo słońca i ustawiamy je najlepiej na parapecie południowo-zachodniego okna. Kwiat ten potrzebuje niewiele wody, szczególnie zimową porą. Lubi żyzna podłoże.

 

Koniczynka szczęścia – chyba, każdy o tym wie, że czterolistna koniczynka przynosi nam szczęście. Tak samo działa czterolistny szczawik Deppego (Oxalis deppei), które listki ułożone są w kwadrat – co odzwierciedla pozytywny układ nieba i ziemi. Dla mnie i za pewne nie tylko  mi podobają się listki – które są w kształcie serduszka. Bardzo dobrze rośnie gdy ma sporo słońca, chłodu (15st. C) i zawsze wilgotną ziemię. Pod koniec lata, po przekwitnięciu, stopniowo ograniczamy podlewanie, aż do całkowitego zasuszenia. Rozmnażamy przez podział bulwek, pod koniec zimy.

Filodendron pnący – wyróżnia się jędrnymi oraz ciemnozielonymi liśćmi, które również kształtem przypominają serce i ma również podobną magiczną moc jak drzewko szczęścia.  W niektórych krajach sadzi się w ogrodzie, żeby roztaczał wokół domu korzystną energie, u nas natomiast zdobi niezbyt słoneczne pokoje i robi to, naprawdę pięknie. Jest rośliną niezbyt wymagającą specjalnej troski oraz pielęgnacji, wystarczy tylko jego długie pedy owijać wokół podpórek.

Drzewka cytrusowe – drzewka pomarańczy, cytryny oraz kumkwatu obsypane złocistymi owocami symbolizują obfitość oraz bogactwo. Babcia podpowiada mi, ze kiedyś w Polsce drzewka cytrusowe dostawali nowożeńcy  -szczęśliwi byli Ci, którzy otrzymali drzewko, które owocowało – była to dobra wróżba na przyszłość, gdyż zwiastowało szczęście oraz życie w dobrobycie. W naszym klimacie drzewka cytrusowe latem najlepiej rosną na słonecznym balkonie, zimą – w oranżerii, gdy zdecydujemy się na mieszkanie, należy pamiętać, żeby ustawić je jak najbliżej południowego okna. Zimą natomiast wybieramy dla nich chłodne miejsce – najlepiej o temperaturze  10 stopni  Celsjusza . Latem obficie je podlewamy , zimą słabo.

Azalia – jest kwiatem, który symbolizuje długowieczność. Przypisuje jej się również korzystny wpływ na samopoczucie domowników. Są to rośliny długowieczne, niektórzy hodują je już kilkadziesiąt lat. U azalii już w lipcu zaczynają się na gałązkach wytwarzać pączki na nowy rok.

Podobne te, kwiatki są traktowane jako zielone amulety, których zadaniem jest przynosić szczęście w interesach, miłości, w zdrowiu …

Nawet jeśli nie sprawdzą się ich czarodziejskie moce, warto zasadzić je w swoim domowym ogródku – będą efektowną ozdobą wnętrza.

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Jeden komentarz do Rośliny, które przynoszą nam szczęście

  1. […] energię w mieszkaniu… Z całą pewnością Grubosz Jajowaty to jedna z najpopularniejszych roślin przynoszących […]

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

kontrola absencji
I na rentę chorobową ich wysłać :D
Fibromalgia
Podobno można wiele takich chorób wyleczyć dietą keto...
Swędzenie skóry twarzy
Albo alergia pokarmowa... Mi kiedyś połowa twarzy spuchła po zjedzeniu ryżu na wynos z baru...
Nielimitowane porady prawne 24/7
Porad prawnych może udzielać ktoś w ogóle nie związany z prawem, więc warto...