Jak wybrać najlepszą pomadkę do ust? | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne

Jak wybrać najlepszą pomadkę do ust?

24 marca 2023, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Odpowiednio dobrana pomadka nie tylko podkreśla usta i nadaje im oczekiwany kolor, ale wykazuje również działanie pielęgnujące. Jak zatem wybrać najlepszą pomadkę? Jak ją nakładać? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.

pomadka

Jak wybrać najlepszą pomadkę?

Pomadka jak wspomniano we wstępie jest kosmetykiem, który nie tylko podkreśla usta, ale również je pielęgnuje. Jak zatem wybrać najlepszą pomadkę? Otóż, istotne jest w tym przypadku to, by pomadka odpowiadała indywidualnym preferencjom danej osoby. Tyczy się to zarówno jej koloru, jak i właściwości, czy kształtu, który wpływa na łatwość aplikacji. Bardzo ważną kwestią jest również trwałość i jakość kosmetyku, ponieważ trwała pomadka utrzyma się na ustach przez kilka godzin. Co jeszcze wziąć pod uwagę przy doborze pomadki? Istotny jest przede wszystkim jej skład, w którym powinien znajdować się nie tylko primer, który efektywnie podnosi jakość produktu, ale również witamina A, która działa regenerująco i nawilżająco oraz olejki pochodzenia naturalnego, które odpowiadają za maksymalne odżywienie i nawilżenie ust.

Jak dobrać kolor pomadki?

Przy wyborze idealnej pomadki istotny jest także dobór odpowiedniego koloru, który powinien pasować nie tylko do cery, ale również koloru oczu. W związku z tym ważna jest znajomość typu własnej urody, który może być ciepły, neutralny lub chłodny. W tym pierwszym przypadku zaleca się stosowanie pomadek w odcieniu pomarańczowym, brzoskwiniowym, brązowym i ciepłym czerwony. Posiadając chłodny typ urody pasowały będą natomiast pomadki różowe. Kobiety o neutralnym typie urody mają natomiast zdecydowanie największy wybór, ponieważ mogą korzystać z wszystkich pomadek, ciesząc się tym samym pełną dowolnością w doborze ich koloru. Jak sprawdzić typ swojej urody? Istnieją dwa proste sposoby, a mianowicie:

  • analiza koloru żyłek na nadgarstkach – jeśli są niebieskie typ urody jest chłodny, zielonkawe oznaczają ciepły;
  • dobór biżuterii – srebro pasuje do kobiet o zimnym typie urody, a złoto lepiej komponuje się z ciepłym typem urody.

Jak aplikować pomadkę na usta?

Chcąc wykonać piękny makijaż i wyraźnie podkreślić usta należy nie tylko dobrać odpowiednią pomadkę, ale również prawidłowo ją nałożyć. W pierwszej kolejności należy zatem użyć kredki, która umożliwi nadanie ustom ładnego kształtu oraz stworzenie widocznego konturu. Pozwoli to również optycznie powiększyć usta. Następnie należy starannie nałożyć pomadkę, malując usta delikatnymi ruchami. Istotne jest oczywiście to, by nie wychodzić poza obrysowany wcześniej kontur, ponieważ nie wyglądałoby to estetycznie i popsuło cały efekt.

W tym miejscu należy podkreślić, że w sprzedaży dostępne są zarówno pomadki w płynie, jak i w sztyfcie. Te pierwsze nakłada się przy użyciu specjalnego pędzelka, a kosmetyk może utrzymywać się na ustach nawet do kilkunastu godzin. Pomadki w sztyfcie zawierają natomiast z reguły dodatkowe witaminy oraz inne substancje odżywcze, co pozwala nadać ustom nie tylko piękny wygląd, ale utrzymać je również w dobrej kondycji.

Podsumowując należy stwierdzić, że wybierając najlepszą pomadkę do ust należy kierować się własnymi preferencjami oraz jakością kosmetyku. W efekcie pozwoli nie tylko nadać ustom niepowtarzalny wygląd, ale również je odżywić.

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz