Co to jest tonowanie włosów i czym różni się od koloryzacji trwałej? | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne

Co to jest tonowanie włosów i czym różni się od koloryzacji trwałej?

24 marca 2023, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Masz ochotę na nowy kolor włosów, ale nie chcesz diametralnie się zmieniać? Tonowanie włosów to coś dla Ciebie. Zabieg służy do nadania włosom tonu – konkretnego odcienia, ale nie całkiem nowego koloru. Tonery stosuje się często do neutralizowania żółtych refleksów włosów farbowanych na blond, ale nie tylko. Farby ton w ton mogą używać również brunetki i szatynki. Zobacz, czym toner różni się od trwałej koloryzacji i na jakie efekty możesz liczyć.

tonowanie włosów

Toner a koloryzacja trwała

Farby do włosów używane w koloryzacji trwałej wnikają głęboko w strukturę włosa i mogą zmienić diametralnie jego kolor. Na przykład z blondynki możesz przekształcić się w rudą, a z szatynki w brunetkę. Natomiast tonery nie zawierają składników mocno ingerujących w strukturę włosów. Tonowanie odświeża kolor włosów farbowanych i naturalnych – dodaje im blasku i „wibracji”. Podkreśla chłodny odcień i niweluje żółte lub miedziane refleksy. Jest koloryzacją półtrwałą, której efekty utrzymują się do kilku tygodni. Farb ton w ton mogą używać blondynki, brunetki i rude – produkty neutralizują ciepłe odcienie, nadając włosom chłodny ton.

Pielęgnacyjne działanie tonera

Tonery nie niszczą włosów, a wręcz przeciwnie. Na przykład farby do włosów Martix z grupy koloryzacji ton w ton zawierają składniki pielęgnujące. Dzięki temu nie tylko pogłębiają kolor fryzury, ale też nadają jej piękny blask i poprawiają kondycję pasm. Zawarte w składzie tauryna i polimery kationowe chronią wiązania we włosach przed zerwaniem. Co więcej, zawarte pigmenty nie penetrują struktury włosa – efekt koloryzacji jest odwracalny i zanika stopniowo przez kilka tygodni.

Kolorowa poświata na włosach

Tonery są używane również do nadawania włosom pastelowych odcieni – jadeitowych, fioletowych, różowych czy niebieskich. Kolor nie jest mocno intensywny, lecz subtelny. Najlepiej wychodzi na włosach rozjaśnianych i naturalnie jasnych. Świetna opcja dla osób, które poszukują swojego odcienia i zastanawiają się, czy kolorowe pasma to coś dla nich.

Kiedy sięgnąć po toner?

Sięgnij po toner, jeśli chcesz:

  • odżywić kolor włosów farbowanych między kolejnymi zabiegami koloryzacji,
  • zmienić nieco ton włosów naturalnych,
  • pozbyć się żółtych, miedzianych czy czerwonych refleksów,
  • ochłodzić kolor włosów,
  • lub ocieplić kolor włosów (farby ton w ton ze złotymi refleksami),
  • nadać im pastelowy odcień czy kolorową poświatę,
  • dokonać korekty koloru.

Tonowanie: w domu czy u fryzjera?

Najlepsze efekty przynoszą farby profesjonalne typu ton w ton. Ich użycie wymaga jednak nieco wprawy i profesjonalnej wiedzy, by rezultat był zadowalający. Dlatego zabieg tonowania poleca się wykonywać w salonie. Fryzjer oceni okien fachowca, którego odcienia produktu użyć i jaki jego rodzaj wybrać do Twoich włosów. W domu natomiast możesz zastosować maski ochładzające odcień, których rezultat utrzyma się do kolejnego mycia.

Podsumowanie

Tonowanie za pomocą farby ton w ton oraz tonerów ma wiele zalet. Odświeża kolor, neutralizuje niechciane poblaski i pielęgnuje włosy. Można dzięki niemu też uzyskać pastelowy odcień na pasmach. Preparaty sprawiają, że pukle są miękkie, lśniące i gładkie. Tonowanie jednak warto przeprowadzać u profesjonalisty, który dobierze produkt do rodzaju i odcienia farbowanych włosów.

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz