URODA I ZDROWIE

Jak się wykonuje zabieg laserowej korekcji wzroku?

15 grudnia 2020, dodał: Redakcja

Laserowa korekcja wzroku to zabieg przeznaczony dla osób, które borykają się z wadami widzenia. Wykonuje się go bardzo często ze względu na możliwość całkowitego pozbycia się problemów ze wzrokiem. Ze względu na bezpieczeństwo i skuteczność zabiegu, cieszy się on dużą popularnością. Przyjrzyjmy się dokładnie, jak się do niego przygotować i czego się spodziewać.

laserowa korekta wzroku

Laserowa korekcja wzroku – przed zabiegiem

Laserowa korekcja wzroku zawsze jest poprzedzona badaniem wstępnym. Podczas niego lekarz zapoznaje się z naszą wadą wzroku, stanem zdrowia, zażywanymi przez nas lekami. Dzięki temu stwierdzi, czy możemy poddać się leczeniu i czy jest ono dla nas w pełni bezpieczne. Specjalista określi, czy nasz problem z widzeniem nie powiększy się i czy jest odpowiedni, żeby wykonać zabieg.
Jeśli stwierdzi, że się kwalifikujemy, dostaniemy dokładnie informacje o leczeniu. Przez dwa tygodnie przed operacją nie powinniśmy nosić soczewek kontaktowych. Kilka dni przed należy zrezygnować z napojów alkoholowych oraz kofeiny. Dodatkowo do kliniki należy przyjść bez makijażu.

Jak wygląda zabieg?

Gdy już udamy się na zabieg, lekarz zapozna nas ze szczegółami leczenia. Pierwszym elementem laserowej korekcji wzroku jest podanie znieczulania miejscowego. Są nimi krople, które wpuszcza się do naszych oczu. Kolejnym krokiem jest unieruchomienie powiek przed mruganiem. Robi się to za pomocą rozwórki, ponieważ musimy nieruchomo obserwować światło, które będzie przed nami. W tym czasie laser będzie pracować i korygować naszą wadę wzroku.
Nie możemy się również ruszać, ponieważ może to spowodować, że sprzęt będzie działać na inne miejsce, niż powinien. Znacznym ułatwieniem jest to, że wszystkie lasery mają możliwość śledzenia naszej gałki ocznej, dzięki czemu, gdy nawet lekko spojrzymy w inną stronę, nic się nie stanie, ponieważ sprzęt będzie podążał za nami. Laserowa korekcja wzroku trwa kilka sekund, więc z pewnością każdy przez ten czas da radę patrzeć w jedno miejsce.
Cały zabieg wraz z podaniem znieczulenia trwa parę minut. Po leczeniu zakłada się soczewki, które są opatrunkiem, aby nasze oczy szybciej wróciły do pełnej sprawności. Dodatkowo lekarz, który wykonywał nam operację, ustali z nami termin wizyty kontrolnej, podczas której będzie sprawdzać, czy rany goją się w odpowiedni sposób. Jeśli będziemy czuć się dobrze, po godzinie będziemy mogli wrócić do domu.

Po laserowej korekcji wzroku

Po tej kuracji efekt będziemy mogli zobaczyć już od razu. Jednak do pełnej sprawności wrócimy dopiero po kilku tygodniach. Po zakończeniu zabiegu laserowej korekcji wzroku lekarz powie nam, jak powinniśmy zachować się przez kolejne tygodnie. Przede wszystkim trzeba unikać intensywnej pracy i nakładania makijażu.
Do dwóch miesięcy po zabiegu nie należy kąpać się w morzu czy basenie. Przez ten czas rany na naszych oczach będą się goić, a my szybko zapomnimy o problemach z widzeniem. Laserowa korekcja wzroku to doskonały sposób na pozbycie się soczewek i okularów. Powinni wziąć ją pod uwagę wszyscy marzący o tym, by już na zawsze móc zdjąć okulary lub soczewki.
Więcej informacji znajdziesz na https://blikpol.pl/laserowa-korekcja-wzroku

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

promocje kosmetyków
wazne, zeby sprawdzic date waznosci, moze jest bliska konca?
Pomysł na biznes
Mój salon kosmetyczny działa idealnie, wszelkie nowinki, świetny serwis, szkolenia na nowym sprzęcie,...
Problemy z kręgosłupem
U mnie koniecznie trzeba było zrobić rezonans całego kręgosłupa a teraz czeka mnie rehabilitacja...
Ból w śródstopiu
Może warto zrobić rezonans? Ja szybko dostałam się prywatnie, a po takim dokładnym badaniu...