URODA I ZDROWIE

Jak przygotować dziecko do wyjazdu na obóz narciarski?

9 stycznia 2018, dodał: AnnaK00994

Pierwszy samodzielny wyjazd na obóz to dla każdego dziecka ogromne przeżycie. To nie tylko emocje związane z oczekiwaniem na wspaniałą przygodę i nawiązanie nowych znajomości, ale także obawa przed samodzielnością i rozłąką z opiekuńczymi rodzicami. Odpowiednio przygotowane dziecko poradzi sobie doskonale z czekającym je wyzwaniem. Jak więc przygotować dziecko na wyjazd na obóz narciarski?

Ćwiczenia

Dziecko, które wyjeżdża na obóz narciarski i właśnie tam po raz pierwszy zakłada narty – może odczuwać ogromny stres. To połączenie kilku nieznanych mu sytuacji w jednej chwili. Przygotowania do obozu warto więc zacząć wcześniej, nawet kilka tygodni przed wyjazdem. Nie muszą to być bardzo intensywne przygotowania – wystarczy, że dziecko kilka razy założy narty i zjedzie z łagodnej górki. Ważne, aby oswoiło się ze sprzętem i przekonało “jak to jest”. Kiedy sytuacja nie będzie dla niego nowa, łatwiej poradzi sobie na obozie, nabierze nieco pewności siebie, która pozwoli mu cieszyć się wyjazdem.
Pamiętaj, żeby na początek nauki wybierać łagodny, niedługi stok. Jazda na nartach to trudna sztuka i realna możliwość doznania kontuzji. Powinieneś zrobić wszystko, by dziecko nie zraziło się do tego sportu, a nauczyło się korzystać z niego w sposób bezpieczny, pozbawiony niepotrzebnej brawury. Poza tym kontuzja na kilka dni przed wyjazdem może przekreślić plany.

Sprzęt

To kolejny, niezwykle istotny element przygotowań do wyjazdu. Sprzęt narciarski powinien być dobrej jakości, dopasowany do budowy ciała dziecka, i oczywiście przetestowany w domu, a później na lekcjach przygotowawczych. Jeżeli chcesz, aby twoja pociecha była odpowiednio przygotowana na obóz, dopilnuj żeby ze swoim sprzętem była za pan brat.
Ale narciarski ekwipunek to nie tylko dobrze dopasowane, wygodne narty i buty. To także inne elementy, takie jak:

  • bielizna
  • kurtka
  • spodnie lub kombinezon
  • rękawiczki
  • kask
  • gogle

Zapewnią one młodemu narciarzowi komfort termiczny i bezpieczeństwo. Wybierając kolejne części sprzętu narciarskiego, nie kieruj się przystępną ceną, a wysoką jakością. Każdy element musi być idealnie dopasowany do wzrostu i gabarytów dziecka – ani za luźna, ani za ciasna. Zbyt luźna bielizna lub kombinezon nie zapewni dziecku skutecznej ochrony przed chłodem i wiatrem, a zbyt ciasna – będzie krępowała jego ruchy, nie zapewniając dostatecznej swobody. Źle dobrany kask lub gogle stanowią po prostu zagrożenie bezpieczeństwa dziecka. Jeśli nie czujesz się na siłach dobrać sprzętu samodzielnie – poproś o pomoc kogoś bardziej doświadczonego.

Obóz narciarski tylko pod okiem specjalistów

Najlepszym, co może spotkać dziecko na obozie, jest pełen pasji i zaangażowania opiekun. Warto więc poszukać najlepszego biura podróży, które ma doświadczenie w organizowaniu obozów narciarskich dla dzieci w różnych przedziałach wiekowych. Korzyści płynących z takiego wyboru jest wiele. Przede wszystkim masz pewność, że wysyłasz dziecko z opiekunami, którzy zadbają o jego bezpieczeństwo, pomogą mu właściwie założyć kask i narty i dołożą wszelkich starań, by uchronić młodzieńca przed ewentualną kontuzją.
Kolejny ważny aspekt to organizacja czasu wolnego. Obóz narciarski to przecież nie tylko sama nauka jazdy na nartach, ale także zajęcia dodatkowe. Dobry opiekun zadba o to, by uczestnicy obozu w ciekawy i konstruktywny sposób spędzili czas pomiędzy lekcjami na stoku. Zorganizują zabawy i gry w ośrodku, wybiorą się na spacer. Dzięki temu Twoje dziecko nie będzie się nudziło, a z obozu wróci pełne fantastycznych wspomnień.
Pamiętaj więc, by organizować wyjazd na obóz narciarski z biurem podróży, które może poszczycić się doświadczonym, pełnym pasji i sympatii dla dzieci, personelem. Sprawdź także opinie klientów o wybranym biurze – dzięki temu przekonasz się, że dokonałeś trafnego wyboru.

Obóz narciarski to doskonały pomysł na spędzenie ferii zimowych. Pozwoli Twojemu dziecku na odkrycie w sobie nowych możliwości i zainteresowań, nawiązanie przyjaźni i doświadczenie samodzielności. Obóz zorganizowany przez biuro podróży to wspaniałe przeżycie, dzięki któremu każdy młodzieniec pokocha jazdę na nartach.

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Wideodoradztwo dietetyczne
Brać się za siebie i działać jest z tego najważniejsze, to prawda. Tylko żeby...
Herbata oczyszczająca
Zielona herbata i to nie w torebkach tylko liściasta, to najlepsza z herbat przynajmniej...
jakie są wasze ulubione sklepy z ub…
jak szukacie sukienek to tylko e-sukienki
Remont salonu
remont remontem, a skąd brać pomysły na w miarę tanie urządzenie mieszkania?