Jak przesunąć swoje centymetry? O liposukcji i przeszczepie tłuszczu

28 stycznia 2022, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Liposukcja jest jednym z najpopularniejszych zabiegów z dziedziny chirurgii estetycznej. Pozwala na bezpieczne i szybkie modelowanie sylwetki, dzięki odessaniu niechcianego tłuszczu. W połączeniu z przeszczepem tłuszczu pozwala nie tylko widocznie odchudzić ciało, ale i powiększyć jego wybrane partie, takie jak np. biust czy pośladki. Mimo ogromnej popularności tego zabiegu wokół niego narosło sporo mitów, które powodują, że wiele osób boi się skorzystać z tej wspaniałej metody rzeźbienia sylwetki. W dzisiejszym tekście chcielibyśmy obalić lub potwierdzić najpopularniejsze fakty i mity dotyczące tego zabiegu.

liposukcja

Liposukcja pozwala na pozbycie się nadmiernie nagromadzonej tkanki tłuszczowej. FAKT

U sporej grupy ludzi tkanka tłuszczowa umieszczona w takich miejscach jak brzuch czy uda jest niezwykle trudna do spalenia przy pomocy samych ćwiczeń i diety. W takich przypadkach jedynie liposukcja daje możliwość usunięcia niechcianego balastu i wymodelowanie wymarzonej sylwetki. Dodatkowo odsysanie tłuszczu z wykorzystaniem najnowocześniejszej technologii umożliwia odsłonięcie pokrytych tkanką mięśni, co sprawia, że ciało nabiera atletycznego wyglądu.

Liposukcja jest zabiegiem bezpiecznym i małoinwazyjnym. FAKT

Zabieg, jakim jest liposukcja Vaser Lipo 4D, wykorzystujący nowoczesną technologię to procedura małoinwazyjna i całkowicie bezpieczna. Wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i w obecności anestezjologa. Pozwala to na wyciszenie i uspokojenie pacjenta oraz przeprowadzenie całej procedury w sposób całkowicie bezstresowy. Dodatkowo nowoczesna technologia ultradźwiękowa wykorzystywana w trakcie zabiegu pozwala na precyzyjne oddzielenie tkanki tłuszczowej od innych naczyń i tkanek, dzięki czemu jest to zabieg całkowicie bezpieczny i niepowodujący większych zniszczeń w obrębie organizmu. Mała inwazyjność procedury pozwala również pacjentowi na opuszczenie kliniki tego samego dnia.

Liposukcja jest sposobem na rzeźbienie sylwetki. FAKT

Liposukcja z użyciem ultra nowoczesnego lasera Vaser Lipo pozwala nie tylko precyzyjnie odseparować i usunąć zbędną tkankę tłuszczową, ale i „rzeźbić” w niej. Dzięki możliwości regulowania siły, z jaką rozbijany jest tłuszcz w trakcie zabiegu, lekarz może modelować ciało, uzyskując charakterystyczne zagłębienia, bruzdy czy krzywizny, które są domeną wysportowanej sylwetki.

Liposukcja może zastąpić dietę oraz ćwiczenia. MIT

liposukcja ud

Pomimo że zabieg liposukcji pozwala nam osiągnąć efekt wyszczuplenia sylwetki to do osiągnięcia naprawdę trwałych efektów, pacjent musi zadbać o swoje zdrowie i zmienić styl życia. Po zabiegu należy dbać o regularne ćwiczenia i zdrowe odżywianie, co zapobiegnie ponownemu nagromadzeniu się tkanki tłuszczowej i zniweczeniu efektów zabiegu liposukcji.

Tkankę tłuszczową pobraną w trakcie liposukcji można ponownie wykorzystać. FAKT

Tkanka tłuszczowa odessana w trakcie liposukcji może zostać opracowana w specjalistycznej wirówce, a następnie ponownie użyta do modelowania ciała, czyli lipofilingu. Warto dodać, że jest to zabieg niezwykle bezpieczny, bowiem wykorzystywany materiał jest tkanką własną pacjenta, dzięki czemu ryzyko odrzucenia przeszczepu jest niemalże niemożliwe. Dodatkowo koncentrat tłuszczowy uzyskany dzięki obróbce materiału zawiera niezwykle cenne komórki macierzyste, które przyspieszają regenerację skóry i tkanek po zabiegu.

powiększanie piersi

Komórki tłuszczowe pobrane w procesie liposukcji mogą zostać wykorzystane między innymi do:

  • poprawy owalu twarzy i niwelowania jej asymetrii,
  • wypełnienia zmarszczek oraz bruzd na twarzy,
  • uzupełnienia ubytków w policzkach,
  • korekty kształtu oraz powiększenia ust,
  • powiększenia i modelowania piersi oraz pośladków.

Po zabiegu liposukcji zostaje luźna skóra na ciele. MIT

Wielu pacjentów obawia się, że efektem zabiegu liposukcji nie będzie pięknie wyrzeźbione ciało a luźna i zwisająca skóra. Jest to całkowicie bezpodstawna obawa, bowiem dzięki wykorzystaniu nowoczesnej technologii i innowacyjnym metodom możliwe jest równoczesne odessanie tłuszczu oraz obkurczenie skóry pozostałej po zabiegu. Oczywiście, osoby, które nie chcą wykonywać dwóch procedur jednocześnie, mogą te zabiegi podzielić na dwa oddzielne.

Efekty liposukcji nie będą trwałe. MIT

To, czy efekty liposukcji będą trwałe, w ogromnej mierze zależy od pacjenta. Osoby, które będą przestrzegać zaleceń pozabiegowych nie powinny spodziewać się odbudowy tkanki tłuszczowej. By tak się jednak stało, należy między innymi zadbać o swój styl życia i prawidłowe odżywianie, a także przez okres od 6 do 8 tygodni nosić specjalne ubranie uciskowe. W odpowiednim, wskazanym przez lekarza czasie należy również wprowadzać aktywność fizyczną, która wzmocni ciało i ułatwi utrzymanie efektów. Niestety, jeśli pacjent nie zadba o swoją dietę ani nie będzie przestrzegać zaleceń, tłuszcz odbuduje się w ciągu kilku tygodni, a efekty i trudności zabiegu zostaną zniweczone.

W celu osiągnięcia zadowalających efektów liposukcji czy lipotransferu, a także, aby mieć świadomość, że wykonywane zabiegi są w zupełności bezpieczne, należy wykonywać je wyłącznie w renomowanych klinikach z dużym doświadczeniem, takich jak Genesis Clinic w Krakowie, która cieszy się zaufaniem wśród kobiet. Do grona zadowolonych, w ostatnim czasie dołączyła również Julia Nowakowska, zwyciężczyni drugiej edycji randkowego reality – show “Love Island, wyspa miłości”. Julia jest obecnie jedną z popularniejszych instagramerek i modelek w naszym kraju, a jej konto na instagramie obserwuje prawie 270 tysięcy użytkowników. Zabieg, któremu poddała się sama zainteresowana, to liporzeźbienie ciała metodą Vaser Lipo 4D z BBL. Zabieg charakteryzuje się podwójnymi efektami wymodelowania pośladków oraz wyszczuplenia innej, wybranej partii ciała. O metamorfozie Julii Nowakowskiej, przeczytasz w artykule na stronie blogowej placówki z nią odpowiedzialnej https://genesisclinic.com.pl/blog/rzezbienie-sylwetki-metoda-vaser-lipo-4d-z-bbl-o-zabiegu-julii-nowakowskiej, który w szczegółowy sposób przedstawia opis oferty zabiegu liporzeźbienia ciała przy użyciu nowoczesnych technologii i prezentuje przykładowy jego efekt.

Liposukcja to bezpieczny a przede wszystkim skuteczny sposób na wymarzoną sylwetkę oraz pozbycie się uciążliwego tłuszczu. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych metod zabiegowych możliwe jest również ponowne wykorzystanie tłuszczu i użycie go jako materiał do wypełnienia wybranych partii ciała, co sprawia, że zabieg przynosi podwójne korzyści przy jednym podejściu.

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Sklep a jego reklama ?
To przecież ważne kwestie. Jeśli o to nie zadbacie, to efekt może być...
szkoła trenerów biznesu
Sama byłam na takim szkoleniu i sporo praktycznej wiedzy stamtąd wyniosłam, oczywiście nie...
szkoła trenerów biznesu
Sama byłam na takim szkoleniu i sporo praktycznej wiedzy stamtąd wyniosłam, oczywiście nie...
Tkwienie w nieszczęśliwym związku…
Człowiek nie chce być sam, dla wielu odejście w pustkę bywa bardziej przerażające niż...