„Jak poznać najlepszy rytm życia dla każdego z nas” – dr Antoine Piau

11 stycznia 2022, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Co mówi nam nasz organizm, jakie sygnały wysyła i jak się w nie wsłuchiwać, aby zapewnić sobie długie życie w zdrowiu? W zrozumieniu funkcjonowania ciała człowieka pomoże nam książka Jak poznać najlepszy rytm życia dla każdego z nas” doktora Antoine Piau. Autor w przystępny sposób wyjaśnia, jak spojrzeć z perspektywy zdrowia na 24-godzinny tryb funkcjonowania naszego organizmu. Pokazuje, jak nie ulegać modom, nie wierzyć w cudowne pigułki, proszki i kremy, ale raczej w siebie i własne ciało, o ile zechcemy dać mu szansę. Książka dostępna już od 19 stycznia.

Jak poznać najlepszy rytm naszego życia książka

Budzimy się, przeciągamy… i aktywizują się poszczególne narządy, by sprawnie poprowadzić nas do łazienki na poranną toaletę. Mózg może być jeszcze nieco zaspany, choć, tak jak serce, nigdy nie przerywa pracy. Wkrótce dopada nas burczenie w brzuchu. To czas aby coś zjeść, a przy okazji opowiedzieć o trawieniu i jelitach… Zaczynamy więc wędrówkę od ust po… drugi koniec, i uzyskujemy garść przydatnych informacji o odczuciach smakowych oraz porady dotyczące częstych niestety dolegliwości, jak wrzody czy refluks.

Wchodzimy też do toalety, ale zamiast czytaniem gazet, zapełniamy ten czas wędrówką po jelicie grubym. To normalny, może dla niektórych, nieco wstydliwy proces. Ale aby wiedzieć, jak radzić sobie z problemami, trzeba zrozumieć, jak to działa. Autor uczy nas też, jak obserwować organizm i słuchać jego sygnałów, jak godzić wymogi cywilizacji i kultury z potrzebami naturalnymi. Przy okazji rozprawia się z pewnymi przesądami i pseudo medycznymi poradami. W książce znajdziemy wiele porad dotyczących każdego z cykli naszego życia, od momentu przebudzenia aż do pójścia spać – faz snu, jego zaburzeń i znaczenia dla zdrowia.

Z tego nieco zaskakującego dobowego przewodnika po anatomii i fizjologii wyłania się człowiek jako spójna całość. Mając świadomość tego, jakie procesy zachodzą w naszym organizmie, potrafimy lepiej wsłuchiwać się w jego potrzeby. Kończąc książkę mamy już wiedzę jak sprawić, aby funkcjonował prawidłowo przez długie lata.

Dr Antoine Piau – jest lekarzem i praktykuje w Tuluzie. Regularnie publikuje medyczne felietony w „Le Magazine de la Santé”.

Polecamy wraz z Wydawnictwem MUZA!

Share and Enjoy !

Shares

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Rehabilitacja po przechorowaniu cov…
Wiele osób też potrzebuje wsparcia psychologa, zwłaszcza po ciężkiej chorobie.
Mieszanie podkładów
Ja mieszam podklady różnych marek i nic to nie przeszkadza w makijażu..
Travelist
Fajnie byłoby gdzieś wyskoczyć w lutym, muszę tam zajrzeć
Suknia ślubna - Warszawa
Ja lubię oryginalne kolory sukni ślubnych, biel to nuda.