URODA I ZDROWIE

Jak odróżnić podróbkę od oryginalnych perfum?

22 maja 2020, dodał: Redakcja

Oryginalne perfumy to produkty, których cena jest na ogół dość wysoka, a niektóre projekty mogą naprawdę zaskakiwać tym, ile kosztują. Jednak ma to swoją przyczynę. Takie kosmetyki wyróżniają się specjalnymi właściwościami, cenionymi przez prawdziwe koneserki i koneserów. Proces ich produkcji jest skomplikowany i bardzo rygorystyczny, ale efekt końcowy jest wart takich zabiegów.

 

perfumy markowe

Czym różnią się perfumy najlepszych marek od ich podróbek?

Najpierw warto porównać właściwości oryginalnych perfum z właściwościami kosmetyku, który je naśladuje. Nawet najlepsze imitacje pachną nieco inaczej niż markowe zapachy. Największe podobieństwo wykazują w nucie głowy, czyli w pierwszej fazie rozwijania się woni. Jednak już po kilku chwilach podrabiane specyfiki obnażają swoje pochodzenie. Albo zapach staje się chemiczny, płaski i mało przyjemny (taki też bywa w momencie rozpylenia), albo niemal całkowicie się ulatnia. Pamiętajmy o tym, ze oryginalne zapachy często są dobrze wyczuwalne nawet po wielu godzinach od ich aplikacji na skórę. Na ubraniach mogą utrzymywać się nawet po praniu!

Zalety oryginalnych perfum:

– wydajność,
– trwałość zapachu,
– stopniowe rozwijanie się aromatu na skórze,
– są produkowane na bazie bezpiecznych, starannie wyselekcjonowanych substancji,
– po otwarciu można je przechowywać nawet do 3 lat.

Trzeba nauczyć się rozróżniać oryginalne perfumy od imitacji, bez porównywania ich zapachów. Kupując takie produkty, nie mamy możliwości otworzenia flakoników i przetestowania aromatu. Tester, który wystawiony jest na półce w sklepie stacjonarnym, może być oryginalny, jednak już perfumy stojące obok w zapieczętowanym opakowaniu – nie. Ryzykujemy również, kupując pachnący kosmetyk w mało znanym sklepie internetowym lub od nieznanej osoby sprzedającej perfumy online. Na szczęście istnieją dość proste sposoby na szybkie sprawdzenie, czy perfumy w ogóle są warte naszego zainteresowania.

Zwróć uwagę na kartonik i numer seryjny

Zanim zdecydujesz się na wydanie pieniędzy na perfumy, sprawdź dokładnie na stronach perfumerii cieszących się dobrą opinią lub w renomowanych sklepach stacjonarnych, jak wyglądają oryginalne opakowania kosmetyków, które chcesz mieć. Podróbki pakuje się do mniej lub bardziej podobnych kartoników, jednak nigdy nie są one identyczne jak oryginały. Opakowania markowych perfum zawsze są starannie dopracowane i nawet jeśli ich design jest minimalistyczny, to wyróżnia się elegancją. Ważny jest także celofan, którym pokryte jest opakowanie – powinien być gruby i musi starannie przylegać do pudełka. Tanie imitacje mają zawsze jakieś błędy w nazwie perfum, czasami jest to inne słowo, kojarzące się jedynie z właściwą nazwą pełnowartościowego zapachu. Oglądając kartonik, warto też sprawdzić, czy wytłoczony został na nim numer seryjny. Taki sam powinien znajdować się również na spodzie buteleczki z perfumami. Czasami zdarza się, że kod umieszczony jest w innych miejscach, na przykład z boku opakowana lub flakonu.

Popatrz na flakoniki – na pewno się różnią

Większość liczących się marek bardzo dba o to, by flakoniki, w których zamknięte zostaną czarujące aromaty, wyróżniały się nieprzeciętnym, czasem wręcz artystycznym designem. Oryginalne, zachwycające buteleczki z perfumami po prostu trudno podrobić – trudniej niż same zapachy. Co więcej, koszt ich wykonania jest zbyt wysoki. Dlatego właśnie imitacje perfum mają inne flakoniki. Czasem są dość podobne, ale trudno na ogół je pomylić z oryginalnymi produktami. Co więcej, zazwyczaj mają zupełnie inne nakrętki, które nierzadko okazują się wadliwe, na przykład spadają z buteleczki. Jeśli możesz obejrzeć flakonik, powinnaś też popatrzeć na same perfumy. Często mają inny kolor niż pełnowartościowe egzemplarze.

Ostrożność opłaca się!

Nie ma sensu kupować perfum byle gdzie. Aby uniknąć rozczarowań i straty swoich pieniędzy, należy nabywać takie kosmetyki jedynie w sprawdzonych sklepach z perfumami, takich jak Perfumy.pl. W takich miejscach można znaleźć jedynie oryginalne kosmetyki!

 

 

 

 


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Okna z drewna
Odpowiednio zabezpieczone posłużą przez lata, a przynajmniej nie wydzielają szkodliwych substancji...
Nie lubiane prace domowe
Nawet nie wiedziałabym jak się za to zabrać... Nie ma to jak wyprana świeża...
Czy olejowanie włosów jest skuteczn…
Poza tym do przetłuszczających się włosów takie zabiegi nie są polecane...
Znacie coś na zaczerwienienia?
Fajne są kosmetyki Dermedic dla skory naczynkowej.