URODA I ZDROWIE

Jak działają popularne pasty wybielające do zębów?

19 września 2019, dodał: Redakcja

Mycie zębów dwa razy dziennie pastą z fluorem chroni przed próchnicą i łagodzi inne dolegliwości jamy ustnej, takie jak nieświeży oddech, nadwrażliwość i zapalenie dziąseł. Dużą popularnością cieszą się też wybielające pasty do zębów. Jeśli nie zamierzasz poddawać się zabiegom wybielającym, ale chcesz mieć bielsze zęby, koniecznie zwróć uwagę na tę pastę.

Bielszy i ładniejszy uśmiech

Wybielające pasty do zębów skutecznie usuwają przebarwienia powierzchniowe zębów. Jednak nie mogą zmienić ich naturalnego koloru. Jeśli masz zauważalne, brzydkie plamy po napojach gazowanych, kawie lub papierosach, taka pasta sprawdzi się idealnie. Jeżeli jednak przebarwienia są głębsze, wybierz raczej inne metody wybielające. Skonsultuj się ze stomatologiem, który wybierze właściwy sposób.

Nie spodziewaj się natychmiastowych efektów w przypadku wybielających past do zębów. Zwykle należy stosować je regularnie przez dwa-sześć tygodni. Jeśli jednak chcesz mieć ładniejsze zęby już po pierwszej aplikacji, pomyśl o paście zawierającej niebieski filtr. Zmniejsza żółty nalot na powierzchni zębów. Rezultat jest praktycznie natychmiast zauważalny. Jednak nie jest on tak trwały, jak w przypadku innych metod wybielania.

Długoterminowe efekty wybielające

Wybielające pasty do zębów można stosować regularnie co najmniej dwa razy dziennie. Aby uzyskać świetne efekty, stosuj je przynajmniej przez kilka tygodni. Pamiętaj, że nawet jeśli produkty nie zawierają niebieskiego filtru, mogą nadal zapewniać doskonałe wyniki. Musisz wtedy po prostu dłużej poczekać na efekty.
Szukając dobrych wybielających past do zębów, koniecznie zwróć uwagę na ich skład. Powinny zawierać odpowiednią kombinację środków ściernych. Polerują zęby i eliminują plamy. Do typowych substancji ściernych znajdujących się w pastach możemy zaliczyć:

  • węglan wapnia,
  • węglan magnezu,
  • uwodniony tlenek glinu.

Dużą popularnością cieszy się też pasta zawierająca nadtlenek karbamidu lub nadtlenek wodoru. Ładnie wybiela zęby.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Warto jeszcze raz wspomnieć, że w przeciwieństwie do produktów zawierających nadtlenek karbamidu lub nadtlenek wodoru, wybielające pasty do zębów czyszczą tylko szkliwo. Nie zmieniają jednak koloru zębów.

Takie pasty niekoniecznie sprawdzą się, jeśli masz szare zęby. Lepsze efekty dostrzeżesz, jeśli masz brązowe szkliwo. Z kolei żółtawe po regularnym stosowaniu wybielającej pasty mogą stać się perłowo białe. Pasty wybielające są tanie i łatwe w użyciu. Jeśli masz jakieś wątpliwości, jak je stosować, porozmawiaj o tym ze stomatologiem lub higienistką dentystyczną.

 

 

 


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

garnier color naturals 102
Fajny kolorek na lato, ja bym się tak przefarbowała:)
Peeling
Ja robię domowy peeling z cukru trzcinowego, olejku migdałowego i fusów kawy:)
Gdzie szukać oprogramowania dla fir…
Są też darmowe programy, np. do faktur, które wystarczają w przypadku mniejszych firm.
Piersi
Oczywiście że efekt będzie nietrwały, czyli po odstawieniu kremu czy tabletek spada poziom substancji...