Jak dbać o tatuaż?

15 stycznia 2018, dodał: LogoEwa

Coraz częściej tatuaże zdobią nasze ciała. Jednak aby móc cieszyć się pięknym wzorem przez całe życie, musimy poświęcić trochę czasu na jego właściwą pielęgnację.

Po zdecydowaniu się na odpowiedni wzór oraz miejsce na ciele, na którym zrobimy tatuaż musimy wybrać odpowiednie studio tatuażu. Warto poczytać na ten temat opinie w Internecie, ludzie często polecają lub odradzają dane studio lub tatuażystę, najczęściej w oparciu o własne doświadczenia. Niezbędne jest również przejrzenie prac wykonanych w danym studiu po to, aby mieć pewność, że pracują w nim profesjonalni i utalentowani ludzie. Po podjęciu wstępnej decyzji należy wybrać się do studia nie tylko po to, aby porozmawiać z tatuażystą, ale także w celu oceny warunków tam panujących. Trzeba zwrócić uwagę na sterylność sprzętu, ogólną czystość panującą w pomieszczeniu, ważna jest również atmosfera i nastawienie do klienta.

Kiedy wszystko jest tak jak trzeba, a termin wykonania tatuażu ustalony, należy skupić się na właściwym przygotowaniu. 2, 3 dni przed tatuowaniem należy zrezygnować z picia alkoholu, ponieważ pobudza on krążenie, co utrudni gojenie się tatuażu. W dniu tatuowania dobrze jest również zrezygnować z kawy oraz papierosów. Ważny jest też ubiór, wybierajmy ubrania luźne, przewiewne, z naturalnych materiałów, aby zminimalizować ryzyko otarcia.

Bezpośrednio po tatuowaniu, nasza skóra może być zaczerwieniona oraz obrzęknięta. Taki stan utrzymuje się zazwyczaj do kilku godzin. Po wykonaniu tatuażu skóra zostanie zabezpieczona folią spożywczą, opatrunek zmieniamy w domu po około 3 godzinach po uprzednim delikatnym przemyciu tatuażu wodą z mydłem bezzapachowym oraz posmarowaniu maścią poleconą przez tatuażystę. Po zdjęciu folii nie wolno dopuścić do wysychania tatuażu. Należy smarować go maścią 3-4 razy dziennie, nie drapać i nie doprowadzić do zanieczyszczenia.

Po około 2 dniach na tatuażu pojawią się strupki, którym może towarzyszyć swędzenie. Pamiętajmy, aby się nie drapać i nie zrywać strupków, gdyż może dojść do przebarwień. Powinny one same odpaść. Tatuaż dalej smarujemy maścią aż do całkowitego wygojenia.

Przez około 2 miesiące należy unikać długotrwałego moczenia tatuażu, zamiast kąpieli warto wziąć szybki prysznic, nie wolno kąpać się w zbiornikach wodnych, opalać się (również w solarium) oraz korzystać z sauny.

Jak widzimy istnieją pewne ograniczenia, jednak warto się do nich dostosować, aby tatuaż na zawsze pozostał ładną ozdobą naszego ciała.

 

zobacz również:

Czy tatuaż jest niebezpieczny?

Tatuaż na odbycie

Tatuaż na zębach – hit czy kit?

Tatuaże ze złota – czyli najdroższy tatuaż świata!

 

 

 Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Jeden komentarz do Jak dbać o tatuaż?

  1. avatar kiel napisał(a):

    Tatuaze sa super, ja mam na glowie, a wlasciwe poddalem sie zabiegowi mikropigmentacji skory glowy w microhaair w poznanu jak masz problem z wlosami to idz tam

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

Naturalne płatki mydlane do prania Enklare NumberOne
Delikatne dla skóry, wykonane na bazie mydła naturalnego Enklare
Cena:
17,90 zł
Aktywna podstawka do wody
Technologia żywej wody „Living Water Technology”
Cena:
390 zł
100% woda kokosowa!
Bez cukru i chemii - 24 opakowania
Cena:
145 zł
Najlepsza oferta bielizny nocnej
Tylko na bielizna9.com!
Piękna bielizna na każdy dzień!
Sprawdź na bielizna9.com!
Body wyszczuplające i modelujące
Modelujące talię, wygładzające linię bioder
Cena:
45 ZŁ

FORUM - bieżące dyskusje

program do obsługi kancelarii
Witam. Prowadzę własną kancelarie, ale ostatnio moja firma zmaga się z trudnościami finansowymi....
Mezoterapia igłowa - gdzie w Warsza…
Ja polecam Love Skin Clinic w Wilanowie. Miejsce powstało niedawno, więc na początku...
Gdzie wybieracie się na urlop?
Mazury :) Z mężem zdecydowaliśmy się na wynajem busa w Warszawie http://www.tanibusik.eu/ i jedziemy całą...