W Polsce tatuaż na dowolnej partii ciała wykonać mogą jedynie pełnoletni obywatele. W przypadku nieco młodszych klientów salony tatuażu wymagają zgody rodzica bądź opiekuna. Ten wymóg nie obowiązuje pacjentów, którzy w gabinecie stomatologicznym podejmą decyzję o ozdobieniu zębów. W jaki sposób się je wykonuje, kto decyduje się na tego typu zabieg i z jakimi konsekwencjami powinny liczyć się takie osoby?
Kaczor Donald, ulubiona gwiazda kina, sportowiec, albo aktualna partnerka bądź partner- ich wizerunkami możecie ozdobić wasze zęby. W celu wykonania tatuażu na którymś z kłów, albo zębów trzonowych, musicie udać się do dentysty. Tam wykonany zostanie odlew zęba. Wraz z wybranym przez was rysunkiem zostanie przesłany do specjalisty. W zależności od ilości zamówień po niecałym miesiącu ponownie wylądujecie na fotelu stomatologa, który wykona cementowanie zęba z tatuażem. Niecierpliwi klienci mogą zdecydować się na tatuaż na koronkach uzębienia.
Większość z was może się zastanawiać po co wykonywać tatuaż w miejscu, w którym nie rzuca się on w oczy? Dodatkowo należy pamiętać, że ze względu na małą ,,powierzchnię artystyczną” specjalista będzie mieć ograniczone pole popisu, więc obrazek, który chcemy uwiecznić na danym zębie nie powinien być zbyt skomplikowany, ani rozbudowany. Pocieszający może wydawać się fakt, że jeśli znudzi nam się tego typu ozdoba w prawie bezbolesny i szybki sposób można jej się pozbyć.
Tatuaż wykonany na zębie może również spełniać inną formę niż estetyczną. Mike McAlpine z Uniwersytetu Princeton jest pomysłodawcą tatuażu, który informuje o stanie zdrowia swojego właściciela. Symbol stworzony za pomocą grafenu posiada bowiem cudowne właściwości wykrywania w ludzkiej ślinie bakterii odpowiedzialnych za różne dolegliwości.. Na podstawie analizy wyglądu tatuażu można będzie zdiagnozować wczesne stadium choroby.
Pomijając powyższą kwestię należy wziąć pod uwagę, że nawet takie maleńkie dzieło sztuki, które ktoś wykonał z ogromną precyzją w rzeczywistości szpeci zadbany i śnieżnobiały uśmiech, sprawiając, że tatuaż nie jest postrzegany jako ozdoba lecz jako… pozostałość po jedzeniu…
Zobacz również:
1. Czy tatuaż jest niebezpieczny?
2. Pierwszy na świecie tatuaż oka! – zobacz kto się na niego odważył!
3. Co zrobić z niechcianym tatuażem?
4. Naklejany tatuaż na usta – modne fantazyjne usta z Violent Lips!