IPL fotoodmładzanie – Katowice | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

IPL fotoodmładzanie – Katowice

12 grudnia 2012, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Mało elastyczna skóra, pojawiające się drobne zmarszczki, przebarwienia czy popękane naczynka są powodem wielu kompleksów. Na szczęście istnieje możliwość, aby zlikwidować te szpecące mankamenty w gabinetach medycy estetycznej, w których jednym z częściej używanych urządzeń jest IPL.

Laser ten wychodzi naprzeciw pragnieniom klientów, którzy na długi czas chcą poprawić swój wygląd.

IPL różni się od tradycyjnego laseru, podobnie jak on emituje wiązkę promieni, ale nie są one jednak jednolite i spójne a rozproszone i różnej długości. Ta najnowsza technologia pozwala na wielokierunkowe, stymulujące syntezę kolagenu jak również usuwające plamki, zaczerwienienia i zmarszczki działania światła, docierającego na różną głębokość naszej skóry. Impulsy światła docierają do skóry w ułamkach sekundy i niszczą nadmiar melaniny lub hemoglobiny, które są punktem docelowym działania światła IPL.

Za pomocą IPL można wykonać zabieg fotoodmładzania, którego zaleta jest nie tylko znaczna efektywność, ale brak konieczności absencji w pracy, ponieważ następnego dnia na skórze nie widać wyraźnych oznak przeprowadzonego zabiegu. Zabieg fotoodmładzania redukuje zmarszczki, zmniejsza ilość rozszerzonych naczyń krwionośnych na twarzy, redukuje zmiany barwnikowe oraz poprzez wpływ na włókna kolagenowe (ich termiczne skrócenie) zwiększa napięcie skóry. Zabiegiem można wykonać w obrębie skóry twarzy, szyi i dekoltu a także grzbietowej powierzchni rąk.

Światło emitowane przez IPL jest bardzo skuteczną metodą uzupełniającą leczenie trądziku. Powoduje szybkie gojenie się istniejących zmian oraz zapobiega powstawaniu nowych. Precyzyjnie dobrana wiązka światła wnikając w głąb skóry i oddziałując na gruczoły łojowe ogranicza produkcję serum. Urządzenie to posiada również właściwości bakteriobójcze, spektrum światła niszczy szybko namnażające się bakterie, które odpowiadają za powstawanie trądzikowych zmian zapalnych. Często stanowi alternatywę dla leczenia farmakologicznego, które nierzadko łączy się z dużymi ograniczeniami pacjenta i skutkami ubocznymi.

Efekty zabiegów wykorzystujących światło IPL zależą od indywidualnych predyspozycji człowieka oraz od rodzaju skóry. Jednak, przeważnie w przypadku zabiegów przeciwdziałających starzeniu, czy też zwężających naczynia krwionośne efekty są już widoczne po jednym zabiegu.

IPL może być stosowane do każdego rodzaju skóry, szeroki zakres fal pozwala na idealne dopasowanie do różnych typów skóry i zmian skórnych. Wyjątek stanowi opalona skóra. Urządzenia oraz system operacyjny w nie wbudowany nie jest skomplikowany do obsługi. Ustawienia dotyczące podstawowych zabiegów zostały zaprogramowane przez producenta, natomiast siła natężenia impulsu światła może być dostosowana do indywidualnych potrzeb danej osoby. Bardzo ważny jest również fakt, iż zabiegi wykonywane za pomocą IPL nie mają skutków ubocznych i nie wymagają rezygnacji z  normalnego trybu życia po wykonanym zabiegu.

Podsumowując IPL umożliwiają przeprowadzenie wyjątkowo skutecznych, trwałych oraz bezpiecznych zabiegów, które odmładzają i redukują różne defekty skórne takie, jak:

– blizny

– przebarwienia

– rozszerzone naczynia krwionośne

– rumień

– rozstępy

– zmiany trądzikowe

– drobne zmarszczki.

 • Klinika Medycyny Estetycznej
  Med Estetica

  Katowice 40-083
  ul. Zabrska 7-9

www.medestetica.com.pl

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

2 komentarzy do IPL fotoodmładzanie – Katowice

 1. avatar Kama pisze:

  Wysłałam moją mamę na terapię IPL do salonu Prestige w Katowicach. Stawiała opór oczywiście, ale potem była zachwycona. Gorąco polecam na zmęczoną, pozbawioną elastyczności cerę wszystkim paniom w dojrzałym wieku. Zabieg jest bezbolesny i bardzo efektywny.

 2. Chciałbym wszystkim zainteresowanym przedstawić istotny wątek w całej sprawie IPL, skuteczności zabiegów i pożądanych efektach terapeutycznych.
  Jestem inżynierem mechatroniki od 2009 zajmuję się zaawansowanymi urządzeniami do kosmetologii i medycyny estetycznej głównie wykorzystującymi technologię IPL. Dbam o stan techniczny i usuwam usterki w tych urządzeniach w Polsce i w Europie.
  Działam całkowicie niezależnie od producentów, od dystrybutorów i sieci salonów. Dzięki temu mogę się wypowiadać w pełni obiektywnie. Dlaczego? ponieważ poziom niezadowolenia z zabiegów IPL robi się zatrważający i wynika tylko i wyłącznie z oszustw w gabinetach, których ofiarami stają się , słusznie niezadowoleni klienci. Tak więc zapraszam do dosyć długiej lektury, ale rzucającej światło na całą sprawę.
  Kluczowe podczas prawidłowo przeprowadzonego zabiegu są dwie rzeczy: stan techniczny urządzenia i kompetentny personel. Jeżeli te elementarne sprawy są na dobrym poziomie, to seria zabiegów przyniesie oczekiwane skutki. Bardzo proste i oczywiste , prawda?
  – Odnośnie personelu. Nie chciałbym się wypowiadać szczegółowo, gdyż to nie moja specjalizacja. Mimo to, w zaawansowanych zabiegach kompetencje, wykształcenie i doświadczenie jest bardzo ważne, każdy sobie z tego zdaje sprawę. Ciężko jest jednak znaleźć gabinet w którym pracują właśnie takie osoby. Ale może warto przed poddaniem się zabiegowi zapytać, kto będzie wykonywał nam ten zabieg? W końcu oddajemy własne ciało pod bardzo zaawansowany sprzęt w cudze ręce. Warto, aby to był przynajmniej licencjonowany kosmetolog, który poszerzył kwalifikacje profesjonalnymi kursami z obsługi urządzenia i posiada na to certyfikat. Wszystko po to aby zabieg był bezpieczny i przy okazji skuteczny.

  – Druga sprawa: stan techniczny urządzenia. O i tu zaczynają się największe „kwiatki”, leży w nich 80% problemów ze skutecznością tych zabiegów. Przybliżając państwu zasadę działania IPL. Intensywnie Pulsujące Światło (Light) emitowane jest z bardzo precyzyjnie wykonanej lampy ksenonowej, znajdującej się w głowicy zabiegowej, która przykładana jest do ciała w czasie zabiegu. To właśnie z takiej lampy pochodzi cała energia, która działa terapeutycznie, lub nie. Stan techniczny takiej lampy jest niebagatelny, gdyż posiadają one określoną, żywotność, po której się nie nadają do przeprowadzania skutecznych i bezpiecznych zabiegów.
  Więc, w czym problem?
  Z punktu widzenia klienta i pacjenta, jest to sprawa jak najbardziej oczywista i prawidłowa. Gabinet wyposażony w urządzenie chcąc oferować dobre skuteczne zabiegi powinien posiadać w 100% sprawny sprzęt. Nie ma cudów, jest to bardzo precyzyjne narzędzie do wykonywania zabiegów. Powinno być sterylnie czyste (z tym jest w gabinetach kosmetycznych dramat, wiem z doświadczenia) i w pełni sprawne. W przeciwnym razie nie ma szans na przeprowadzenie skutecznego zabiegu, a wtedy pieniądze wydane na zabieg są zmarnowane.
  A teraz punkt widzenia właściciela gabinetu. Aby zapewnić swoim klientom skuteczne zabiegi, konieczne jest dbanie o sprzęt, czyli regenerowanie głowic zabiegowych, aby lampy były zawsze w 100% sprawne. Jest to dosyć drogie przedsięwzięcie w związku z czym, tu pojawiają się oszczędności kosztem sprawności sprzętu, kosztem skuteczności terapii i kosztem klientów, którzy przez to nie mają efektów. Po prostu właściciele najzwyczajniej w świecie tego nie robią i oszukują klientów.
  Można się dopatrywać przyczyn i w dużej mierze są one oczywiste. Nie chciałbym nikogo bronić, ale po prostu zrozumieć zjawisko. Jedna bardzo ważna kwestia, to portale zakupów grupowych, które wywindowały zniżki na tego typu zabiegi w dużych miastach. Ceny z punktu widzenia klienta są okazyjne -to świetnie. Z punktu widzenia właściciela gabinetu, są bardzo niskie – dramat. Nie stać go przez to na dbanie o urządzenia i oferowanie skutecznych zabiegów. Oczywiście to jest tylko jeden z punktów odniesienia w tym procederze i nie należy dyskredytować zakupów grupowych. Zdarzają się kompetentne salony oferujące okazyjne ceny na sprawnym sprzęcie, znam taki tylko jeden.
  Niestety problem jest w tym, że klienci nie mają za bardzo możliwości się przed tym bronić, ani tego sprawdzić. Wykonywane są niemające żadnego sensu błyski w czasie zabiegu, bo klient i tak nie posiada przy sobie sprzętu laboratoryjnego do zweryfikowania stanu lampy i parametrów zabiegowych. „Klient nie sprawdzi tego, nic nam nie udowodni, możemy mu wmówić wszystko, niech przychodzi, zostawia pieniądze za nieskuteczne zabiegi, eksploatacja sprzętu i tak nas nic nie kosztuje”– to jest punkt widzenia takiego właściciela.
  Tak więc, teraz małe statystyki. Bo przecież to nie jest zjawisko wyjątkowo rzadkie, jednak niestety globalne. Tak powszechne, że trudne do wyobrażenia. O skali wielkości tej skali może da wyobrażenie przykład Warszawy. W naszej stolicy mamy około 200 gabinetów oferujących w swoich usługach zabiegi z wykorzystaniem IPL. Ja jako serwis sporą większość z tych miejsc odwiedzam osobiście i naprawiam usterki. Dokładnie wiem, co gdzie jest w jakim stanie technicznym, a co za tym idzie, jakie są szanse na to, że klient, który trafi do tego gabinetu będzie miał przeprowadzony skuteczny zabieg. Z pełną szczerością i odpowiedzialnością, w Warszawie poleciłbym około 15 gabinetów, których usługami warto się zainteresować, ponieważ sprzęt jest w normie, a tylko 5 jako profesjonalne i skuteczne, bo wiem również, że personel jest kompetentny. W skali kraju to zjawisko jest w bardzo zbliżonych proporcjach.
  To wszystko sprawia, że w szukaniu gabinetów oferujących skuteczne zabiegi trzeba mieć po prostu szczęście lub wykazać się sporą dociekliwością, aby nie zostać oszukanym. Zachęcam do pytania obsługi w gabinetach o sprawy z założenia oczywiste, o kompetencje personelu i potwierdzenie stanu technicznego urządzenia.
  Z uwagi na to, że cały proceder jest również frustrujący dla mnie jako serwisu, gdyż gabinety wielokrotnie bez pojęcia doprowadzają urządzenia do tragicznego stanu. Kilkukrotnie kwalifikowało się to najzwyczajniej w świecie na bezmyślne narażenie klientów na utratę zdrowia, lub jeszcze gorsze w skutkach konsekwencje. Tłumaczenie takim właścicielom gabinetów nie przynosi często najmniejszych rezultatów. Stanowisko serwisu jest po stronie uczciwych i rzetelnych gabinetów jak i klientów. W związku z tym staram się dotrzeć do Państwa, jako potencjalnych klientów, którzy mają wybór i prawo korzystać tylko ze sprawdzonych, bezpiecznych i skutecznych urządzeń. Chciałbym również zwrócić Państwa uwagę na to, że Polskie Centrum Serwisowe IPL nie siedzi z założonymi rękoma.
  Od dwóch lat prowadzone jest w serwisie certyfikowanie regeneracji głowic zabiegowych. Po przeprowadzonym serwisie dołączany jest certyfikat z unikalnym numerem, który w gabinecie może być eksponowany, a klient może w łatwy sposób zweryfikować jego autentyczność. Jednakże autorytet Polskiego Centrum Serwisowego IPL jest nie do końca uczciwie wykorzystywany. Jednorazowy certyfikat jest przedstawiany jako gwarancja jakości na wiele urządzeń nie objętych serwisem i dodatkowo przez wiele miesięcy tracąc ważność. Wniosek jest taki , że klient ponownie jest oszukiwany. Warto swoje wątpliwości weryfikować bezpośrednio kontaktując się z serwisem, jeśli istnieje taka potrzeba.
  Od lutego uruchomiona jest odświeżona wersja strony internetowej, gdzie znajduje się zakładka referencje (http://www.gancservice.pl/referencje.html ) Wymienione są tu na krótkiej liście kompetentne salony kosmetyczne, pod którymi Polskie Centrum Serwisowe IPL podpisuje się z pełną odpowiedzialnością. Lista będzie powoli (z uwagi, że dobrych salonów jest niewiele) rozbudowywana i uzupełniana o uczciwe gabinety , w których zaawansowane urządzenia są pod stałą kontrolą. Nie jest to dożywotnia lista, pozycja gabinetu w każdej chwili może być usunięta w przypadku stwierdzenia naruszenia standardów i rygorystycznych norm. Stan techniczny urządzeń w tych gabinetach jest stale monitorowany.
  Zachęcam do sprawdzania, czy Państwa gabinet widnieje na tej liście.
  Całość oczywiście nie skreśla jakiejś małej części gabinetów kosmetycznych, które mogą oferować skuteczne zabiegi na dobrych niezawodnych urządzeniach, ale są to na pewno pojedyncze przypadki. Zachęcam szczerze do zadawania pytań w gabinecie, w którym mamy zamiar wykonać zabiegi.
  Proszę być ŚWIADOMYM KLIENTEM, na pewno przyniesie to Państwu duże korzyści.

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Jak podlewać kwiaty w domu?
Też tak robię. Zdarza mi się niestety niektóre przelać, jeśli się zapomnę...
Dom w stodole?
Bardzo mi się podobają takie odnowione budynki, zwłaszcza jeśli został zachowany dawny styl. Uwielbiam...
Na czym dobrze wyglądają kwiatowe m…
Bardzo podobają mi się kwiatowe motywy na obrusach. No i na zastawie stołowej,...
Najpopularniejsi autorzy ostatnich …
Zachwycił mnie Michał Śmielak. Jego znakomite thrillery pochłaniam z wypiekami na twarzy.