Ile czasu utrzymuje się efekt po modelowaniu ust?

7 czerwca 2024, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Modelowanie ust kwasem hialuronowym staje się coraz bardziej popularną metodą poprawiania ich naturalnego wyglądu. Dzięki tej metodzie możesz uzyskać zarówno większą objętość, jak również zniwelować asymetrię czy przyczynić się do lepszego nawilżenia delikatnej i wrażliwej skóry w tej okolicy. Zabieg powiększania ust nie zajmuje wiele czasu, jednak pozostaje pytanie, jak długo możesz cieszyć się jego efektami? Sprawdź!

usta

Powiększanie ust kwasem hialuronowym – na czym polega?

Powiększanie ust z wykorzystaniem kwasu hialuronowego jest jednym z najczęściej wybieranych zabiegów w sprawdzonych gabinetach medycyny estetycznej. W jego trakcie kwas wstrzykuje się bezpośrednio w czerwień wargową przy pomocy niezwykle cienkiej igły. Co ważne, odbywa się on w znieczuleniu miejscowym – przed iniekcją w Twoje usta zostanie wsmarowany specjalny krem znieczulający zawierający lidokainę. Dzięki niej odczuwanie dyskomfortu jest zmniejszone do minimum i nie musisz obawiać się bólu.

Modelowanie ust kwasem hialuronowym przeprowadza się w oparciu o kilka podstawowych technik. Wśród tych najpopularniejszych można wymienić modelowanie ust na płasko. Możesz liczyć na niezwykle dokładnym wymodelowaniu górnej wargi, jak również łuku kupidyna. Dolna warga natomiast poddawana jest zabiegowi na wąsko, co pozwala uzyskać efekt symetrii. Jeśli obawiasz się nadmiernego uwypuklenia ust po zabiegu – nie wchodzi ono w grę. Nie będą odstawać, co możesz zauważyć patrząc na swoją twarz stając do lustra bokiem.

Efekty po zabiegu modelowania ust kwasem hialuronowym widoczne są niemal natychmiastowo. Możesz liczyć nie tylko na poprawę ich konturu. Stają się również lepiej nawilżone, bardziej jędrne i wyraziste – odzyskują swój naturalny kolor. Ponadto zarówno mniejsze, jak i większe zmarszczki zlokalizowane w okolicach ust zostają zniwelowane, co nadaje młodzieńczego wyglądu.

Pamiętaj jednak o tym, że istnieją przeciwwskazania do wykonania zabiegu powiększenia ust. Kobiety w ciąży i w trakcie laktacji nie powinny się na niego decydować, podobnie jak osoby z nadwrażliwością na kwas hialuronowy. Przeszkodą na drodze do modelowania ust są również m.in. trądzik czy opryszczka. Zrezygnuj z modelowania, jeśli masz tendencję do blizn przerostowych czy też zmagasz się z chorobami układu immunologicznego.

Zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym – jak długo się goją?

Jak długo musisz poczekać, aż usta po zabiegu modelowania kwasem hialuronowym będą całkowicie wygojone? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od Twoich predyspozycji, w tym m.in. zdolności do regeneracji tkanek, ilości zastosowanego preparatu czy też stylu życia, jaki prowadzisz.

Można jednak przyjąć, że po ok. dwóch tygodniach od wizyty w gabinecie medycyny estetycznej Twoja usta będą wygojone. W niektórych przypadkach proces ten może wydłużyć się do miesiąca. Potem jednak możesz cieszyć się finalnym efektem – odpowiednim kształtem w duecie z wybraną wielkością.

Co ważne, możesz jednak nieco przyspieszyć regenerację ust po zabiegu ich powiększenia. Specjaliści polecają np. maści na bazie arniki czy wyciągu z kasztanowca. Posiadają one właściwości, dzięki którym wybroczyny szybciej się wchłaniają. Oprócz tego stosuj zimne okłady, jak również nawilżające kremy pozabiegowe.

Modelowanie ust – ile się utrzymuje efekt?

Efekty po modelowaniu ust kwasem hialuronowym utrzymują się od 8 do 12 miesięcy. Po tym czasie zalecane jest wykonanie kolejnego zabiegu. Pamiętaj jednak o tym, że to, jak długo będziesz cieszyć się z poprawy konturu i wielkości ust w dużej mierze zależy od Twojego stanu zdrowia.

 

 

 Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Czapeczka dla dziecka
Czapka z daszkiem to popularne i praktyczne nakrycie głowy na upał. Wybierając takie nakrycie...
Rutyna w związku, co zrobić ?
Rutyna manifestuje się poprzez powtarzalność działań, brak nowości oraz spadek emocjonalnej i fizycznej intymności....
Jaki zegarek kupić
Można przyjąć, że dobry zegarek kosztuje co najmniej kilkaset złotych – jego cena...
Blizny na twarzy krępujące :(
Można bez, problemu wykładzie bliznydzięki różnego rodzaju peelingom i zabiegom przeprowadzanym w gabinetach kosmetycznych,...