Hydrolat woda kwiatowa – efekty stosowania
Hydrolaty są idealnym produktem dla skóry suchej, zmęczonej i wymagającej dodatkowego nawilżenia. Dodatkowo łagodzą i odżywiają co stanowi podstawę pielęgnacji skóry. Zobacz co to takiego? Jak stosować hydrolaty? Jakie posiadają właściwości?
Co to takiego?
Hydrolaty nazywane są również wodą kwiatową lub roślinną. Woda ta pozostaje po produkcji olejków zapachowych. Proces destylacji oddziela za pomocą pary wodnej olejki eteryczne od wody. Hydrolat to woda, w której zostały rozpuszczalne, niewielkie ilości olejku eterycznego oraz cząstki roślinne.
Możesz kupić hydrolaty z Internecie. Pamiętaj, że woda kwiatowa nie posiada sztucznych konserwantów i przez to szybko się psuje. Trzymaj ją w lodówce, aby jak najdłużej zachowała swoją świeżość.
Hydrolaty stosuje się jako półprodukt, aby stworzyć oryginalne i własne kosmetyki na bazie wody kwiatowej lub możesz ją użyć zamiast toniku, czy wody odświeżające.
Dla każdego
Wodę kwiatową dobiera się odpowiednio do cery oraz jej stanu. Na rynku największą popularnością cieszy się woda różana. Idealnie nadaje się ona dla przesuszonej skóry, a dodatkowo działa antyoksydacyjne oraz oczyszczająco. Ten hydrolat wzmocni również Twoje naczynia krwionośne. W bardzo łatwy i szybki sposób możesz odświeżyć swoją cerę. Wystarczy, że użyjesz spryskiwacza do twarzy, a odstawisz tonik. Innym sposobem jest nasączenie wacików i pozostawienie ich na 10 minut na powieki.
Innym hydrolatem równie popularnym jest woda pomarańczowa. Działa antyoksydacyjne oraz wzmacniająco. Stosując hydrolat pomarańczowy ujędrnisz swoją skórę i dodasz jej blasku oraz witalności. Ten hydrolat odpowiednio nawilży Twoją skórę i oczyści.
Cera tłusta
Tutaj świetnie sprawdzi się woda oczarowa, czyli z drzewa oraz kwiatów oczaru wirginijskiego. Ten hydrolat doskonale poradzi sobie z Twoimi rozszerzonymi porami, a ponad to zmniejszy wydzielanie sebum i usprawni ukrwienie. Stosuj ten hydrolat do cery naczynkowej, aby obkurczyła naczynka krwionośne.
Woda lawendowa zalecana jest osobom ze skłonnością do stanów zapalnych skóry oraz z nadmiernym wydzielaniem sebum. Hydrolat lawendowy odświeży oraz poprawi napięcie naskórka dodając Twojej skórze połysku oraz elastyczności.
Skóra wrażliwa
Tutaj hydrolaty sprawdza się świetnie przy pieczeniu, łuszczeniu się skóry oraz na wszelkie podrażnienia. Hydrolat różany złagodzi zaczerwienienia oraz usprawni kondycję Twojej skóry. Z kolei woda z lawendy pomoże na stany zapalne, podrażnienia oraz wszelkie uszkodzenia. Hydrolat bławatkowy dzięki solom mineralnym idealnie nada się na skórę podrażnioną po solarium i depilacji. Woda z drzewa oczarowego nada się na oparzenia słoneczne.
Stosowanie
Hydrolaty mogą mieć różne zapachy i nieraz silniejsze od olejków eterycznych. Najlepiej będzie jeżeli kupisz małe opakowanie danej wody kwiatowej i sprawdzisz, czy działanie oraz zapach Ci odpowiadają.
Jako tonik stosuj hydrolat rano oraz wieczorem spryskując twarz, szyję oraz dekolt. Po chwili zetrzyj nadmiar wody płatkami kosmetycznymi.
Na cerę alergiczną rozcieńczaj hydrolat w proporcji 1:1 z wodą.
zobacz również:
6 pomysłów na domowe maseczki – jak pielęgnować cerę?
Właściwości ogórka i przepisy na odmładzające maseczki
Jak zadbać o suche włosy? Najlepsze domowe maseczki!
Skóra sucha skuteczne domowe maseczki