Grudzień z magazynami Media Service Zawada

6 grudnia 2021, dodał: pinkmause
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Czasopisma dla dzieci spełniają mnóstwo funkcji edukacyjnych i rozrywkowych. W dyskursie naukowym pojawiają się takie określenia jak: wspieranie rozwoju i osobowości, dostarczanie interesujących przeżyć, pobudzanie wyobraźni oraz udzielanie odpowiedzi na trudne pytania. Kontakt z książką czy czasopismem odgrywa istotną rolę we wspieraniu i inspirowaniu wszechstronnego rozwoju dzieci zarówno w obszarze wiedzy, jak i emocji, a także kształtowania wyobraźni.

 

Media Service Zawada wydaje kilkanaście o ile nie kilkadziesiąt różnych tytułów dedykowanych dzieciom w różnym wieku. W tym zarówno magazyny dla dziewczynek, jak też dla chłopców, których interesują duchy, kosmici i piłka nożna. W uniwersum świata ulubionych bohaterów magazyny dla dzieci oferują wszelkiego rodzaju zabawy, kolorowanki, quizy i gry umysłowe: krzyżówki, wykreślanki, rebusy czy łamigłówki. Magazyny i książeczki są kierowane także do świadomych rodziców, którym zależy na dostarczaniu dzieciom wartościowych produktów, stymulujących rozwój i kształtujących różnorodne kompetencje, a jednocześnie umożliwiających wesołą zabawę z ulubionymi bajkowymi bohaterami. Wraz z Nadią, Maksem i Kasjanem przedstawiamy nowe numery popularnych magazynów Media Service Zawada.

 

Magazyn MiniMini+ 6/2021 (grudzień)

MiniMini+ to polski kanał przeznaczony dla dzieci w wieku przedszkolnym. Powstał specjalnie z myślą o najmłodszych widzach i o ich potrzebach. Bawi i uczy. Inspiruje i rozwija. Bajki MiniMini+ wpływają na rozwój intelektualny, emocjonalny i społeczny maluchów, pokazując pozytywne wzorce zachowań, poszerzając słownictwo oraz tłumacząc otaczający świat. Rodzice mogą mieć pewność, że dzieci oglądają treści odpowiednie dla nich. Na antenie MiniMini+ mali widzowie znajdą bajkowe postaci i seriale popularne wśród dzieci na całym świecie, takie jak: Przyjazna Rybka MiniMini, Bobaski i Miś, Strażak Sam, Bob Budowniczy, Świnka Peppa, Tomek i przyjaciele, Bing, Luluś i Kropka, Barbie, Wissper, My Little Pony czy Ciekawski George i wiele innych.

 

Magazyn Media Service Zawada z postacią rybki MiniMini jest skierowany do najmłodszych w wieku 2-6 lat. W obecnym numerze mali czytelnicy znajdą bajeczę do czytania przez rodziców (Najszybszy w oceanie) z pytaniami do czytanki, zabawy geometryczne z Bobaskami i Misiem oraz zabawy matematyczne z bohaterami Strażaka Sama, a także ciekawostki i zadania związane z gąbkami objaśniane i tłumaczone przez rybkę MiniMini, wykreślankę literkową, wyszukiwankę różnic z Odo, łączenie kropek, specjalne zadanie dla detektywa, niezwykłą grę-kolorowankę i ogromny labirynt Barbie (Spotkanie pod wodą), zabawy z kolorami z Ciekawskim George’m oraz z paczką z Pikwik. Magazyn proponuje dzieciom aktywności wspierające ich rozwój, kreatywność i rozbudzające ciekawość.

 

Do każdego numeru magazynu dołączona jest także wartościowa zabawka. W tym numerze dzieci znajdą 3 prezenty – wyjątkowe niespodzianki: 1 z 12 słodziaków ze Studia Pets, arkusz ślicznych supernaklejek oraz niespodzianka – u nas karty z My Little Pony. Na naszych maluchach, jak zawsze największe wrażenie zrobiły cudne figurki piesków i kotków, które mieszkają w kolorowych walizeczkach. Do naszej niezwykłej i nietypowej rodziny dołączyły psiaki: Romeo i Szczęściarz oraz kociaki: Bella i Łobuziak. Figurki nie są duże, ale są tak słodkie i pięknie wykonane, że podobają się każdemu, nawet nam dorosłym.

 

 

Magazyn Ben 10 6/2021

Ben, bohater filmów animowanych, jest przeciętnym chłopcem do dnia, w którym znajduje niesamowite urządzenie zwane Omnitrix. Jest to broń obcych pozwalająca mu na przeobrażanie się w superbohaterów, a każdy z nich obdarzony jest inną nadprzyrodzoną mocą. Pod ich postacią Ben broni świat przed złem i rozprawia się z kosmicznymi potworami. To jeden z ulubionych bohaterów niemal wszystkich chłopców. Dzięki tego typu postaciom chłopcy czują się odważni i docenieni. Fenomen bajkowego bohatera znajduje swoje odzwierciedlenie w chłopięcej popkulturze. Postać chłopca z kosmicznym zegarkiem wkroczyła do świata dzieci i jego wizerunek zdobi ubrania, pościel, artykuły szkolne i przedmioty domowego użytku, a także zawędrowała na półki z zabawkami i książeczkami.

 

Magazyny Ben 10 Media Service Zawada pozwalają dziecku być bliżej swojego ulubionego bohatera, a jednocześnie pomagają rozwijać cenne umiejętności, rozbudzają wyobraźnię, pomagają wymyślać ciekawe historie dla postaci i zdobywać zdolność wcielania się w różne role, co z pewnością dziecko będzie mogło wykorzystać w szkole, a potem w dorosłym życiu. Posiadanie magazynów i zabawek z ulubionym bohaterem zachęca chłopców do aktywnego spędzenia czasu na różnych zabawach i grach w towarzystwie przyjaciół. Magazyny skierowane są do czytelników w wieku 7-12 lat. Chłopcy znajdą w nich najnowsze przygody Bena prezentowane w formie komiksów, a także zadania, ciekawostki, konkursy i plakat. Do każdego numeru dołączony jest kosmiczny prezent związany z ulubionym bohaterem lub z jego kosmicznymi wcieleniami.

 

Obecny numer magazynu Ben 10 zawiera opis Obcego numeru (Pack z planety Ekoplekton) i kartotekę Pogodynów. Na młodych bohaterów czeka też czasowa łamigłowa na spostrzegawczość (Duplikacja), układanka obrazkowa z hasłem, ciekawostki międzygalaktyczne, wykreślanka literowa, fantastyczny plakat, quiz o wadach i zaletach oraz rozbudowany komiks pt. Hełm na wolności.

Do magazynu dołączone są również 3 kosmiczne prezenty: kosmiczny miotacz dysków, Galaktyczny wykrywacz kosmitów oraz niespodzianka – u nas gra typu dobble z bohaterami ze świata Ben 10. Najwięcej zabawy i radości u naszych chłopaków wywołał zegarek z miotaczem małych dysków. Strzelanie do celu nie zawsze było udane, ale zabawa była wspaniała i trwała do późnego popołudnia.

 

 

Peppa Pig. Magazyn 9/2021 (listopad-grudzień)

Świnka Peppa to niezwykle popularna seria zabawnych i mądrych animowanych bajek dla dzieci, która podbiła serca zarówno maluchów, jak i ich rodziców, ucząc ich i bawiąc każdego dnia. Peppa jest bardzo rozbrykana i uwielbia zabawy. Lubi także czekoladowe ciasteczka, przyjęcia urodzinowe oraz wycieczki rowerowe i pikniki. Serial można oglądać na kanale MiniMini+.

Magazyny Media Service Zawada o przygodach sympatycznej świnki Peppy i jej rodzinki skierowane są do dzieci w wieku 3 do 6 lat, które rozpoczynają naukę czytania, pisania i liczenia. Zadania, które najmłodsi i rodzice znajdą w magazynie, dają możliwość rozwijania umiejętności maluchów w połączeniu z zabawą. Historyjki obrazkowe, krótkie opowiadania, zadania do wykonania oraz konkursy z wyjątkowymi nagrodami to tylko część atrakcji czekających na małych czytelników. Do każdego numeru dołączony jest, bowiem także wyjątkowy prezent związany ze świnką Peppą. Przygody różowej świnki uwielbiają zarówno chłopcy, jak i dziewczynki.

 

W magazynie zimowym (9/2021) mali czytelnicy mogą z rodzicami przeczytać opowieść o zwiedzaniu jaskini (Jaskinia) oraz historyjkę o kluczach (Zgubione klucze). Dzieci będą mogły przygotować prowiant na wyprawę (w gazetce superprzepis na pieczone banany) oraz znaleźć trasę, którą mama świnka powinna wybrać, aby bezpiecznie wylądować na polanie. Na dzieci czekają także ćwiczenia małego odkrywcy z literką L, uzupełnianie wyrazów odpowiednimi literkami, a także zabawy z cyferkami i liczbami. Dzieci będą także mogły odnaleźć różnice, pokolorować Peppę korzystając z barwnych podpowiedzi, oraz obrazki według wzoru, odnaleźć na obrazku wskazane fragmenty, wypełnić krzyżówkę, złamać kod literkowy, a także bawić się w odpowiedzi na zagadki i odkrywanie tajemnic.

 

W nowym magazynie Peppa Pig dzieci znajdą także saszetkę z 3 niespodziankami od Peppy. Na nas czekał niezwykły, kolorowy i wyścigowy ślimak (otrzymał imię Bob), a także naklejki i piankowa figurka. Oczywiście wszystkie zabawki po kolei wywoływały zachwyty i radość, której szczerość wyraża dziecięcy, nieco szczerbaty uśmiech. Nasza fotorelacja bez wątpienia dowodzi, że Świnkę Peppę dzieci kochają bezwarunkowo. A niezwykły ślimak ma mnóstwo supermocy – jeździ, bierze udział w wyścigach, lata, a nawet pływa (sprawdzone dokładnie podczas wieczornej kąpieli).

 

L.O.L. Surprise! 5/2021 (październik-listopad)

L.O.L. Surprise! to jedna z najbardziej popularnych i rozpoznawalnych zabawek dla dziewczynek w postaci kolekcjonerskich laleczek ukrytych w kulach. Laleczki skradły serca nie tylko dziewczynek, ale i ich rodziców. Ich największą atrakcją jest to, że nie do końca wiadomo, co znajduje się w każdej kuli, co jeszcze bardziej rozbudza dziecięcą ciekawość i gwarantuje dobrą zabawę.

L.O.L. Surprise! to już jednak nie tylko zabawka, ale także jeden z ważniejszych elementów popkultury, a co istotne, ten trend wyznaczają najmłodsi i bardzo dobrze im to wychodzi. Kultowe postacie pojawiają się na akcesoriach szkolnych, ubraniach, pościeli czy innych zabawkach. Dzisiaj L.O.L. Surprise! to już pewien element modnego stylu, który dobrze się nosi, i z którym warto się pokazać. Dla fanek laleczek Media Service Zawada wydaje kolorowy magazyn oraz różnorodne, ciekawe i dziewczęco zakręcone książeczki aktywizujące.

 

W najnowszym numerze L.O.L. Surprise! dzieci będą mogły poznać Peanut Buttah, która uwielbia pasiaste koszulki oraz wypełnić liczne zadania i łamigłówki. Na dzieci czeka wskazanie odpowiednich wzorów, łączenie wyrazów o przeciwstawnych znaczeniach (kontrasty) oraz liczne ciekawostki i kolorowanki. Dzieci będą też mogły odnaleźć różowe okulary Peanut Buttah, poznać 7 kroków Shimone Queen do totalnego czadu i kreowania siebie (7 kroków do odlotowości), zanieść przez labirynt prezenty, które przygotowała Festive B.B. dla swojej kumpeli Carats, a także poznać futrastyczne zwierzaki L.O.L. Surprise! (NFF = najukochańsze futrzaki forever) wypełniając test. Inne zadania to również: Muzyczny zamęt (dzieci muszą złapać wspólną nutę z lalkami Remix) i wspólnie rozwiązywać zadania (wyszukiwanka obrazkowa, przerabianie nutek na dzieła sztuki), Odgadywanka (która lalka zmierza do salonu fryzjerskiego).

 

Na dzieci czeka również plakat brokatowy sen. Jeszcze inne zabawy edukacyjne to odnajdywanie różnic między obrazkami, kolorowanie prezencików z różnicami lub imprezowych chorągiewek, liczenie podarków, odgadywanka: Czyja to czapka, pokonanie labiryntu przez zaspy, udekorowanie bałwana w stylu LOL, oznaczenie swoich preferencji w quizie L.O.L. Surprise! Dzieci dowiedzą się również, która dyscyplina sportowa najlepiej do nas pasuje, a także odkryją przepis na domowy kit z mąki kukurydzianej do ściskania na ukojenie nerwów. Zadaniem technicznym jest też wycinanka – zadanie polega na wycięciu i ustawieniu sceny i urządzeniu zapierającego dech w piersiach widowiska w stylu L.O.L. Surprise!

Do magazynu dołączone są 2 prezenty: wyczesana stylóweczka z ozdabianą opaską do włosów i puzzle-gumka 3D. Dzieci mogą ozdobić swoją opaskę do włosów dołączonymi naklejkami – jak chcą, jak im się podoba albo jak się uda. Nadia nie miała żadnego problemu i dumnie nosi opaskę, którą własnoręcznie ozdobiła. Samo zdobienie to doskonała zabawa, a dodatkowo pojawia się też duma z własnej pracy i możliwości noszenia oryginalnej ozdoby.

 

Czasopismo dziecięce może stać się elementem, który wiąże treść przeżyć dziecka w domu rodzinnym z tym, co odbiera ono w innych mediach, a co dotyczy różnorodnych faktów i zjawisk, które zachodzą w środowisku społecznym i przyrodniczym. Ilustracje w dziecięcych magazynach są dla dziecka pewnego rodzaju budulcem wyobrażeń, są konkretem, który wzbogaca dziecięce spostrzeżenia i pomaga je łączyć w związki oraz pomaga rozumieć fakty i sytuacje. Gazetki dla dzieci są również narzędziem wychowania czytelniczego. Magazyny Media Service Zawada są najlepszym przyjacielem dzieci w każdym wieku. Serdecznie polecamy, sami odkrywając fantastyczne publikacje i ich wartości edukacyjne oraz walory rozrywkowe. Czasami dorosły tęskni, za czasem wesołego i kolorowego dzieciństwa…

 

Polecamy również:

Ulubieni bohaterowie dzieci – magazyny Media Service Zawada

Dziecięcy pozytywny szał – magazyny Media Service Zawada

Jesienne magazyny dla dzieci – Media Service Zawada

Share and Enjoy !

Shares

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Rehabilitacja po przechorowaniu cov…
Wiele osób też potrzebuje wsparcia psychologa, zwłaszcza po ciężkiej chorobie.
Mieszanie podkładów
Ja mieszam podklady różnych marek i nic to nie przeszkadza w makijażu..
Travelist
Fajnie byłoby gdzieś wyskoczyć w lutym, muszę tam zajrzeć
Suknia ślubna - Warszawa
Ja lubię oryginalne kolory sukni ślubnych, biel to nuda.