Od obieżyświata do milionera – opowieść o pochodzeniu i życiu Sknerusa McKwacza

6 grudnia 2022, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Postać Sknerusa McKwacza pojawiła się po raz pierwszy w komiksie Carla Barksa „Wielka niedźwiedzica” w 1947 roku. Od 75 lat o pochodzeniu i życiu tego bohatera opowiadają najsłynniejsi twórcy disnejowskich komiksów, tacy jak Don Rosa czy wspomniany Carl Barks. Teraz dobrze znany czytelnikom fiński scenarzysta i rysownik Kari Korhonen kontynuuje tę opowieść na swój fascynujący sposób w albumie „Pamiętniki Sknerusa McKwacza”. Premierę albumu wydawnictwo Egmont zaplanowało na 7 grudnia.

Pamiętniki Sknerusa McKwacza

Jak to się stało, że Sknerus, który wzbogacił się podczas gorączki złota, został ważnym mieszkańcem Kaczogrodu? Okazuje się, że droga z Klondike do skarbca wnoszącego się nad miastem była pełna zakrętów i przeszkód. Zawiodła kaczora aż do Egiptu! Podczas przedstawionych w tomie „Pamiętniki Sknerusa McKwacza” przygód młody Sknerus spotkał Brutalnego Benka, Newtoniusza, Kwakerfellera, pannę Stempel i wiele innych osób, które odegrały ważną rolę w jego dalszym życiu.

Kiedy opisywałem młodość Sknerusa, fascynowała mnie idea, że każdy kowal własnego losu był zarazem młodzieńcem pełnym niepewności wynikającej z braku doświadczenia. Co prawda niektórym z perspektywy czasu wydaje się, że ich przeznaczenie zostało wykute w kamieniu, ale w istocie każda droga była wyboista, przynajmniej miejscami, i nieraz przychodziły chwile zwątpienia. – tak o pracy nad komiksem pisze Kari Korhonen – Zanim Sknerus przybył do Klondike, latami podróżował już po świecie. Czy od początku był pewien, że się wzbogaci? Nie sądzę, wiedział jednak, że zawsze musi dawać z siebie wszystko (…) Kiedy Sknerus pojechał w młodości do Ameryki Południowej, ryzykował życie, a podróż trwała całe lata. Później, gdy zdobywał Antarktydę czy też pomagał cesarzowi Japonii, także za każdym razem dawał z siebie wszystko. Podobnie zachowuje się w opowieściach zebranych w tym albumie.

Zawarte w tomie „Pamiętniki Sknerusa McKwacza” komiksy zostały napisane i narysowane w latach 2017-2021. Album podzielony jest na części: Pamiętniki z Klondike, Pamiętniki z Kaczogrodu, Pamiętniki z Młodości oraz Dodatek: Wspomnienie z Klondike.

Pamiętniki Sknerusa McKwacza
Scenariusz: Kari Korhonen
Rysunki: Kari Korhonen
Przekład: Jacek Drewnowski
Oprawa: twarda
Objętość: 128 stron

Książkę poleca Wydawnictwo EGMONT

 

logo Egmont

Share and Enjoy !

Shares

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Romans z żonatym
Czasem wystarczy mała intryga i facet daje się okręcić wokół palca...
Sklep a jego reklama ?
Ale dobrej firmie też trzeba pomóc w promocji oferty....
Rewolucyjne technologie i high-tech
A ja nawet lubię jak technologia ulatwia mi życie, pamięta za mnie...
Jak dokończyć budowę domu przy rosn…
Wykończyć kuchnię, pokój i łazienkę i zamieszkać -a resztę robić wg możliwości....