Ginekologia estetyczna poprawi komfort życia

5 sierpnia 2021, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Ginekologia estetyczna jest rozwiązaniem dla kobiet chcących poprawić wygląd i funkcjonalność okolic intymnych. Szeroki zakres zabiegów pozwala wyeliminować przykre problemy okolic intymnych, a także polepszyć wygląd narządów płciowych i poprawić ich funkcje seksualne. Na jakie zabiegi warto zwrócić uwagę?

ginekologia estetyczna

Problemy związane z okolicami intymnymi bardzo mocno wpływają na komfort życia i funkcje seksualne. Jednak w większości przypadków pomoże ginekologia plastyczna i estetyczna. Profesjonaliści stosujący najnowsze metody leczenia potrafią pomóc w rozwiązaniu tych problemów, a większość zabiegów to procedury nieinwazyjne, których nie trzeba się bać. W ramach ginekologii estetycznej wykonuje się zabiegi, które poprawiają komfort fizyczny i psychiczny pacjentek.

Czym jest ginekologia estetyczna?

Ginekologia estetyczna i plastyczna to szereg zabiegów, które mają poprawić funkcjonowanie i wygląd narządów płciowych. Z zabiegów ginekologii estetycznej może skorzystać każda kobieta, która z różnych przyczyn nie może czerpać pełnej przyjemności z seksu – może to być np. ciąża, przebyte choroby czy zmiany powstałe wraz z wiekiem. Jest to też rozwiązanie dla każdej kobiety, która po prostu chce skorygować wygląd okolic intymnych. Wiele kobiet, które chciałaby skorzystać z takiego zabiegu, obawia się jego konsekwencji. Niepotrzebnie, gdyż zabiegi ginekologii estetycznej są najczęściej nieinwazyjnie, jest to więc idealna alternatywa dla operacji chirurgicznych. Ginekologia estetyczna jest bezpieczna i mogą z niej korzystać kobiety w każdym wieku. 

Leczenie nietrzymania moczu

Nietrzymanie moczu to problem, z którym zmaga się około 25% kobiet, a problem wzrasta wraz z wiekiem. Jest to spowodowane przede wszystkim osłabieniem mięśni dna miednicy i rozciągnięciem cewki moczowej. Problem może być też spowodowany poporodowym osłabienie mięśni dna miednicy. Na początku objawy są niewielkie, a krople moczu pojawiają się tylko przy kichaniu czy kaszlu, jednak z czasem każdy wysiłek może kończyć się nietrzymaniem moczu. Na szczęście leczenie nietrzymania moczu jest możliwe i nieinwazyjne. Jeśli szukasz zabiegów na Śląsku, w klinice ArtesMed w Katowicach znajdziesz rozwiązanie swojego problemu. 

Do wyboru są 3 metody:

  • Ultradźwięki – fale ultradźwiękowe HIFU oddziałują na głębsze warstwy tkanki pochwy, aż do tkanki mięśniowej. Nie uszkadzają śluzówki pochwy, dzięki czemu nie ma ryzyka krwawienia. Technika HIFU daje zwykle lepsze efekty niż laser CO2, a najlepsze efekty daje połączenie obu technik.
  • Laser frakcyjny CO2 – jest to obecnie najpopularniejsza metoda leczenia nietrzymania moczu. Dobrze sprawdza się u osób, które posiadają przeciwwskazania do leczenia chirurgicznego lub do leczenia farmakologicznego. Wykorzystywana w zabiegu wiązka lasera powoduje obkurczanie i stymulację włókien kolagenowych. Dzięki temu funkcjonowanie układu moczowego wraca do normalności. Laserowe leczenie nietrzymania moczu przynosi najlepsze efekty po 2-3 zabiegach, a każdy z nich trwa około 20 minut i jest bezbolesny. 
  • Nici APTOS – jeśli leczenie ultradźwiękami lub laserem nie przynosi efektów lub są one krótkotrwałe, można wykorzystać innowacyjne nici APTOS. W trakcie zabiegu są one wprowadzane w okolice cewki moczowej, a efektem jest wzmocnienie tego obszaru. Z czasem skuteczność zabiegu wzrasta. Nici rozpuszczają się, prowadząc do uwalniania substancji stymulujących wytwarzanie włókien kolagenowych. Zabieg jest bezbolesny i trwa około 30 minut, a efekt utrzymuje się nawet do 3 lat.

Labioplastyka – zabieg z zakresu ginekologii estetycznej

Choć wielu osobom wydaje się, że z nieprawidłową budową warg sromowych nic się nie da zrobić, nie jest to prawda. Może ona powodować dyskomfort nie tylko fizyczny, ale i psychiczny. Ma to wpływ na codzienne aktywności, takie jak uprawianie sportu czy seks. Warto więc wykonać zabieg korekty warg sromowych. Labioplastyka obejmuje plastykę warg sromowych mniejszych i większych, modyfikację ich kształtu i wielkości. Rewitalizacja warg sromowych bardzo szybko przywraca komfort życia codziennego. Zabieg można przeprowadzić techniką chirurgiczną lub laserową, a metodę dobiera lekarz do konkretnego pacjenta. 

Introitoplastyka – ginekologia plastyczna po porodzie

Bardzo często zdarza się, że poród naturalny zostawia swoje konsekwencje w postaci zniekształconych narządów rodnych. Introitoplastyka to terapia przedsionka pochwy, który często zostaje zniekształcony podczas porodu. Trudne porody naturalne czy blizny po nacięciu krocza, sprawiają, że rany przedsionka pochwy trudno się goją, pozostawiając blizny i bolesne zrosty. Dolegliwości mogą też wpływać na jakość życia seksualnego, a czasem całkowicie je uniemożliwiać. Zabieg wykonuje się zwykle w znieczuleniu miejscowym, a polega on na nacięciu chirurgicznym i wycięciu zmienionych tkanek i zrostów, aby pozostawić jak najmniej widoczny ślad. Celem zabiegu jest chirurgiczne zwężenie wejścia do pochwy, aby przywrócić jej normalną budowę i poprawić funkcjonowanie.

Konsekwencją trudnych lub wielokrotnych porodów może też być zespół rozluźnionej pochwy, który znacznie obniża jakość życia seksualnego. Może on pojawić się u kobiet w każdym wieku, a rozluźnienie jest spowodowane zmianami, które zachodzą w obrębie narządów rodnych. Mięśnie dna miednicy i więzadła powięzi rozciągają się, powodując poluzowanie mięśni pochwy. Jest to odczuwalne podczas stosunku u obojga partnerów. Terapia poporodowa stref intymnych pozwala przywrócić stan sprzed porodu i umożliwić czerpanie przyjemności z seksu.

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Stany lękowe
Stany lękowe to może być objaw początku depresji, moim zdaniem warto iść...
Zdrowe połączenia produktów
Miejmy nadzieję, że jeśli np. pół godz. po sałatce zjemy obiad z tłuszczem...
Jak ludzie dobierają się w pary?
Sporo osób dziś jednak patrzy na status i majątek partnera, jeśli chodzi o poważne...
Metylowane witaminy
Już była "lewoskrętna" witamina C, po czym okazało się, że witamina C jest właśnie...