Fotel fryzjerski w Twoim salonie – pomoc w wyborze właściwego siedziska

24 listopada 2022, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Fotele stosowane w salonach fryzjerskich to urządzenia komfortowe oraz wygodne w codziennej pracy. Ich zadaniem jest ułatwiać fryzjerom wykonywanie ich codziennych obowiązków. Powinny również być wygodne w użytkowaniu, a ich ustawienie poddawać się regulacji. Ponieważ wybór właściwego fotela fryzjerskiego może zająć nieco czasu, postanowiliśmy przygotować krótki poradnik, w którym wskażemy na najważniejsze cechy jakimi powinien odznaczać się dobrej jakości fotel. Podpowiadamy na jakie typy konstrukcji, materiały obiciowe oraz dodatkowe udogodnienia warto się zdecydować.

Fotel dopasowany do Twojego salonu – jak go znaleźć?

Fotele fryzjerskie to urządzenia estetyczne, o prostej, lecz atrakcyjnej konstrukcji. Powinny prezentować się elegancko i profesjonalnie. Po wprowadzeniu do salonu powinny dodawać mu klasy i stylu. By uzyskać taki efekt, należy dopasować interesujący Cię fotel do pozostałej części wyposażenia salonu oraz sposobu jego aranżacji. Większość foteli jest wykonana w odcieniach czerni, co ułatwia ich dopasowanie do otoczenia. Ponadto czarna powierzchnia ogranicza widoczność obecnych na niej zanieczyszczeń, kosmetyków, włosów. Najchętniej wybierane są fotele pokryte czarnymi obiciami, o stalowym lub czarnym matowym stelażu.

Wybierając tkaninę obiciową, warto poświęcić chwilę uwagi ekologicznym wersjom skóry syntetycznej. Jest obecnie najchętniej wykorzystywanym materiałem, który zastąpił popularną do niedawna skórę naturalną. W porównaniu do niej skóra ekologiczna prezentuje się identycznie – jej gładka powierzchnia połyskuje, przyciąga wzrok oraz jest przyjemna w kontakcie z ciałem. Ponadto jest wysoce wytrzymała – odporna na ścieranie, rozciąganie oraz wielokrotny kontakt z wilgocią, chemikaliami, kosmetykami. Również czyszczenie obicia ze skóry ekologicznej jest łatwe i nie wymaga większego wysiłku.

Fotel komfortowy i wytrzymały – czyli jaki? 

Praca fryzjera wymaga dużej staranności. Kluczowy jest swobodny dostęp do głowy Twoich klientów z każdej strony. Warto wybierać takie fotele, które ułatwią dostęp do siedzących na nich osób oraz zagwarantują komfortowy przebieg pracy. Podstawową sprawą jest szerokie i obracane siedzisko, którego ustawieniem bez większego nakładu sił będziesz sterować. Pomocne są też regulowane podłokietniki oraz podnóżek. Obowiązkową sprawą jest natomiast zagłówek, który powinien nie tylko gwarantować wygodne oparcie w trakcie siedzenia. Dla wielu fryzjerów równie istotne jest, by zagłówek pozwalał na swobodne mycie włosów osoby siedzącej, bez narażenia na rozchlapanie wody.

Ponadto każdy fotel fryzjerski powinien mieć mechanizm podnoszenia i opuszczania, za pomocą którego dopasujesz ustawienie swoich klientów do własnego wzrostu. Popularne są fotele z mechanizmami pneumatycznymi, hydraulicznymi, a także fotele całkowicie elektryczne. Niemal każdy sklep fryzjerski oferuje kilka różnych modeli o odmiennym sterowaniu i zasilaniu.

W trakcie zakupów warto też zwrócić uwagę na sposób wykonania stelażu fotela i wykorzystane do jego konstrukcji materiały. Świetnym pomysłem będzie zakup fotela z chromowanymi elementami, o błyszczącej, połyskliwej powierzchni. Chrom jest materiałem wysoce atrakcyjnym wizualnie, który świetnie komponuje się z czarnymi obiciami. Jest też odporny na wilgoć, odkształcenia, uszkodzenia mechaniczne i kontakt z wilgocią.

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Sklepy dziecięce
Tam jest dość drogo nawet przy promocji...
Przeludnienie na świecie
Jak kolejne obszary będą niezdatne do zamieszkania wskutek zmian klimatu to ludzie w zagęszczeniu...
Eyeliner, kredka, pędzelek - akceso…
Są też pędzelki do eyelinera, ja taki mam i dobrze się spisuje.
Szkolenie kosmetyczne- tak czy nie
Każda wiedza jest przydatna w praktyce kosmetycznej.